Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaké jsou oblasti testů na ITI?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jsou oblasti testů na ITI?  (Přečteno 15134 krát)
Jaroslav Hasala
« kdy: 24.03.2005, 11:01 »

V dubnu mě čeká přezkoušení (RT) na ITI v Brně. Mám oprávnění do 1000V, bez nebezpečí výbuchu, rozšíření nepožaduji. Zajímalo by mě, jak přezkoušení probíhá a zejména bych měl dotazy ohledně testů: 1) Jaká jsou oblasti testů? Víž, že je asi pět testů po patnácti (?) otázkách - ochrany (i ČSN 34 1010?),  všeobecné požadavky, stroje, hromosvody. 2) Zkouší se i otázky z legislativy? (zákony) 3) Do jaké míry jsou otázky podobné s otázkami zde, na ELEKTRIKA.CZ? 4) Kolik je u otázek možností, kolik z nich může být správných, kolik je v jednom testu povoleno chyb? 5) Je možné používat pomůcky? (normy, vlastní poznámky) Předpokládám, že nejsem sám, koho toto zajímá. Předem děkuji za všechny odpovědi.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 24.03.2005, 14:17 »

Zkoušky jsem absolvoval přesně před rokem. Výbuch ani vn nemám. Z každé oblasti bylo 15 otázek. Takže celkem k zodpovězení 75 otázek. Časový limit byl 15 minut na každou oblast. Správné odpovědi se vyhodnocovali z každé oblasti zvlášť, a to s maximálním počtem tří nesprávně zodpovězených otázek v oblasti. Legislativní otázky v testech  obsaženy nebyly.
Oblasti:
1) 33 2000, ale i třída 34, 35 i 36 - všeobecné požadavky na el. zařízení;
2) 34 1390 - hromosvod;
3) 33 2000-4-41 - úraz el. proudem, ale i 34 1010 - úraz el. proudem (pozor na chytáky v pojmech dle staré a nové normy - např. prostory bezpečné? normální? základní?);
4) ČSN EN60204-1 - strojní zařízení;
5) ČSN EN 60439 - rozvaděče.

V době, kdy jsem přezkoušení absolvoval já, pomůcky byly povoleny. V současné době již ne. Otázky jsou zveřejněny na www.iti.cz

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Hejduk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 24.03.2005, 17:54 »

To: Hasala
poslal jsem vám kompletní vypracované otázky, ale vrátily se mi, Vaše adresa jarda@hasala.cz je neplatná, napište mi adresu na hejduk@iol.cz a já vám to všechno pošlu. Pomůcky při zkoušce v Praze nejsou přípustné, z 15 otázek musí být 12 správně, ústní jsou pohovorem nad revizními zprávymi s 12 doplňujícími otázkami.
Předložit zprávu i na pracovní zařízení a ČSN EN 60204-1 doporučuji znát skoro zpaměti, stejně jako 4-41.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 24.03.2005, 18:10 »

!
Předem vás chci ubezpečit,že se podle mého názoru a názoru všech mých kolegů nejedná o likvidační přezkoušení.Ab solvoval jsem toto přezkoušení letos v únoru na ITI Praha.Otázky jsou na 99 % stejné jako zde na webu Elektriky.Věřt e mi,že sice revize dělám od roku 1977 a měl jsem z toho vítr.Tyto otázky jsem bifloval asi měsíc a klidně prohlašuji zde veřejně, že mi opravdu pomohly ve studiu.
Celkem je 5.testů :
1.Otázky legislativní
2.všeobecné požadavky na el. zařízení;
3.33 2000-4-41
4.strojní zařízení a rozvaděče
5.Hromosvody
Pomůcky nejsou povoleny.Měl jsem vítr z legislativních otázek,ale jsou opravdu lehké,dvě odpovědi jsou doslova blábol.Po testech následoval ústní pohovor cca 20.minut.Inspe ktoři budili hrůzu probírali většinou předložené revize a snažili se nepříjemně ale věcně poradit.
Držím vám palce a opakuji Nemějte z toho vítr jako já,přežijeme horší věci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #4 kdy: 25.03.2005, 08:44 »

Děkuji za příspěvky i za morální podporu :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 25.03.2005, 09:46 »

Je to přesně tak, jak říká p. Mirek Karel. Podobné jako u testů v autoškole. Pokud nenecháme nic náhodě a přejdeme si několikrát zveřejněné testy, není třeba mít obavu z neúspěchu. Vždyť i zkušební komisaři jsou jenom lidé. Znovu však upozorňuji, pozor na slovíčka. A ostatně, jak jsem vypozoroval z vašich příspěvků a reakcí na tomto portálu, vy uděláte zkoušky tzv. levou zadní.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Nyč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 25.03.2005, 10:58 »

TO: všem

Upřesnění:
Můj poslední příspěvek v této diskusi nepatřil pouze p. Hasalovi, ale vám všem, kteří se účastníte diskusí na tomto portálu. Všem, které teprve čeká přezkoušení. Doufám, že jste mě takto také pochopili. Přeji mnoho zdaru!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #7 kdy: 05.04.2005, 22:47 »

Tak právě dnes jsem úspěšně absolvoval přezkoušení RT (ITI Brno).
Testové otázky jsou skutečně téměř shodné s otázkami zde na ELEKTRIKA.CZ, takže jsem přes testy proplul "bez ztráty kytičky",  s plným počtem bodů.
Ústní otázky jsem také zvládl bez problémů, šlo víceméně o konkrétní postupy při revizích.
Určité výhrady měli inspektoři ITI k uspořádání revizních zpráv, k řazení jednotlivých částí.
Nebylo by od věci vypustit do světa nějaké vzorové revizní zprávy.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #8 kdy: 06.04.2005, 01:03 »

Tak právě dnes jsem úspěšně absolvoval přezkoušení RT (ITI Brno).
Testové otázky jsou skutečně téměř shodné s otázkami zde na ELEKTRIKA.CZ, takže jsem přes testy proplul "bez ztráty kytičky",  s plným počtem bodů.
Ústní otázky jsem také zvládl bez problémů, víceméně se to týkalo konkrétních postupů při revizích.
Určité výhrady měli inspektoři ITI k uspořádání revizních zpráv, k řazení jednotlivých částí.
Nebylo by od věci vypustit do světa nějaké vzorové revizní zprávy.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 06.04.2005, 11:34 »

To Hasala : Tak vás vítám mezi přezkoušené a gratuluji.Vzor ové zprávy jsou asi problém,každý si je tvoří podle svého gusta.Vždyť by pak inspektoři nemohli mít výhrady a od toho jsou placení.Podle mého  by měli vyrazit do terénu jako dřív a "přidělávat " nám revizákům práci.Ne čekat v teple kanceláře a živit se z poplatků za přezkoušení.Je n pro zajímavost v ČR je údajně 40 000 revizáků,z toho je aktivně činných cca 14 000.Tyto údaje mám ze školení, kterí jsem absolvoval před přezkoušením.J ednoduchým vynásobením částky za přezkoušení se jedná o docela slušný příspěvek,nemyslíte?Čert ví co nám zákonodárci připraví za pět let.Mějte se a ať jdou kšefty.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Ziegler
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 05.05.2005, 14:26 »

vespolek
Já to dělal 28.4. v Plzni a docela v pohodě.
Horší bude Drážní úřad, jestli máte někdo Déčko, ta asi víte, jaký je to maso....
P. Budvar

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Hledám testové otázky, ale mé pokusy jsou marné....
 Nové testy ITI
 Víte, že ITI převzalo činnosti „orgánu dozoru“?
 Budu dělat na ITI písemné testy i z materiálu, které se netýkají prostor s nebezpečím výbuchu?
 Jak by měla v ČR vypadat certifikace v elektrotechnice?
 Kde bych sehnal vzor smlouvy z RT pro ITI?
 Budou zde na portále nové testy pro zkoušky RT v roce 2010?
 Jak probíhá testová zkouška na ITI? Konktrétně Brno?
 Už jste vzali na vědomí změnu prověření odborné způsobilosti na ITI?
 V jakém zákoně/vyhlášce je ITI určeno SOD?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Reakce ředitele TIČR na vystoupení Jaroslava Miklíka
 Taky jste obdrželi sdělení/oznámení od TI-ČR?
 Existuje seznam norem ČSN ke zkouškám na vyhl50/§9 Revizní technik E2A ?
 Lyrická skladba řediteli TIČR zkraje roku 2011
 Jaroslav Bek z PRE by TIČR zrušil!
 zkoušky na ITI co všechno budu pořebovat?
 Máte v revizní zprávě opravdu platné a originální razítko?
 Jak se staví TIČR k problematice aktivních hromosvodů?
 Oceňujete vydání učebních testů pro revizní techniky TIČR 2012?
 Jak vyplnit žádost o vydání oprávnění od TIČR?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Chcete interaktivní odpovědi na otázky zkoušek na TIČRu?
 Jak se připravit ke zkouškám RT?
 Už jste se seznámili s novými stránkami TIČR?
 Co je treba k opravneni od TICR?
 Změny u TIČR od 1. ledna 2014.
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Jaké činností provádí organizace státního odborného dozoru (TIČR)?
 Vztahuje se působnost organizací státního odborného dozoru na činnost, pracovišt
 Na koho se vztahuje působnost organizace státního odborného dozoru?
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Nemáte někdo prosím otázky pro RT ex ?
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 O Jiřím Slukovi jinak
 Cítíte se v nemocnici bezpečně?
 Jak jako montér mám doložit TIČRu seznam požadovaných norem a pomůcek?
 Nemá někdo prosím testové otázky z TIČRU?
 TIČR: Formulář Žádosti o prověření odborné způsobilosti a vydání oprávnění ke stažení zde ...
 Je třeba oprávnění TIČR pro živnost Výroba, instalace, opravy el. strojů?
 Na TIČRu od 1.4.2018 jen s jejich formuláři!
 Jak probíhá šetření pro vydání oprávnění na TIčR?
 Může TIČR vystavit dvě oprávnění na jednoho revizního technika?
 Je možné získat certfikát TiČR i když je výchozí revize se závadami?
 Jakou odpovědnost lze přisoudit TIČR?
 Zpochybnění práce TIČR
 Je tomu 20 let, co je brněnský TIČR v Medlánkách!
 U TIČR změna u přijímání žádostí

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 23 dotazů.