Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?  (Přečteno 29007 krát)
Petr Klement
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 08.03.2006, 21:51 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) pořád nemohu najít odpověď na svoji otázku. Chtěl bych vědět zda technik počítačů, který provádí servis PC musí mít podle zákona zkoušky dle §50 ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 09.03.2006, 07:16 »

Tady je třeba upřesnit problém podle druhu a rozsahu prováděných prací.
Pokud jde o "softwarový" servis, to je bez problémů. U HW - běžné odpojení a připojení PC k síti, spojení s periferiemi by mělo být také bez zvláštních požadavků na kvalifikaci pracovníků.
Pak tu máme rozebrání PC, čištění, výměna "desek",  HDD, CD,... To pořád pracujeme se zařízením, které má ochranu malým napětím PELV.

Potřebná kvalifikace bude třeba od okamžiku, kdy si technik rozebere síťový zdroj, ať již kvůli čištění, výměně ventilátoru,... To jsou činnosti, které se dají provádět na zařízení "bez napětí".

Další stupeň je při opravách zdrojů. Tam již musíme pracovat pod napětím (alespoň některá měření při lokalizaci závady).

Větší problém byl se staršími tiskárnami, kde již po sejmutí krytu třeba jen z důvodu čištění jsme se dostali na "živé části". Ale to by se taky mělo dělat na odpojeném zařízení.
Nové tiskárny mají zpravidla samostatný napáječ a tiskárna je zařízení s ochranou malým napětím PELV (Pokud se vám zdá, že je to SELV, když má přívod jako zařízení třídy II, tak nezapomeňte, že je zpravidla "uzemněna" přes PC)

Doporučoval bych minimálně par.4 pro techniky, kteří provádějí "drobný servis" a par. 6 pro techniky, kteří opravují zařízení.

A největší problém jsou monitory! Tam je po demontáži krytu nejen napětí sítě, ale napájecí obvody pro obrazovku mají podstatně větší napětí a kondenzátory mohou být nabité na toto napětí ještě nějaký čas po vypnutí. "Anodové napětí" obrazovky je až 25kV! "Zaostřovací" napětí je podle typu obrazovky kolem 4 - 7kV!
Co by tak měl mít opravář monitorů za kvalifikaci?

Je to taky tak trochu o opatrnosti a zodpovědnosti.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 09.03.2006, 07:26 »

Už jsem vám jednou odpovídal. Opakování je matka moudrosti. Proto po tísící znova.
1)elektrotechnic ké vzdělání
2)minimálně §6 vyhlášky č. 50/78Sb.
3)pokud dodavtaelsky tak i §8 vyhlášky č. 50/78Sb.
4) nechápu o čem spekulujete.
Pokud máte vzdělání v oboru elektro, není co řešit. Pokud vám chybí praxe tak si sežeňte zatím zodpovědnou osobu.
5)Prostudujte živnostenský zákon skupina 105, případně 205
6)Zeptejte se na ITI v místě svého bydliště

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jarda Strycek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 09.03.2006, 07:31 »

Podle výkladu právníka je počítač stále elektrickým zařízením a technik na něm provádí práce, takže činnost technika počítačů dokonce i PDA :-) spadá do kategorie práce na elektrickém zařízení, které jak znéme, je a jsou vyhrazené. Jakmile tedy onen technik sáhne na HW a to včetně zasunutí zásuvky do zástrčky, musí být nejméně prokazatelně proškolen dle par. 4 či 5 a pokud zasune zákazníkovi, musí k tomu mít par. 8 a udělá-li to samostatně, pak par. 6.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 20.03.2006, 23:04 »

Mám pár nepodstaných drobností : zástrčkou asi máte na mysli "vidlici",  já raději zasouvám vidlici do zásuvky a ne naopak.

To podstatné nakonec : činnosti, které popisujete (ono zasunutí vidlice do zásuvky),  jsou pokud se nepletu obsluha a ne práce, a na to by, tuším (i když si nejsem úplně jist) měla stačit kvalifikace podle §4 vyhl. 50/78 Sb.

Prosím, kdo máte lepší přehled, opravte mě.

Děkuji

  Kelbich Jan

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Jaroslav Hasala
« Odpověď #5 kdy: 21.03.2006, 08:42 »

To Kelbich :


Na zasunutí vidlice do zásuvky určitě není potřeba §4 - např. moje 91 letá babička ho určitě nemá...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mařík Pavel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu ;0)
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 21.03.2006, 10:37 »

To p. Hasala: To jste tedy ostuda vnuk, když jste ještě babičku nevyškolil na vyhl.50, par.4 :O).

... všem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #7 kdy: 21.03.2006, 13:38 »

To Mařík :


Máte pravdu, sjednám nápravu...


Ale abych se vrátil k původnímu dotazu :


Podle mého soudu, pokud technik nerozebírá zdroj, ať už za jakýmkoliv účelem, vyhl. 50/1978 Sb. nemusí mít.


BTW, při dnešních cenách PC komponentů se stejně většinou nic neopravuje, spíše se vymění vadná část za jinou...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 21.03.2006, 20:21 »

To: pan Hasala
Pokud máte pravdu, nevím proč jsem si zaplatil na výměnu baterky v hodinkách živnostenský list na montáže a opravy, § 8 dodavatelským způsobem, protože ty baterky měním jinému právnímu subjektu (sám mám vlastní natahovací),  povolení k činnosti dodavatelským způsobem dle vyhl.20/1979 Sb. a zkoušky RT, abych na ty hodinky vystavil RZ po opravě.
Příště skládám počítače, jsou to také vyhrazená elektrická zařízení, ale kvalifikace, dle vás, na to není potřeba.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 21.03.2006, 20:39 »

To: Jiří Fuksa
S těma baterkama a osmičkou na iti to přesuňte mezi vtipy. Tohle vám nesbaští ani moje stará teta nad hrobem, že byste si na to udělal živnosťák. Pokud ano, pak no comment!
A pane Fukso, zkuste přijít na to, proč je modul napájení jako jedna vyměnitelná část. Kde a jaké má provedení přívodu a jaký má výstup. Pokud na to opravdu přijdete, dokážete si odpovědět sám. Jen bych vás prosil až se budete bít, nepřehánějte to, ať to není na nás! :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 22.03.2006, 20:48 »

To: Špelec
Příští týden se zúčastním školení a zkoušek RT. Podělím se s pracovníky ITI o váš názor. Pokud máte pravdu, tak je přesvědčím, ať mi vrátí peníze.
Pak vám dám vědět, jestli budu bohatý, nebo naopak Vy obdržíte pozvánku na přezkoušení.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 27.03.2006, 20:35 »

To: Špelec
Jak jsem slíbil, učinil jsem dotaz na pracovníky ITI. Pokud se jedná o servis počítačů z hlediska hardware musí mít technik zkoušky z vyhl. 50/78 Sb. min § 5, lépe 6. Dodavatelsky § 8.
Je to logické, vezme křížový šroubovák - nástroj a demontuje kryt elektrického vyhrazeného zařízení, tudíž provádí práci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kostka
« Odpověď #12 kdy: 27.03.2006, 22:02 »

PC není a doufám že ani nikdy nebude "vyhrazené elektrické zařízení".
Sice se v 455/1991 Sb. Zákon o živnostenském podnikání (živnostenský zákon) nikde nepíše o vyhl.50 ale hádejte se na úřadu. Není nad to se na svém živnostenském úřadě, zeptat.

Živnosti řemeslné
Skupina 105: Elektrické stroje a přístroje

Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení

Výroba elektronických výrobků a zařízení spotřební, průmyslové, lékařské a investiční elektroniky, kancelářských strojů a počítačů, připojovaných do sítě nízkého napětí (to je 230 V střídavých),  jejich instalace, opravy, údržba, demontáž a montáž. Přestavba elektronických zařízení, řízení demontáží a montáží investiční elektroniky. V rámci živnosti lze dále vyrábět elektronické součástky a provádět opravy, úpravy a výměny elektronických skupin a podskupin silničních motorových vozidel a pracovních strojů, pracujících na střídavém napětí nižším než 50 V nebo stejnosměrném napětí nižším než 75 V.
(1) Odborná způsobilost pro řemeslné živnosti se prokazuje, není-li v příloze č. 1 stanoveno jinak,

a) výučním listem z příslušného tříletého učebního oboru nebo jiným dokladem o řádném ukončení příslušného tříletého učebního oboru 30) a dokladem o vykonání tříleté praxe v oboru,
b) vysvědčením o ukončení studia příslušného studijního oboru střední odborné školy, jehož délka je kratší než 4 roky, a dokladem o vykonání tříleté praxe v oboru,
c) vysvědčením o maturitní zkoušce 31) v příslušném studijním oboru střední odborné školy nebo středního odborného učiliště nebo gymnázia s předměty odborné přípravy a dokladem o vykonání dvouleté praxe v oboru, nebo
d) diplomem, vysvědčením nebo jiným dokladem o absolvování bakalářského nebo magisterského studijního programu uskutečňovanéh o vysokou školou v příslušné oblasti studijních oborů31a) a dokladem o vykonání jednoroční praxe v oboru,
e) dokladem o uznání odborné kvalifikace, vydaným uznávacím orgánem podle zákona o uznávání odborné kvalifikace.31 b)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 27.03.2006, 22:25 »

Zdroj v PC není pro nic za nic uzavřený modul! Konstručně je takto řešen právě pro to, aby prodejce PC, technik PC nemusel mít elektrotechnic ké vzdělání. Celkem logické. Nedovedu si představit jak odborník na DDR paměti vstřebává pro něho tolik důležité parametry koupelen. Nebo obráceně jak hromosvodář sestavuje PC s jeho dokonalou znalostí zemničů. Tak to logicky odvozeno mě nenutí se ptát byznysmenů z ITI na zboží, které prodávají. Co čekáte pane Fukso od prodejce? Že vám řekne abyste si nekupoval zboží které prodejci leží skladem? Někdy mi zde ta naivita diskutujících opravdu připadá neskutečná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jose Chroustal
« Odpověď #14 kdy: 29.03.2006, 20:35 »

Chudý student nemaje peníze na PC skříň nahází komponenty pod stůl volně na podlahu, viděl jsem to na vlastní oči na VŠ kolejích (pozn. PC se pak zapíná zkratem šroubovákem tam kde mělo být připojeno tlačítko Power). Bezpečnost této "instalace" je velmi podobná, ne-li identická s "instalací" dětských vláčků, kterou jak známo běžně instalují a provozují nezletilé děti a nikomu to nevadí. Pokud ovšem zmíněný student chce zmíněné komponenty dát do PC skříně, tak k tomu potřebuje alespoň §6, jak zde bylo zcela jistě správně objasněno.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
antalik
« Odpověď #15 kdy: 10.10.2006, 09:49 »

servis pocitacu, jakoz i jeho stavba je podminena pracovnikem s platnou vyhlaskou 50. a to bez diskuze. jednou je to elektricke zarizeni a je uplne jedno, ze deska ma napajeni +/-12 a 5V dc. a to obecne plati i pro EZS, EPS. pro samostatnou cinost je to par6, a dodavatelskym zpusobem (zivnostnik) dokonce par8. v tomto oboru pracuju a muzu vam garantovat, ze bez tohoto to nejde. na montaz a servis teto techniky je zivnost volna: vyroba, instalace a opravy elektronickych zarizeni. pro dodavani nahradnich dilu je dokonce potreba mit dalsi zivnost volnou: specializovany maloobchod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.