Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Říká vám něco BLIX POWER?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Říká vám něco BLIX POWER?  (Přečteno 40456 krát)
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« kdy: 20.12.2010, 10:59 »

Dnes jsem se setkal s obchoďákem. Nabízí zařízení BLIX POWER, webová prezentace na usporavydelava .cz

Setkal se už s tím někdo? Má to šetřit energii nějakou úpravou napětí, podle mě blbost.


* blix_power.jpg (122.33 KB, 951x531 - prohlédnuto 1025 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek2752
« Odpověď #1 kdy: 21.12.2010, 06:17 »

Asi před rokem jsme řešili úsporu el. energie v našem podniku. Bylo nám nabídnuto zařízení, které snižovalo napětí pro stropní osvětlení v hale. A to buď o myslím že 20V, nebo stabilizace na 190V. Menší napětí, menší proud, a tím pádem menší příkon. Ale také méně světla.
Nezavedli jsme to. Jestliže jsou výbojky konstruhované na 230V, proč bych do nich měl cpat 190V ?!
Výše uvedené řešení mi připadá uhozené. Mám rozvod určitého napětí a k k tomuto napětí jsou spotřebiče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 21.12.2010, 08:05 »

Zvláštní je, že nikde nepíšou, jak to funguje. Stavte se u nás, my vám to vysvětlíme. Připomíná mi to výlety pro penzisty. Nastane masáž profesionálníh o vymývače mozků (plus oběd).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 21.12.2010, 08:11 »

Zvláštní je, že nikde nepíšou, jak to funguje. Stavte se u nás, my vám to vysvětlíme. Připomíná mi to výlety pro penzisty. Nastane masáž profesionálníh o vymývače mozků (plus oběd).

Mě zas připadá zvláštní že na to nevlítne inspekce. Většina těhle věcí je už od pohledu zjevný podvod a klamání zákazníka. To by byl námět na reportáž.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 21.12.2010, 12:04 »

Inspekce s tím nic neudělá, ani když ji na ně pošlete.
Dozvíte se, že to nevyrábějí (produkt zahraniční firmy),  neprodávají (ale testují a vyhodnocují) a že ČOI není kompetentní posoudit, jestli to vůbec nějak funguje. To že posoudí trh.

Osobní zkušenost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 21.12.2010, 12:15 »

Mě nabídka velice zaujala, poměrně často měním zlomené šnůry k nářadí a spotřebičům, a tento produkt nabízí až 2x životnost.
Je to skutečně bomba o které jsem se bohužel dozvěděl až na samém konci roku po finanční uzávěrce s plánovaným Novoročním předsevzetím, že za pí......y utrácet nebudu, takže nejsem schopen tuto jedinečnou nabídku nijak využít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 21.12.2010, 12:48 »

Asi před rokem jsme řešili úsporu el. energie v našem podniku. Bylo nám nabídnuto zařízení, které snižovalo napětí pro stropní osvětlení v hale. A to buď o myslím že 20V, nebo stabilizace na 190V. Menší napětí, menší proud, a tím pádem menší příkon. Ale také méně světla.
Nezavedli jsme to. Jestliže jsou výbojky konstruhované na 230V, proč bych do nich měl cpat 190V ?!
Výše uvedené řešení mi připadá uhozené. Mám rozvod určitého napětí a k k tomuto napětí jsou spotřebiče.

Pokud napětí snížíte natolik, že spotřebiče přestanou fungovat, ušetříte tolik, že o několik generací předběhnete i BLIX POWER - takové řešení vám nabízím zdarma a bez jakéhokoli dalšího potřebného zařízení - stačí stávající vypínač.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 21.12.2010, 12:50 »

 Palec vzhůru Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 21.12.2010, 14:04 »

Inspekce s tím nic neudělá, ani když ji na ně pošlete.
Dozvíte se, že to nevyrábějí (produkt zahraniční firmy),  neprodávají (ale testují a vyhodnocují) a že ČOI není kompetentní posoudit, jestli to vůbec nějak funguje. To že posoudí trh.

Osobní zkušenost.

Z obchodu Bau.........,  mám nefunkční prodlužku, mezi zdířkami není napětí, ovšem na kolíku je, to je taky test spotřebitele?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 21.12.2010, 14:16 »

Inspekce s tím nic neudělá, ani když ji na ně pošlete.
Dozvíte se, že to nevyrábějí (produkt zahraniční firmy),  neprodávají (ale testují a vyhodnocují) a že ČOI není kompetentní posoudit, jestli to vůbec nějak funguje. To že posoudí trh.

Osobní zkušenost.

Pak je ČOI nanic a je zbytečné za její provoz utrácet peníze. Zlatě bylo v době existence státních zkušeben přes které vše muselo projít. Nebylo to zdaleka ideální ale určitě to bylo lepší než dnes.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Heinz
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 21.12.2010, 17:58 »

U nás to již používáme dva roky a naprostá spokojenost.In stalaci nám provedla fa.Mekos.Použí váme zářivková tělesa 2x 36 W s tlumivkami.Pri ncip je jednoduchý v síti máme 245V a pro osvětlení ho snižujeme na 200V tím pádem máme menší spotřebu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 21.12.2010, 18:22 »

U nás to již používáme dva roky a naprostá spokojenost.In stalaci nám provedla fa.Mekos.Použí váme zářivková tělesa 2x 36 W s tlumivkami.Pri ncip je jednoduchý v síti máme 245V a pro osvětlení ho snižujeme na 200V tím pádem máme menší spotřebu.

Ale taky méně světla a méně o to co ušetříte, pokud by to bylo tak jednoduché snížil bych si napětí nejméně na nulu.
Již prostým rozumem mě to hlava nebere, pouze je to připomínka jiné reklamní akce:ušetřete doma na teplu, kupte si od nás svetr.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Heinz
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 21.12.2010, 19:35 »

Ale taky méně světla a méně o to co ušetříte, pokud by to bylo tak jednoduché snížil bych si napětí nejméně na nulu.
Již prostým rozumem mě to hlava nebere, pouze je to připomínka jiné reklamní akce:ušetřete doma na teplu, kupte si od nás svetr.
Pokud si snížíte napětí na nulu budete mít tmu.To ,že vám něco hlava nebere neznamená přece ,že to nefunguje .Ano máte pravdu, máme menší svítivost a o to nám také šlo kromě úspory energie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 21.12.2010, 20:37 »

A dodrželi jste také předepsanou normu, co se týče osvětlení na pracovišti?
Také jste mohli sem tam vyndat trubici a nemuseli nic kupovat, že?  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 21.12.2010, 20:45 »

Pokud si snížíte napětí na nulu budete mít tmu.To ,že vám něco hlava nebere neznamená přece ,že to nefunguje .Ano máte pravdu, máme menší svítivost a o to nám také šlo kromě úspory energie.

A taky platíte ztráty které vznikají na vlastním zařízení, myslím že stmívač by udělal lepší službu s menší ztrátou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 22.12.2010, 07:39 »

Pokud si snížíte napětí na nulu budete mít tmu.To ,že vám něco hlava nebere neznamená přece ,že to nefunguje .Ano máte pravdu, máme menší svítivost a o to nám také šlo kromě úspory energie.

Nic ve zlým, ale když si dám přece 10piv tak budu přece méně nadračku než při 17, budu tedy méně veselý, ale ano zaplatím méně, to však není úspora........ ....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 22.12.2010, 10:02 »

A taky platíte ztráty které vznikají na vlastním zařízení, myslím že stmívač by udělal lepší službu s menší ztrátou.

Stmívač zase něco stojí, já bych udělal v práci delší přestávky při kterých by se zhaslo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 22.12.2010, 10:52 »

Nic ve zlým, ale když si dám přece 10piv tak budu přece méně nadračku než při 17, budu tedy méně veselý, ale ano zaplatím méně, to však není úspora........ ....

Nekažte jim radost  Úsměv Přece proč něco dělat jednoduše (vyndat pár trubic, použít trafo 230/24 za pár stovek jako snižovací autotrafo) když to jde složitě za tisíce?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.