Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Co říkáte na EN 50 110-1?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co říkáte na EN 50 110-1?  (Přečteno 5241 krát)
Jan Kratochvíl
« kdy: 22.03.2005, 09:12 »

Četl jsem na (WWW.volny.cz/melen/aktuality.html)zajímavé porovnání EN 50 110-1 a ČSN 34 3100 co na to ostatní a jak dál.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislava Vorožbjanská
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.03.2005, 13:24 »

Uvedený článek jsem nečetla, ale pokud se zde mohu k tomuto tématu vyjádřit, myslím si, že je velká škoda, když dochází ke zrušení řady norem ČSN 34 3100, ztratí se tím cenné poznatky v oblasti BOZP nabyté dlouholetou praxí našich odborníků a těžce zaplacené následky pracovních úrazů...

Jednu dobu se proslýchalo, že nám  právě tyto podrobné normy svět závidí a bude je přejímat, především ČSN 34 3108.

Doufám však, že rušené normy budou přece jen zachovány jako národní normy, nebo alespoň budou převzaty  jako podnikové normy s doplněním nových pracovních postupů pro práce pod napětím (práce na potenciálu, práce v dotyku, práce na vzdálenost).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Melen
Důchodce na plný úvazek.
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 11.08.2005, 14:27 »

pane Kratochvíl - podívejte se na novinku na WWW.volny.cz/melen/aktuality.html.
Dnes jsem odeslal na ELEKTRIKU.cz příspěvek - viz příloha.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když si myslím že vím, tak poradím. Když nevím tak se zeptám. Přednáším o tom co vím a co ostatní možná zas tak úplně neznají, podívejte se na www.volny.cz/melen. Znalecké posudky dělám z oboru ve kterém jsem jako inspektor SOD pracoval 25 let - bezpečnosti práce v elektrotechnic e, .
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.