Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Víte, že ITI převzalo činnosti „orgánu dozoru“?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte, že ITI převzalo činnosti „orgánu dozoru“?  (Přečteno 27895 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 07.01.2006, 14:19 »

Možná si někdo nevšiml, že ITI převzalo některé činnosti, které v době minulé patřily původnímu IBP.

Pozastavení si patrně zaslouží ta část o "Vydání souhlasu k předání zařízení odběrateli".

A protože jsou všechny úkony, ne jinak než zpoplatněny (dle vyhlášky MPSV č. 398/2001 Sb.),  domnívám se, že to bude někoho, něco stát. Je otázkou koho a kolik? Nedotýká se to i vás?

Znění naleznete zde....
http://www.elektrika.cz/data/clanky/clanek.2006-01-07.0251125599

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miloslav Šimek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 07.01.2006, 19:28 »

Nějak tomu nerozumím, připadá mi to jako by byli rev. technici součístí ITI, nebo je ITI měla nahradit?
viz:
"Vydání souhlasu k předání zařízení odběrateli".

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 07.01.2006, 19:56 »

No koment.Chvátam e správným směrem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Blahovec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 07.01.2006, 21:08 »

Byl jsem na toto fórum před chvílí upozorněn. Nejsem sice přímo činný v oblasti elektrotechnik y, ovšem myslím, že mám dost informací, abych mohl objasnit situaci blíže.

Do těchto dnů realizovaly souhlasy s předáním určitého elektrického zařízení Oblastní
Inspektoráty práce, které vznikly namísto rušených Inspektorátů bezpečnosti práce. Náplň
činnosti nových OIP je shodný s činnostmi původních IBP, navíc dostaly do vínku některé
činnosti nové - oblast pracovně právních vztahů.
Vzhledem k tomu, že OIP se staly tzv správním úřadem místo orgánu státního odborného
dozoru (IBP)  vzniká prázdný prostor a orgán státního odborného dozoru prakticky žádný
neexistuje.

Této situace si povšimli experti na vydělávání peněz - ITI Praha a urychleně se nyní snaží
usurpovat si činnost danou právě orgánu (připomínám, že ze zákona jsou organizací státního
odborného dozoru).
Dle mého názoru by v současné legislativě mělo vzniknout z hlediska souhlasů s předáním EZ
ve smyslu vyhl. č. 20/79 Sb vakuum a situace by mohla být řešena pouze legislativními
kroky.
Nicméně všichni víme, že monopolně získávané zdroje - přezkoušení revizních techniků,
oprávnění k dodavatelské činnosti - pozvolna vysychají, proto je nutno najít nové možnosti
jak přijít k penězům.
Vážení kolegové, myslím že je doba se zvednout a společně vytvořit tlak na likvidaci dosud
pořád jediné a monopolní organizace státního odborného dozoru - ITI Praha, protože doposud
nic pozitivního odbornosti nepřinesla a je vidět ,  že ani nepřinese.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 08.01.2006, 11:01 »

Že by TABU.

Co vy pánové Fuks,Hasala,Kořínek,Kavránek,Beláň ,Guru Gracias,Doležal a jiní,co zde kvalifikovaně odpovídáte na dotazy,snad vám to není lhostejné.Nebo ,že by demokracie po česku,nebojte se evropa se otevírá a všude je už chleba o dvou kůrkách.

Zřejmě tady ještě někomu nedochází,jak se otevírá nový prostor pro obrovskou korupci,že tak jak je to dnes třeba u výtahů i vy budete  platit  a ještě jednou platit ze svého za provedenou jakousi prohlídku a vydané rozhodnutí ,ale jde i o něco docela jiného.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vilém Gracias
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 08.01.2006, 12:04 »

Pane Pavézko, ITI se školství moc nedotýká a tak nemám zkušenosti se zakázkami v terénu. Ovšem, musím podotknout, že zůstávám nad tím stát v němém úžasu, že je něco takového možné. S nadhledem to vypadá, že si mnoho institucí dělá z řemeslníků výběrčí daní. Od DPH, přes ČSN, odpady a teď ještě ITI. Vypadá to jako pěkný Novoroční vtip!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Blahovec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 08.01.2006, 17:51 »

Pánové, vzpomeňte na doby, kdy revizní technici byli zkoušení - sice tvrdě, ale nezávisle na IBP - a zdarma. IBP také první léta po revoluci vydával oprávnění pro podnikání, potom tiše vznikl ITI, a činnost byla přesunuta jim, ceníky zpočátku snad přijatelné se zastavily na 750,-kč na započatou hodinu a cesťáky jsou většinou 4 ciferné. Vůbec nechci mluvit o úrovni služby poskytnuté.

No a nyní zase tiše - asi stylem ruka - ruku - další dosud státem zdarma prováděná činnost bude realizována těmito .......?

Navrhuji mluvte o tom všichni, zavolejte svým kolegům, i konkurenci, sdělte tuto novinku a kdo můžete kdekoliv a kdykoliv zatlačte.

Pamatujte kolegové, že se tato oblast týká jakéhokoliv ukončení montáže v prostoru zvláště nebezpečném - tedy "vlhkém, mokrém" apod.,  v shromaždištích osob - a prostorů k nim přináležících, prostorů s nebezpečím výbuchu.

Pokud by se nám nepodařilo prosadit rozum - navrhuji oznamovací povinnost ignorovat, protože dnes není ogán, který by mohl nenaplnění povinnosti trestat či vynucovat. 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #7 kdy: 08.01.2006, 21:49 »

Děkuji pane Blahovec za Vaše příspěvky. Pohladil jste můj smysl pro spravedlnost a mou rozervanou profesní duši, která je drásána od vzniku ITI a vyvrcholením bylo zavedení přezkušovaní revizních techniků 1 x za 5 let. Novodobí "zlatokopové" neznají hranice.

Nejlépe jste to vystihl větou:

"Této situace si povšimli experti na vydělávání peněz"


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.01.2006, 12:19 »

Si tomu nerozumím, to znamená, že v případě každý, kdo bude něco montovat v uvedených prostředích si půjde na ITI ještě pro razítko, které tedy tučně zaplatí? Ale to by musel někdo takové potvrzení vyžadovat.  Pane Blahovec, můžete mi toto potvrdit?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #9 kdy: 09.01.2006, 19:04 »

Ta povinnost platila i dříve, ale schvalování do provozu provádělo IBP. Pokud tedy dnes byla zákonem tato pravomoc přesunuta na ITI asi s tím nic neuděláme. Zde na portále si moc mile popovídáme, občas se i porafeme nad špatnou formulací ČSN, ale to je tak všechno. na prosazení změny zákona zde prostě nemáme sílu! Zeptal bych se co takhle profesní sjednocování kolegové? Jedině silná jednotná organizace má nějaké šance. Zdále se mi nadějná Unie elektrotechnik ů, ale již jsem o ní kolik měsíců neslyšel. V diskusi z loňského podzimu jsem vznesl dotaz na p.Růžičku, jestli mají také internetovou prezentaci, žádná odpověď, ptám se dál kde se mohu přihlásit? co mohu pro sjednocení udělat? jaká je struktůra? Kdo odpoví?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vilém Gracias
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 09.01.2006, 19:44 »

Ano, to je správná připomínka! Teď se mohou předvést cechy a svazy. Myslím, jak říkáte pane Karvánku,  nastává velmi dobrá příležitost pro ESČ a  zmiňovanou Unii.  Pokud tedy chtějí opravdu zastřešovat  vůli elektrotechnik ů, pak  by si tuto příležitost nemuseli nechat ujít.
Snad se nebude nikdo zlobit na můj názor, ale stejně jako u politiků, tak i u těchto spolků slyším předvolební sliby a výsledky nikde. Ale nechme se překvapit, možná je již něčí hra rozehraná ...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #11 kdy: 09.01.2006, 20:16 »

Tak, tak. ještě mne napdá, že v tom zákoně se hovoří o "organizacích" sdborného dozoru, tedy v množném čísle. Konkurence by ITI jistě prospěla. Dovedu si představit, že i nějaké společenstvo elektrotechnků by mohlo splnit zákonné podmínky a stát se další organizací dozoru. Myslím, že tak 4 by byl z hlediska konkurence dobrý počet.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #12 kdy: 09.01.2006, 21:28 »

Pane Karvánek nejsem si jist, zda dosavadní konstrukce převážné většiny společenstev by mohla něco dozorovat. Protože pokud je nyní pro většinu účastněných tato činnost pouze vedlejší, ba dokonce zájmovou, pak je to nerealizovatel né.

Chci tím říci, že to vyžaduje plný pracovní úvazek. Pracovní úvazek se bohužel spojuje s výrazem "podnikání". V případě, že se některý z cechů jen "otře" o takovou myšlenku, je ihned na černé listině. Ale nechci v této diskuzi odbočovat jinam.  

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 09.01.2006, 22:47 »

Pane Kavránku,pánové zůčastnění,pokud mně něco neuniklo,tak téma o sjednocování elektrotechnik ů,které před časem navodil pan Guru Gracias vyšumělo do ticha,takže touto cestou asi ne.Věřím,že po vašem vzývání  se  někdo rychle a rád obrodí.Mate představu o jak velkou moc ,  trvalý zdroj peněz jde.

Skoro se mně nechce věřit,když se ohlédnu za touto ale i událostmi roku 2005 ,že současná vladnoucí garnitůra nemá trvalou podporu korupce zakotvenou ve svých volebních programech,jakož i likvidaci malých subjektů působící na el.zařízeních ,a to krok za krokem.

Co se dřívějších kontrol ze strany IPB týká,tak ty se opravdu prováděly, až na jednu maličkost,tehdy tato činnost nebyla honbou za penězi, mocí a jimi účtovaná hodina nebyla přes 1000 Kč.Po roce 1989 se to převážně obcházelo,jako důsledek tahanic o kompetence mezi ITI a IBP ,boje o moc,bytí nebytí ,dále pak z nevědomosti subjektů provádějících tyto činnosti.

Dovedete si představit o kolik se dnes navýší cena za dílo, třeba u divadla ,nemocnice apod.velkých instalací, kdo to zaplatí,půjdou li ,při kontrole do montérek a prolezou každou část instalace,což se předpokládá ,nebo ne,nebo jen tak naoko?Co bude stanovisko  garantovat? Za co ručit ?Na co potom budou revizní technici?Co když  zisk z této činnosti opět nebude stačit a toto se přenese i do menších objektů,RD apod.,přeberou další a další kompetence,přezkoušení vyhl.50/78Sb?

Proč potom ITI bude nadále vydávat stanovisko k odborné způsobilosti subjektu k dodavatelským  činnostem na el.zařízeních a osvědčení k provádění revizí na co,když subjekty a RT budou pod neustálým dozorem? Na toto je třeba také brát zřetel,dát odpověď.

 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #14 kdy: 09.01.2006, 23:20 »

Jasně, že by to vyžadovalo plný úvazek, copak by to společenstvo nemohlo provozovat nějakou k tomu určenou složku? No to jsem asi fakt utopista. Ale co třeba jiné kontrolní orgány. Na našem území již řadu let zcela legálně působí česká pobočka zkušebny TUV, která např uvádí do provozu výtahy. Oni by mohli být tou další štikou, která bude konkurovat ITI. Ostatně v oblasti výtahů tomu tak již je.
Zě sjednocování el. jde do p...ardon do ztracena se mi také zdá, Bohu žel!
Mane Minaříku, máte představu jak velká komunita se okolo Elektriky potkává? Internetovou soudružnost pokládám v dnešní době za naprosto klíčovou. Unie elektrotechnik ů se mi podle publikovaných myšlenek líbí, ale chybí mi ta konkrétní realizace! Co takhle v dnešní době členství obhospodařovan é přes internet?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #15 kdy: 09.01.2006, 23:48 »

Samozřejmě, že lze to řešit složkou. Podívejme se na ESČ, to je v tomto případě konstrukčně nejdále. Má svou Elektroinspekt u, která má za úkol plnit svou výdělečnou funkci jako řádná společnost s ručením omezeným. Jejím majoritním vlastníkem je uvedený svaz. Ostatně tak nějak to bylo i u předválečného ESČ. O žádném dalším takovém společenstvu, které by mělo takto dobře zvládnutou vnitřní konstrukci doposud nevím.
Ovšem zpět k tématu. Ono těch ITI "s tečkama a bez teček" je u nás již tolik, že ztrácím přehled. Ovšem nyní netuším jaká konkurence může vzniknout.
Co se týká mé představy o "komunitě" na Elektrice, myslím, že vím kolik lidí ji čte. To je ovšem jiné téma, proto to zde nebudu více rozvádět. Co se týká Internetu, je to samozřejmě dobrý nástroj, který ne každý však umí efektivně používat..

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #16 kdy: 10.01.2006, 00:27 »

No jestliže zákonodárci rozhodli, že za danou oblast služeb a schvalování staveb atp.  se bude platit prostřednictví m organizací dozoru asi s tím nic neuděláme. jko s novým silničním zákonem a s dalšími, které nám zpříjemní v budocnu život. Pokud ale zákon uvádí organizace dozoru v množném čísle a uvádí, že je zřizuje min. práce.. mohlo by zřídit i další organizaci mimo ITI, která by mohla stávající ITI konkurovat. Nerozumím tomu po právní stránce, ale dostatečně dravá, již etablovaná kontrolní organizace by třeba věděla jak dosáhnout svého zřízení ministerstvem? Já si myslím, že by to bylo správné. I zkušebny si konkurují.

Pane Minaříku, co se týče posledního odstavce, jistě víte víc než třeba já, nebo většina z běžných čtenářů. To že někdo neumí net správně použít, tak aby zpřístupnil jinak dobré myšlenky ostatním zájemcům je škoda. Co takhle někomu nabídnout pomoc, nebo tak něco. Myslím, že tomu kdo pohne se sjedncováním elektrotechnik ů budou všichni zkrati vděční až do úplného vypnutí. I když o tom dnes ještě nevědí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 10.01.2006, 08:25 »

Byl jsem vyzván panem Pavézkou, co NATO? Tu mezeru jsem neudělal schválně.
Asi budu jeden z mála který trvrdí, že ITI je momentálně to jediné a správné řešení!(čůrat proti větru není dobré!) Proč?: Čím více psů tím rychlejší Zajícova smrt.  Dokonalý příklad jsou zdravotní pojišťovny. Původní myšlenka přerostla ve velkého molocha a nyní se provádí jeho "odtučňoání".
Pokud - moje úvaha - na trhu vzniknou jiné podobné organizace ITI, myslím a jsem o tom silně přesvědčen, že budou ještě víc nenažrané, hamižné a prostě ČESKÉ.
BOHUŽEL TĚCH DESET MILIONŮ OBYVATEL ČESKA NEJDE VYMĚNIT ZA JINÉ LEPŠÍ!
Byl zde zmiňovám nový silniční zákon - Ptám se, o co je lepší než byl ten předchozí? Víc sankcí proti řidičům, víc možností pro podhoubí korupce, víc možností...
Snad málo ze života : Vždy když docházelo k výměně mistra, vedoucího, ředitel jsem skepticky pronášel: Nic horšího nás nemohlo potkat. Mnohdy jsem se velice mýlil. Potkalo nás cosi daleko horšího.
Slovo peníze je zde tak často skloňováno, až si myslím, že očekávám, jejich padání z CD mechaniky. Ptám se všech, kteří lají nad drahotou nenažzaností, pasgřivstvím zda i oni dělají za ceny z dob minulých? HZS za 27,-Kč to je cena kterou jsem vytáhl z roku 1988? V roce 2004 jsem za zdravotní prohlídku platil 180,-Kč včera u stejného doktora pouhých 400,-Kč. V komunistické době jsem za rohlík 50g platil 30 haléřů, dnes v marketu za 30g rohlík platím 1,80Kč.
Tím chci pouze poukázat, že jiná souběžná, nástupnická, konkurenční organizace k ITI bude taková, že při jejich cenové relaci nám polezou oči z dulků, a budem stolicovat silně tence. I Rajko Doleček s Klausem budou valit oči jak naše peněženky budou "šlaňk" a my taky!
Díky svým vnoučatům koukám na pohádky. Mám je rád protože je v nich mnoho pravdy. Z minulosti do součastnosti se táhnou jak stříbrná nit a tak je namátkou uvádím :
"Uhlíři máš zaplacené daně? Tak zaplať!"
(Revizáku, jsi přezkoušen? Tak mazej a zaplať!)
Trochu pozitiva: MOTTO: ( z filmu Dita Saxová )
Život, není to co chceme, ale to co máme!
... a nedrážděte hada bosou nohou!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Hledám testové otázky, ale mé pokusy jsou marné....
 Jaké jsou oblasti testů na ITI?
 Nové testy ITI
 Budu dělat na ITI písemné testy i z materiálu, které se netýkají prostor s nebezpečím výbuchu?
 Jak by měla v ČR vypadat certifikace v elektrotechnice?
 Kde bych sehnal vzor smlouvy z RT pro ITI?
 Budou zde na portále nové testy pro zkoušky RT v roce 2010?
 Jak probíhá testová zkouška na ITI? Konktrétně Brno?
 Už jste vzali na vědomí změnu prověření odborné způsobilosti na ITI?
 V jakém zákoně/vyhlášce je ITI určeno SOD?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Reakce ředitele TIČR na vystoupení Jaroslava Miklíka
 Taky jste obdrželi sdělení/oznámení od TI-ČR?
 Existuje seznam norem ČSN ke zkouškám na vyhl50/§9 Revizní technik E2A ?
 Lyrická skladba řediteli TIČR zkraje roku 2011
 Jaroslav Bek z PRE by TIČR zrušil!
 zkoušky na ITI co všechno budu pořebovat?
 Máte v revizní zprávě opravdu platné a originální razítko?
 Jak se staví TIČR k problematice aktivních hromosvodů?
 Oceňujete vydání učebních testů pro revizní techniky TIČR 2012?
 Jak vyplnit žádost o vydání oprávnění od TIČR?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Chcete interaktivní odpovědi na otázky zkoušek na TIČRu?
 Jak se připravit ke zkouškám RT?
 Už jste se seznámili s novými stránkami TIČR?
 Co je treba k opravneni od TICR?
 Změny u TIČR od 1. ledna 2014.
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Jaké činností provádí organizace státního odborného dozoru (TIČR)?
 Vztahuje se působnost organizací státního odborného dozoru na činnost, pracovišt
 Na koho se vztahuje působnost organizace státního odborného dozoru?
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Nemáte někdo prosím otázky pro RT ex ?
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 O Jiřím Slukovi jinak
 Cítíte se v nemocnici bezpečně?
 Jak jako montér mám doložit TIČRu seznam požadovaných norem a pomůcek?
 Nemá někdo prosím testové otázky z TIČRU?
 TIČR: Formulář Žádosti o prověření odborné způsobilosti a vydání oprávnění ke stažení zde ...
 Je třeba oprávnění TIČR pro živnost Výroba, instalace, opravy el. strojů?
 Na TIČRu od 1.4.2018 jen s jejich formuláři!
 Jak probíhá šetření pro vydání oprávnění na TIčR?
 Může TIČR vystavit dvě oprávnění na jednoho revizního technika?
 Je možné získat certfikát TiČR i když je výchozí revize se závadami?
 Jakou odpovědnost lze přisoudit TIČR?
 Zpochybnění práce TIČR
 Je tomu 20 let, co je brněnský TIČR v Medlánkách!
 U TIČR změna u přijímání žádostí

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 22 dotazů.