Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Myslíte si,že nová vyhláška "50" bude také nařizovat pravidelné přezkoušení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Myslíte si,že nová vyhláška "50" bude také nařizovat pravidelné přezkoušení?  (Přečteno 30744 krát)
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.04.2006, 15:01 »

Chtěl bych se zeptat,jestli se také v připravované novelizaci vyhl.50/78 Sb. počítá s pravidelným přezkušováním,když již asi 20 roků slýchám,že se udělájí zkoušky  pouze jednou a  už nikdy více ? Myslíte si,že je to v době,kdy se různé zájmové skupiny dožadují práv hovořit a zasahovat téměř do všeho,co se elektriky týká?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 29.04.2006, 16:45 »

Otázka zní : kdy bude vydána a jestli Já bych to viděl na rok 2010 ??

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 29.04.2006, 18:08 »

TO Pavézka: proč se na to ptáte? Je vám proti srsti chodit na pravidelné přezkoušení?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 29.04.2006, 20:06 »

To: Brejcha
2010 je velice optimistický letopočet ....


Přezkoušení jednou a pak již nikdy ....
Jsou tací, kteří se nemusí přezkušovat, protože na sobě pracují, aby znali. Jsou jiní, kterým je to jedno a hledí si své práce, protože jí třeba mají tolik práce, že nemají čas se zdržovat studiem nových věcí. Ti pak třeba označují fíčko za zbytečnost, že?


Ať již je to tak, či tak, stávající pojetí přezkoušení z vyhlášky padesát je v některých případech spíš úsměvnou ztrátou času. Samozřejmě znám mnoho lektorů, kteří opravdu pečlivě školí a přísně přezkušují.


Je bezpředmětné dvacet let zkoušet elektrikáře ze stejných otázek. Opakování je sice matka moudrosti, ale pokud někomu přeskakuje jehla na vinylové desce u první skladby, pak je opakování opravdu přínosem :-)


Pokud by mělo být nějaké školení opakované,
pak dle mého názoru asi ne znění vyhlášky 50/78. Ale z aktuálních změn důležitých norem. Ty však mají snad s původní vyhláškou 50/78 společný jen pravopis. Ovšem kdo takové změny bude školit? A kdo bude přezkušovat?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.05.2006, 11:20 »

TO : Minaříku,
     na toto téma jsem již několikráte diskutoval s lidmi, kteří opravdu o tom něco vědí např. p. Hák + p. Ing. Vízner + Ing. J. Roďan a jiní. Jejich tvrzení se z části přibližuje mé odpovědi. Totiž ta vyhl. 50 již je připravená, ale jeji vydání a zároveň schválení je jak se říká je v nedohlednu. Souhlasím s vámi, že v této nové předloze skutečně má být přezkoušení jednou a pak již nikdy. Poslední moje otázka zni :  Komu to prospěje ??

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 01.05.2006, 13:01 »

Komu prospívá současný stav,že se tolik potřebná novelizace vyhlášky neustále po desetiletí odkládá?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kostka
« Odpověď #6 kdy: 01.05.2006, 15:06 »

To: Milan Brejcha
Nemohl byste, pane kolego, být trochu konkrétnější a sdělit kdeže bych si mohl onen připravený návrh přečíst?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #7 kdy: 01.05.2006, 15:32 »

Těch tvůrců "budoucí vyhlášky 50" je jak se zdá celá řada, možná o sobě ani nevědí, nebo nechtějí vědět. Možná ani nechtějí aby elektrotechnic ká veřejnost nějaký návrh dopředu četla. Ještě bychom ho mohli připomínkovat a to by teprve byl problém! Jediný kdo se za tvůrce "budoucí vyhlášky 50" ozval a požádal naopak o názory elektrotechnic ké veřejnosti byl pan kolega Štěpán Valenta. Zde: http://elektrika.cz/diskuse/normy/vyhlasky/0773446634914 


Pan Hák a p. Vízner jsou dlouholetí pracovníci v oboru, které znám ze seminářů a kursů RT, z dob před více jak 15 lety. Jistě jsou odborníky a mají k problematice blízko.


 Je velká škoda, že všichni zainteresovaní odborníci v oboru se nesnaží o komunikaci s elektrotechnic kou veřejností a opomíjí i nemalou skupinu pravidelných čtenářů tohoto portálu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 01.05.2006, 16:42 »

To p. Kostka : tyto informace čerpám ze seminářů RT, který třeba těď proběhne 30. května 2006 v Hradci Králové. Jste jistě srdečně vítán.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #9 kdy: 01.05.2006, 17:54 »

To: Milan Brejcha
Nevím, zda byl můj názor správně vyjádřen. Měl jsem na mysli přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb. (nebo jak se to bude příště jmenovat) jednou pro vždy a pak periodicky přezkušování nikoliv již z těchto materiálů, ale ze změn, které budou následovat.


-


Možná podobně jako u řidičského oprávnění. Také mě není nyní (po ujetých skoro 1 mil/km) položena otázka, co je to pravidlo pravé ruky nebo řešení křižovatek ... V takovém případě je namístě pravidlo "zipu" atd. ...


-


Tedy pokud pravidelná školení, tak z potřebných informací. Nikoliv aby se vše dělalo pouze "pro papír".

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 01.05.2006, 18:05 »

To p. Minaříku : nevím proč zde uvádíte pravidlo zipu. Toto pravidlo mnoho řidičů nedodržuje a pokud pojedete a budete se chtít zařadit, tak kolik ukázněných řidičů vás pustí ! Je mi opravdu líto, ale mnoho řidičů neví ani o čem je řeč ! Jinak přezkoušení z nové vyhl. 50/ ?  je zatím asi v nedohlednu ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #11 kdy: 01.05.2006, 18:23 »

Pravidlo zipu(u nás neskutečné "nóvum",  které někde funguje už roky, ba desetiletí) zde uvádím proto, že je potřebné školit u řidičů více, než třeba barvy na semaforu.
Analogicky odvozeno u pravidelného přezkušování elektrotechnik ů bych neočekával test z toho, z čeho již testován byl. Tedy pravidelné přezkušování by mělo předcházet konstruktivně sestavené a celorepublikov ě shodné školení. Samozřejmě asi bych očekával i společnou koncepci přezkoušení s tím, že budou okruhy otázek a možných odpovědí volně k dispozici.
-
Tímto počinem totiž dáme dostatečný prostor pro přípravu a naopak nikdo nebude moci argumentovat, že se nemohl dostatečně seznámit. O korupčním prostoru nemluvě ...
-
Ano, i já mám informace, že je nová padesátka v mnoha návrzích nachystaná, ale prozatím se naráží na nějaké nedostatky v synchronizaci s legislativou v EU. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Kostka
« Odpověď #12 kdy: 01.05.2006, 19:23 »

Tak teď jsem v rozpacích. Napřed to vypadalo, že si nějaký jedinec někde šmoulí další omyl naší profese.
Teď čtu, že je již hotov a dokonce v mnoha návrzích.
Nikdy jsem nepochopil k čemu je padesátka. Zaplatím mrzký obolus, stávím zbytečný čas posloucháním dávno známých věcí, dostanu bezcenný papír, který po mne chce jiný úředník. Ten mi dá za to jiný bezcenný papír pro dalšího úředníka (ev. mi klade další otázky) a já konečně mám živnostenský list. Co to dalo mně - nic.
A někdo se připravuje tuto hrůzu inovovat? Padesátka by měla být součástí školy - vyučení.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #13 kdy: 01.05.2006, 19:36 »

Určitě nejde o "šmoulícího jedince",  ale o skupinu našich renomovaných a uznávaných odborníků. Návrhů opravdu proběhlo již mnoho. Pochybuji však, že finální verze je hotová zcela. O tom by zde mohl prozradit někdo jiný, třeba Jiří Hemerka, Petr Létal nebo i Jarda Molák.
-
To: Jan Kostka
S těmi úředníky to opravdu vystihujete přesně. I přes to, že v mnoha školících centrech se přezkoušení z vyhl. 50/78Sb. bere seriozně, bohužel víme o místech, kde se taková přezkoušení provádí mezi "čtyřma očima".
-
Když jsem před dvaceti léty skládal na vojně "odbornost 1. třídy",  otázky nebyly z ničeho jiného než z vyhlášky 50/78Sb. :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr Létal
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 01.05.2006, 20:15 »

<p>Je pravda, že někde pravidelné přezkušování elektrikářů sklouzne k razítkování papírů a nic víc, ale na druhou stranu pokud se to dělá jak má, tak jsou z pravidelných školení i ovoce a to je udržování určité úrovně znalostí a přísun změn a novnek jak v legislativě tak i technických normách. </p>
<p><br />Ruku na srdce, pokud nás nic nenutí, proč bychom se učili, vždyť s tím co známe vystačíme, ale praxe je jiná. Vývoj jde neustale dopředu a kde se dozvědět o novinkách jinde než na pravidelných školeních, když jou ty normy tak šíleně drahé? </p>
<p>O nové &quot;50-tce&quot; se opravdu hovoří už řadu let. V listopadu 2005 je mě dostal do počítače e-mail, který měl znít jako návrh nařízení vlády a řešil pprávě i kvalifikaci a přezkušování v elektrotechnic e mimo jiné. Zde to může akreditované skolící centrum od ministerstva, které bude udělovat kvalifikaci a přísně stanovených pravidel a odpadnout varianty razítkování v restauraci bude to docela velká agenda &quot;hlídaná&quot; právě touto akreeditací. </p>
<p>Ale toto je informace ze zdroje jedna paní povídala. <br />Přeberte si z toho co chcete, ale možná se připravuje blesk z čistého nebe a bude konec diskuzím. Bude to dobré nebo ne? Jednou a dost? Ale přece máme již teď povinnost se pravidelně vzdělávat, no né? </p>
<p>A jak to je? Každý má asi svou zkušennost se vzděláváním či obhajováním stávající kvalifikace. </p>

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #15 kdy: 01.05.2006, 21:56 »

Nebude to o 50, ale tak trochu příbuzné:

Autorizační zkoušky pro projektování v investiční výstavbě se dělají jen jednou v životě. Jste však povinni dokládat, že se celoživotně (myšleno obrazně, třeba do důchodu) odborně vzděláváte. Každý odborný seminář je ohodnocen určitými body, které sbíráte od výrobců (OEZ a pod.) nebo vzdělávacích agentur (LP) a pořadatel vám vydá potvrzení o účasti. Tuším, že je třeba za dva roky nasbírat asi 10 bodů

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Rotrekl.
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 02.05.2006, 07:32 »

K příspěvku pana Doležala:
Pokud je mi známo, navštěvování seminářů a školení jako povinnost, byla zrušena na nátlak členů komory, protože odborná úroveň většiny těchto "vzdělávacích" akcí je katastrofální (obecně, ne konkrétně v oboru elektro). Můžete namísto toho prohlásit, že se vzděláváte individuálně. Myslím, že je to tak správně.
Jakékoli přezkušování považuji za hloupost. Kdo své práci rozumí, přezkušování nepotřebuje, kdo své práci nerozumí, tak by správně neměl zkoušku udělat ani napoprvé.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 02.05.2006, 08:09 »

Myslím si, že nějaké přezkušování bude vždycky, je to jakási všeobecně uznávaná forma ověřování znalostí. Ve škole se vždy známkovalo a těžko to asi bude někdy jinak. Takže to pořád bude do jisté (a možná značné) míry formalismus. Když někoho práce baví, tak si sám shání materiály, normy, časopisy atd. pořád průběžně. A pokud to někoho nebaví a přesto musí elektriku dělat (protože ho ani nebaví nic jiného),  tak si tu padesátku vždycky udělá a nikdo mu v tom nezabrání. Pokud se tito lidé navzdory tomu uživí, tak není co řešit. Zaměstnavatel nebo trh, kteří takového elektrikáře dlouhodobě sledují, jsou podle mně nejkompetentně jšími posuzovateli jeho odbornosti.

A ještě k té případné novelizaci: Podle vyhl. 50 přezkušuje organizace. To může být kdokoli, hlavně když se dodrží předepsaná komise. Navíc forma přezkoušení taky není striktně předepsána. Není vůbec problém podle současné vyhlášky přezkušovat zaměstnance ze žhavých novinek v normách. Záleží na tom, kdo přezkoušení připravuje. Nová vyhláška by snad mohla být jiná jedině v tom, že by blíže specifikovala pojem "organizace",  těžko si umím představit jiné změny (možná snad v intervalech přezkušování).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakou doporučíte literaturu pro ke zkoušce z 50/78Sb?
 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nemá někdo z Vás vyhlášku 50/78Sb. v elektronické podobě?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Pokud pod dohledem, jaké musí mít tento dohled oprávnění?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Jde rovnou paragraf 6?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Jaké oprávnění mají pracovníci s vyhláškou 50/78 Sb. paragraf 5?
 Jaký paragraf má absolvent střední školy?
 Za co všechno ponesu odpovědnost po zvýšení kvalifikace na §8-řízení provozu?
 Je kvalifikácia podľa §10, Vyhlášky Slovenského banského úradu č. 50/1978 akceptovaná v ČR ?
 Platí přezkoušení §7 z armády i v civilu?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Navrhuji změnu přezkoušení vyhl. 50/78Sb.!
 §8-práce dodavatelským způsobem, není nutné abych měl zkoušky z vyhl.50 ale na §8?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Podivné přezkušování z vyhlášky 50/78Sb....
 Jaké sankce a jaký orgán je může uložit za nedodržení vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Co by jste poradili zpracovatelům nové 50 ve věci znalostních modulů?
 Plati slovenska elektro vyhlaska v Cechach?
 Je opravdu nutná prohlídka u doktora před školením vyhl.50/78?
 Je provádění zkoušek z vyhlášky 50/78 Sb. od 1.1.2007 v souladu legislativou?
 Může mne zaměstnavatel nutit na zkoušky vyhl. 50/78Sb. po dvou letech?
 Kdo se má starat o školení 50. a kdo je odpovědný v případě problému?
 Musí mít školitel vyhlášky 50/78 akreditaci?
 Nevíte prosím o změnách, co se týče § vyhlášky 50/78Sb v budoucnu?
 Kdo může školit §3, §4, §5 vyhlášky 50/78Sb?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Proč má slovenská vyhláška 50 neomezenou platnost?
 Má vyučenec splněn splněn nějaký § vyhlášky 50/78Sb.?
 Lze přesně říci kdo smí provádět školení a přezkoušení vyhl. 50/78Sb?
 Mohu si po 8 letech prace u elektrofirmy udelat vyhlasku 50/78Sb.?
 Je možné získat vyhl.50/78 Sb./ §5 bez vyučení v oboru?
 Potrebuji pro instalace pocitacovych siti vyhlasku 50/78Sb.?
 Mohu mít jako slaboproudař § vVyhlášky 50/78Sb?
 Jaká je délka platnosti vyhlášky 50?
 Může student pracovat v blízkosti nízkého napětí pod vedením učitele?
 Když školíte 50/78, máte certifikát o tom, že můžete školit první pomoc?
 Proč by měl elektrikář znát vyhl.50 ?
 Mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50 jako technolog mn?
 Jak často se školit z vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Potřebuji jako spravce site na ZL vyhlášku 50/78Sb.?
 Jaké materiály použít na zkoušky na par. 10: Projektant elektro?
 Od maturity v r. 1999 (SPŠ-eltech.) jsem v oboru nepracoval, mohu si udělat §5?
 Jak moc člověk musí být zdravý, aby prošel testy u lékařského vyšetření pro 50.?
 Je povinností zaměstnavatele automaticky uznat § předešlého zaměstnavatele?
 Syn odmaturoval na SPŠE, mohu ho sám přezkoušet na §5?
 Kdo mě po maturitě přezkouší z §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Nejsem vyuč. elektrotechnik, mám vyhlášku 50 paragraf 4, co je potřeba na 6?
 Mohu provádět 4,5 roku po vyučení elektroinstalace jako živnost s §6?
 Existuje databáze lidí s platnou vyhláškou 50?
 Mohu absolvovaním bakalarskeho programu získat §5 vyhl. 50/78S.?
 Existuje centrální registr osob - držitelů § vyhl.50 ?
 Na co všechno potrebuju přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak se připravit na zkoušky z vyhlášky 50/1978 § 6 ?
 Je možné mít dohled a po roce praxe jít na přezkoušení paragrafu 6?
 Chtěl bych z §5 na §6 na koho se mam obratit?
 Jaká je možnost získat jako autoeletrikář vyhlášku 50?
 Je ekvivalent slovenskeho §21 cesky §50?
 Mohu dostaz z §6 rovnou !8?
 Zreviduje po mě někdo instalaci když mám jen §5?
 Mohu získat §6 dle vyhlášky 50, bez vzdělání, avšak s praxí ?
 Kde by se dal sehnat kompletní test z vyhlašky č.50/1978 Sb.?
 Poradíte kdo školí v Praze na §4 vyhlášky 50/78Sb.?
 Nevíte čistě náhodou, zda existují obdoby vyhlášky 50 v zahraničí?
 Co dělat, když už rok pracuji a nemám žádný paragraf ani vyhlášku?
 Jak zaškolit zaměstnance na §3 a 4 z vyhl.50/78Sb.?
 Neví někdo zda se bude do cca 5 let rušit vyhl.50?
 Je potřeba nějaké oprávnění nebo vyhl. 50 pro věci do 50 voltů?
 Jaké vzdělání je nutné pro získání § 10 vyhl.50?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Kdo má povinnost hradit přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Mohou se členové zkušební komise dle vyhl. 50/78 prozkoušet navzájem?
 Jak má postupovat elektrikář po vyučení, když chce složit zk. dle §5 vyhl.50/78?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Jaký je vyžadován § vyhlášky 50 pro projektanta OSVČ?
 Jaká mám použít témata a zápis při proškolení na §4 vyhl. 50?
 Jak je to s obnovením vyhlášky 50/78Sb. §5?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Mám po dokončení SOUE školy i vyhlášku 50?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaká vyhláška platila před vyhláškou 50/78 Sb.?
 Co udělá zkoušející když OSVČ neudělá přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak se pripravujete na prezkouseni vyhlasky 50?
 Z čeho u vyhlášky 50 uděluje TIČR výjimky?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Lze s oborem Autotronik 39-41-L/51 udělat vyhlášku 50/1978 §6?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 Stačí nižší vzdělání pro získání vyhlášky 50 osoby znalé či vyšší?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 PS250#8: Bude možné provést proškolení z místně provozních podmínek odděleně?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?
 Co bylo předtím než přišla vyhláška padesát?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 22 dotazů.