Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je možné zapojit plastový rozvaděč s krytím IP44 přímo na záda antoníčku hodin?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné zapojit plastový rozvaděč s krytím IP44 přímo na záda antoníčku hodin?  (Přečteno 8417 krát)
marekdoma
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 05.02.2011, 22:28 »

Je možné zapojit plastový rozvaděč s krytím IP44 přímo na záda elektroměrovéh o pilíře mám ny mysli (Plastový rozvaděč IP 44, 5-kolik,2x zasuvka 220V,Jističe 3x16A,proudový chránič 25mA - plastové plexi dvířka přez jističe),nebo musí být staveništní rozvaděč plechové provedení s dvířky chráněn proti dešti ?

Jde mi o to že mám pozemek s antoníčkem 3x25A a hodinamy ,ale chystám se chatku na kterou je provedená revize zbořit a na jejím místě stavět RD.Nepodařilo se mi najít v žádné diskuzi najít odpověď na otázku jak by stavební rozvaděč mohl vypadat krom řešení v plechové budce za 5000,-.

Mnou zvolený rozvaděč je plastový a vychází na cca 2500,-
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
sniper76
« Odpověď #1 kdy: 06.02.2011, 08:18 »

Když jsem stavěl, tak jsem řešil podobný problém. Něchtělo se mi ale do pilíře dělat díry pro upevnění onoho "staveništního rozvaděče". Nakonec jsem hned za pilířem udělal menší konstrukci ukotvenou v zemi. Protože jsem znal délku přívodu do budoucího domu, připojil jsem rozvaděč přímo kabelem který nyní napájí dům. Kabel byl v chráničce zahrabán v zemi aby ho někdo nezestátnil. Odpadlo tak jedno odplombování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radomir Kubíček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 06.02.2011, 08:31 »

Na váš bastl vám žádný slušný revizák nenapíše kladnou revizi.
Nemáte typovou a kusovou zkoušku rozvaděče, nemáte oprávnění k výrobě rozvaděče.
Vrtáním do elměrového sloupku porušíte krytí a izolaci (sloupky jsou ve třídě II).
Kupte si hotový výrobek profesionálně vyrobený - s výrobním štítkem, až stavbu ukončíte, tak ho můžete prodat dalšímu stavebníkovi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.