Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Lze získat živnostenský list s §5?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze získat živnostenský list s §5?  (Přečteno 14083 krát)
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« kdy: 17.06.2010, 13:35 »

Je možné s necelým rokem praxe s vyhl. 50 §5 získat živnostenský list pro práci v oboru, samozřejmě s někým, kdo má §8?

#uft#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 18.06.2010, 06:02 »

Živnostenský list získáte i na par.5......
Na tomto úřadě je jim to jedno co máte!! zle
Ale nesmíte podnikat bez "papíru" od TIČRu a tam vám na par.5 nic neumožní..!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 18.06.2010, 08:53 »

Živnostenský list získáte i na par.5......
Na tomto úřadě je jim to jedno co máte!! zle

Nebyl bych si tím tak jistý.
V zákoně je přehled činností a u každé činnosti je požadavek co musí žadatel o ŽL předložit.

Zákon se dá stahnout na webu (např. na stránkách MVCR) a není problém podle požadované činnosti najít co je třeba splnit, co je třeba předložit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 18.06.2010, 10:29 »

Živnost "Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení" je řemeslná,  to znamená, že vám stačí výuční list, maturitní vysvědčení nebo vš. diplom. Pozor, číslo oboru se musí shodovat s vyjmenovanými obory, jinak máte smůlu (jejich seznam zjistíte na živnosťáku). Pak byste musel někoho přesvědčit, aby vám dělal zástupce.

Abyste mohl vykonávat tuto práci, musíte mít patřičné oprávnění. To vydává TIČR za úplatu. Součástí podmínek pro vydání oprávnění je platné osvědčení podle §6 a §8 vyhl. 50/78 Sb. Tady pozor, pokud byste vykonával živnost bez tohoto oprávnění, hrozí vám vysoká pokuta (až 2.000.000,-). Přesnější informace vám podají na TIČR. Jak to řešit bez dostatečné praxe vám jistě sdělí také.

Nakonec nezapomeňte na smlouvu s nějakým revizním technikem. Ta pokryje tu část oprávnění "revize".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 18.06.2010, 14:50 »

Takže tedy potřebuji minimálně § 6 ?

Raději si zjišťuji dopředu co bych mohl dělat, poněvadž nevím jak to bude s naší firmou příští rok. Tohle mě napadlo je proto že muj otec má kamarády elektrikáře co dělají na ŽL. Jinak bych si musel najít jinou firmu.

Děkuji za odpovědi  Úsměv
 
               
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladisla Bělka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Elektronik


« Odpověď #5 kdy: 18.06.2010, 18:38 »

To můžeš jít dělat el. do údržby.  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když chceš něco vyhrát,
běhej sto metrů.
Když chceš něco zažít,
běhej maraton.
Emil Zátopek
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 18.06.2010, 18:53 »

Vladisla Bělka:

Tak údržba neni zrovna to co bych chtěl dělat... Radši mám výjezdy než tvrdnutí na jednom místě. Spíš ''rozhodim sítě'' a uvidíme  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladisla Bělka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Elektronik


« Odpověď #7 kdy: 18.06.2010, 19:04 »

Rudo ono je docela zábava opravovat ovládačku strojů a zkoumat proč se nespíná relé či stykač nebo proč tam chybí napětí.  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když chceš něco vyhrát,
běhej sto metrů.
Když chceš něco zažít,
běhej maraton.
Emil Zátopek
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 18.06.2010, 19:28 »

No jak kdy a jak pro koho  Škleb I když tohle by i šlo. Puvodně jsem si pod údržbou představil výměny žárovek a takový pakárny. Určitě by to mohlo být zajímavější než sekání krabic který mám skoro jako každodenní chléb  Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladisla Bělka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Elektronik


« Odpověď #9 kdy: 18.06.2010, 19:35 »

Sekat do zdi drážky pro kabely čí pro krabici a dýchat ten prach fuj   Pláč. To už je lepší měnit zdvihový motor na jeřábu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když chceš něco vyhrát,
běhej sto metrů.
Když chceš něco zažít,
běhej maraton.
Emil Zátopek
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 18.06.2010, 19:43 »

To máte pravdu... Ale když jsem nastupoval tak jsem neměl moc na výběr, potřeboval jsem rychle práci aby mě nevili ze školy a tak jsem šel do firmy kde jsem se vyučil.. A teď je to v tý firmě docela nejistý. Navíc jsem vázán na práci v oboru jinak nemužu pokračovat na nástavbě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
bohumil dunka
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 18.06.2010, 22:06 »

,  dělám v elektro údržbě skoro hned po vyučení.A někdy je to opravdu makačka jak na ruce tak i na hlavičku.Kdyš ten zdvihovej motůrek má 50Kw a k tomu 300kg a vedoucí nechce zavolat jeřáb že je moc drahej a tak.Tak je to docela oříšek jak snim dolu,aspon je sranda.A nebo kdyš jsou el. schémata v němčině tu já neumim
aspon že je tam číslování stykačů to se dá aspon podle toho hledat a ostatní si domyslet a dovtípit.Kdyš si spomenu jak sem chtěl hned po škole jít do práce všude hned chtěli abych měl §8-9 ale jak kdyš sem mněl jenom §5 a to sem na to ani nemněl papír takže vlastně sem nemněl nic. Utekli mi díky tomu 4 roky dělal jsem y v kauflandu za kasou a na topnym středisku, aspon si ted udělám sám el. vodu a kanalizaci. B. Dunka  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
plšek
« Odpověď #12 kdy: 19.06.2010, 07:10 »

alespoň trochu zlepšit pravopis
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #13 kdy: 19.06.2010, 09:03 »

alespoň trochu zlepšit pravopis
To máte pravdu. Na začátku věty se píše velké písmeno, na konci tečka, vykřičník nebo otazník. Neměl by chybět podmět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 19.06.2010, 17:50 »

Pokud chcete sám podnikat tak jedině par.8!

Nevím jak dnes, ale dříve požadovali i par.8 od ledničkářů,montážníků a opravářů STA a pod...
Bylo to trochu uhozené protože tito pracovníci o předpisech moc nevěděli...ale našli si organizaci,
která dělala zkoušky na 8 a udělali jí..!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #15 kdy: 19.06.2010, 17:52 »

Bez §8 nedostane oprávnění od TIČR. Je ale možné se nechat zastupovat někým, kdo §8 má.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 19.06.2010, 22:55 »

NE, paragraf 5 není pro samostatnou činnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 20.06.2010, 20:15 »

Jirka Š. Svejkovský:
Takže to za těchto podmínek jde  Úsměv Děkuji za radu

Miloslav Dunda :
To mi je známo... ptal jsem se zdali je to možné když bych pracoval s někým kdo má §8 a pracuje takto.  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde bych sehnal kompletní podklady ke zkouškám z vyhlášky 50/78Sb. ?
 Je důležitější papír na §6 nebo spíš skutečná praxe?
 Mohu u živnostníka získat platnou praxi pro zvýšení §?
 Chci se vratit po letech k oboru mechanik elektronik- je to realne?
 Zvýhodní mě maturita v jiném oboru u vyhlášky 50?
 Víme o existenci "Pravidel praxe" ?
 Dá se krátkodobě pracovat v oboru v cizině?
 Jak by mělo vypadat potvrzení o praxi v oboru elektro?
 Jaký je správný postup při návrhu vedení v novostavbě RD samotným elektrikářem?
 Jak se započítává délka praxe mezi vyhrazenými a určenými tech.zařízeními?
 Má mít potvrzení o praxi k vyhl. 50/78Sb. nějaký konkrétní formát?
 Započítává se do praxe pro vyhlášku 50 činnost OSVČ s odpovědným zástupcem?
 Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?
 V pracovní smlouvě mám "dělník" načítá se mi potřebná praxe na §7 atd.. ?
 Kde bych mohl získat zkušenosti dobreho elektromontera?
 Jak vypadá práce "elektrikáře" po 30-ti leté pauze?
 Jak získat praxi v silnoproudé elektrotechnice i když v tom nechci pracovat?
 Započítáva se praxe když budu pracovat jako osvětlovač?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Počítá se 1 rok praxe, když pracuji jako elektrikář s §5 samostatně?
 Mohu pomoci zkušenému elektrikáři z Prostějovska?
 Jak získat praxi na rozšíření živnosti na montáž kamerových systému ?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak je to se vzděláním u vyhlášky 50 v případě rekvalifikačního kurzu?
 Započítá se praxe §6 prací na vlastním domě?
 Započítává se základní vojenská služba do praxe?
 Co mohu dělat jako živnostník s §5?
 Jak získat potvrzení o praxi, když jsem OSVČ?
 Jak začít podnikat bez praxe?
 Jak získat paragraf 8 bez toho aby se na 6 let někde zaměstnal?
  Je možné zahrnout do praxe pro vyhl. 50 i poslední rok SOUE?
 Jak lze získat požadovanou praxi pro §6 (8) jako OSVČ?
 Jaká forma praxe je potřebná pro podnikání po ukončení VŠ?
 Potřebuji po vyučení na §7 nad 1000V, 2 nebo 3 roky praxe?
 Je možné si udělat §6 bez §5?
 Vzal by mě někdo na nějakou fušku víkendovou nebo odpolední (Olomoucký kraj)?
 Musí mi potvrdit praxi firma u které jsem získal předchozí § vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak se počítá délka praxe po OSVČ pracovníky?
 Jak u OSVČ psát faktury?
 Co se počítá do požadované praxe pro vyhlášku 50?
 Jakou praxi potřebuji k §6 nad 1kV vyhlášky 50/78Sb.?
 Co očekává zaměstnavatel od nového, vyučeného elektroinstalatéra?
 Dá se práce v Německu na živnost považovat za praxi?
 Jak si počítat elektro praxi k doložení u přezkoušení dle nv 194/22Sb?
 PŘÍBĚH: Moje elektrikářské začátky
 Student 2/4 ročníku elektrikář silnoproud v Brně hledá praxi 20.5-31.5.

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.