Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Kdo připravuje elektroměrový a staveništní rozvaděč k revizi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo připravuje elektroměrový a staveništní rozvaděč k revizi?  (Přečteno 21296 krát)
Jan Smíšek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 02.08.2010, 09:59 »

Eon vybudoval přípojný rozvaděč zvlášť v kapličce, já jsem postavil vedle kapličku na elektroměrový rozvaděč, elektroměrný rozvaděč jsem koupil, nechal osadit 3x25A  a sehnal staveništní rozvaděč (nový, s chráničem a pětikolíkovými zásuvkami).

Z přípojné kapličky jsem protáhl kabel 4x10 CYKY v mědi do mnou postavené elektroměrné kapličky a to je stav ve kterém v tuto chvíli jsem.

Co mohu dál udělat sám a na co je potřeba elektrikáře, aby mohla proběhnout revize a eon mi mohl namontovat elektroměr? Revizní technik už jen kontroluje udělané, nebo sám zapojuje?

Chtěl bych propojit elektroměrový rozvaděč s kabelem, na zadní stranu elektroměrné kapličky vyvést kabel (stačí prostě provrtat a protáhnout? Je předepsaná nějak výška od země?) na zásuvku na 400V (po staru 380V) (stačí ta menší tuším 16A?),  do této zásuvky připojovat na zástrčku staveništní rozvaděč (abych ho mohl po práci odpojit a odvézt domů před zloději). Mám obavu, že přípojný rozvaděč od Eonu je už pod napětím a nevím, zda do něj smím zapojit ten svůj kabel do elektroměrovéh o rozvaděče.


Poznámka:
kapličkou autor nemyslí "svatý stánek",  ale zřejmě vyzděný sloupek pro elektroměr.

#106#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 02.08.2010, 13:46 »

Citace
Revizní technik už jen kontroluje udělané, nebo sám zapojuje?

Pokud RT není invalida bez rukou tak může i zapojit! Smích Škleb

PS: Nejlépe je domluvit se z RT ,ten je schopen /většinou Jsem v rozpacích/ sám zapojit a následně vypracovat i revizi.
      Sám raději nic nedělejte!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 02.08.2010, 14:48 »

RT většinou jenom kontroluje hotové. Je to pro vás výhodnější, protože hodinová sazba RT je citelně vyšší, než obyčejného elektrikáře (pokud se samozřejmě nedomluvíte jinak).

Před zásahem do zařízení E.ON potřebujete jejich požehnání. Na jejich stránkách najdete připojovací podmínky (výšku elektroměru, provedení ...).

Sám se do ničeho nepouštějte. Elektrikáře určitě seženete snadno, on vám i zajistí povolení u E.ON.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #3 kdy: 02.08.2010, 17:22 »

Už se to tady řešilo. Můj návrh je, cituji se z oné diskuse :-) :

"Nejlepší by asi bylo nainstalovat 5-kolíkovou zásuvku přímo na elektroměrový rozvaděč,  třeba zezadu na záda rozvaděče a to min. 32A (abyste ji nemusel chránit chráničem a abyste ji mohl odjistit přímo hlavním jističem v elektroměr. rozvaděči - předpokládám, že není větší než 32A). Antoníček pak musí odpovídat ČSN - to je chránič atd. Přívod k Antoníčkovi alespoň 5x4mm2."  ------    Dělá se to tak běžně.

Ale jsou tam i jiné názory, pročtěte si to:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,4520.0.html

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 02.08.2010, 18:08 »

Z Vašeho dotazu tipuji, že jste laik. Takže :
1- ve skříni HDS nemáte coby laik co dělat!  podivej

2- Jistě jste podal žádost na E-On k připojení odběrného místa. E-On zpravidla ve vyjádření zákazníkům zasílá i kontakty na doporučené alianční partnery ( odborné smluvní firmy ),  kteří vám přípojku provedou, a to včetně montáže a výchozí revize. Tyto firmy znají postupy a připojovací podmínky, které je třeba dodržet a průběh realizace bývá bezproblémový a hladký.

3- E-On na využití aliančního partnera bezpodmínečně netrvá, je to pouze doporučení, Vy si můžete na tuto práci sjednat libovolnou odbornou elektroinstala ční firmu, která tyto postupy a přip. podmínky zná a dodrží je.

Realizace přípojky z distribuční sítě není prací vhodnou pro laika a z tohoto důvodu si myslím, že by neměl být na tomto portále ani prostor v diskuzi na řešení tohoto tématu.

Věřím, že najdete spoustu odborných firem, které vám přípojku provedou dle popisu v bodu 2 nebo 3 a ještě se s nima domluvíte, co jim budete moci v rámci úspory laicky připravit, aby konečný účet tolik nebolel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 22 dotazů.