{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jaké doklady by měl dodat dodavatel (oprávněná firma) po nové instalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jaké doklady by měl dodat dodavatel (oprávněná firma) po nové instalaci?  (Přečteno 13080 krát)
Karel Vážný
« kdy: 18.02.2010, 21:19 »

Koupili jsme byt ve 29 starém paneláku. Nebyli jsme nijak zkušení v stavařině, byl to první náš byt, byť už máme dost velké děti. Podobně jako se lajdá v rozvodech, tak daleko více si vytírají ...se zákazníkem realiťáci. Po prvních 15 minutách prohlídky po vás chtějí nevratnou rezervační zálohu, jinak dále nejednají. Ohlídali jsme si právní věci (to trochu umím, měli jsme navíc hodně levně advokáta), uvěřili jsme ale druhé straně, že instalace jsou v souladu se smlouvou OK. Nebyly, ve stropě nešly (nepoužívané) rozvody, ale my je chceme používat.

Pozval jsem si tedy elektrikářskou firmu a dohodli jsme se, že stihnou rychle udělat výměnu celé instalace, což i podle mne bylo rozumné (část byl domácí bastl, co se týkalo jádra) a na svorkovnici jsem tam obyčejným dig. voltmetrem naměřil desítky voltů mezi PE a N (mám elektro, ale jsem původně robotik, čili něco málo o silnoproudu, ale z rychlíku). Dělají to na klíč od instalace po dodání revize pro PRE a druhé detailnější pro mne, kdybych byt prodával. Ale že by z nich vypadlo cokoliv jako projekt, to asi sotva... Byl jsem rád, že jsem je vůbec sehnal, musíme vyklidit původní byt kvůli výpovědi.

Co zachytit pro nás a budoucí majitele?  

Co by vůbec měla mít bytová jednotka jako dokumentaci z hlediska elektra, když se prodává? (Typické je že realiťák nezná, kde byt je a když už, tak ani rozměry místností.  Majitel najde v kredenci ušouraný poslední družstevní výměr a - možná - najde pod nohou od stolu založený nabývací titul; pokud najde prohlášení vlastníka o rozdělení domu, tak už jde o zázrak. Jednali jsme o dost bytech. Nakonec byla i nějaká stará plynařská zpráva, ale jen z výměnu plynoměru. Ale cokoliv projektového o elektřině?

Pro zajímavost: Oba právníci nás varovali, když jsme do dmlouvy chtěli jakékoliv reálné změny od předchozího prodeje (změna sporáku za varnou desku a troubu), změna podlahových krytin, lehce vyzděné jádro, že by to nemusel pro rozpor s prohlášením vlastníka katastr zapsat a v důsledku toho bychom museli čekat do valné hromady a získat souhlas spoluvlastníků .

#uft#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.02.2010, 09:56 »

váš příběh je docela obsáhlý, psaný životem a jak to vidím kolem sebe, tak zdaleka ani první, ani poslední.
Ale pojďme k tématu.
Legislativa vyžaduje při rekonstrukci elektrického zařízení pro uvedení do provozu výchozí revizní zprávu. Výchozí revizní zpráva mimo jiné posuzuje, zda bylo el. zařízení provedeno dle dokumentace, je tedy nezbytným podkjladem k výchozí revizní zprávě.
Pokud není, tak sice dokážu pochopit, že šikovný elektrikář zvládne instalaci bez dokumentace, ale podle čeho revizní technik potom posoudil, zda provedení dokumentaci odpovídá?
Jinak dokumentace by měla obsahovat kromě rozmístění přístrojů, kabelových tras a příslušnosti vývodů k jednotlivým okruhům také nějaké zapojení rozvaděče, a alespoň nějakou strohou technickou zprávu. Je třeba si uvědomit, že v dokumentaci nelze čekat zpracování 3D s uložením kabelů ve zdi. Na to je dobré použít foťák či kameru při realizaci, nebo snad už pak jen geodeta  Úsměv
Takže to shrneme závěrem. K předání každopádně revizní zprávu, která by kromě závěru měla mít i popis obvodů a popsaný postup provádění revize, a dokumentaci, ze které v případě potřeby vyčtete, co je za čím zapojeno a čím se to spíná. ALe jak už to bývá, je to i o ceně, jsou firmy, které to dělají automaticky a zákazníci nadávají, že jsou drahé, a jsou firmy, které na to kašlou a zákazníci nadávají, že to flinkají, ale zase ta cena..... piskaci. Záleží, do jaké kategorie spadáte a co jste při zadání požadoval. Za peníze v Praze dům, žejo  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Vážný
« Odpověď #2 kdy: 19.02.2010, 18:03 »

Tak jsem o tom s nimi dneska diskutoval, a prý k revizi dokumentaci nepotřebují. Dokumentace podle které jeli byla na zdi -  nakreslená polohy zásuvek a předpokladu některých lišt.

Mj. prý si udělají revizi své práce sami, mají na to papíry... Lze to vůbec?

Malinko odjinud:

Když jsem nechtěl mít všude lišty, tak jsem jim vnutil že v pokojích budou místo vypínačů RF tlačítka systému KAPPA a v předsíňovém podhledu pak budou metr od sebe všechny přijímače pro světelné okruhy. Máte s tím zkušenosti? Stejně tak do podhledu přijde splitter UPC, modem UPC atd, wifi a ethernet router. Jediné co mi je líto je, že jsem jim nestihl včas specifikovat, že UTP by mělo být 6 a ne 5e.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #3 kdy: 19.02.2010, 19:10 »

Pokud mají na revizi oprávnění, udělat ji mohou. Pokud ji udělají bez dokumentace, poruší tím legislativu. Vy si potom jednoduše revizi vemte, ponechte si část doplatku na dejme tomu měsíc a během této doby si nechte vypracovat nezávislou revizi nezávislým revizním technikem. Potom máte podstatně lepší vyjednávací pozici na odstranění vad díla.
Jinak, nestálo to vyříznutí panelu s dokumentací za účelem archivace víc než by stálo překreslení na papír?  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Vážný
« Odpověď #4 kdy: 19.02.2010, 20:31 »

Archivaci mám naprosto dokonalou, příští týden to malíř přemaluje novou vrstvou barvy, takže to bude archivováno na furt. (Do seškrabání) Smích.

Ona ta firma má vcelku dobré reference a co mohu zkontrolovat, nedělají špatně a okamžitě odstraňovali různé šílenosti jako zásuvku na pračku pod drhým koncem umývadla - ale cca 50 cm od vany, přišli (společně s námi) na řadu fíglů, jak nemuset řezat do betonu (použití všemožných spár - trochu mám strach z rěch dilatačních na stropě, aby to časem nevypadlo, ale malířo-lakýrníko-trochu-zedník mě ubezpečil, že má na to svoje pružná lepidla...

Bohužel akce má charakter průseru díky pANU pRODÁVAJÍCÍMU, možná si ještě od firmy nechám napsat posudek na starou instalaci a dám to právníkovi... Kdyby kdykoliv při jednání kváknul, že mu nejde strop - OK - asi bychom se chvíli čertili, ale díky rezervační záloze z jedné strany a slušné ceně z druhé strany bychom to zkousli a naplánovali již před protokolem... Znám i ze své IT praxe řadu projektů "s okamžitým řízením", čili bez plánu, ale vždy je to problém a vždy jsou s tím spojené ztráty.

Teď například honím 14m lišty PN35 od KOPOSu, abych aspoň v obýváku měl lištu v barvě podlahy. Montážníkům trochu chybí fantazie (viz ty KAPPa spínače co jsem musel sám sehnat, původně jsem hledal systém XTREME, ale tohle je o dost levnější) a vkus (lišty ho musí za život zničit  Mrknutí ) a třeba i to, že když prostě jako zákazník chci "březové" lišty, tak mi prostě neřeknou 3x větší cenu, aby se mne zbavili ale dohodnou si, že je seženu sám a ne že jim je budu vnucovat, když jich mají půlku na zdi... (naštěstí druhou nekoupenou, takže jen k zádům na zdi dám "březové" předky a do dalších místností naopak dám záda (bílá) od břízy a předky již koupené.

Jo jo chybějící dokumentace... Ale sežeňte firmu, která do týdne udělá dokumentaci a začne to dělat... V Praze... Já bych toho prodávajícího zaškrtil a sobě nafackoval za naivitu....

No, aspoň to ofotím, nechám si od nich na svačiňák namalovat, co že vlastně udělali a to si překreslím a schovám...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Jarovec
« Odpověď #5 kdy: 19.02.2010, 20:44 »

Podle mne to je riziko koupě použitého zboží. Platí to, na čem se dohodnete s prodávajícím. Když si vynutíte bezpečnou a provozuschopno u elektroinstala ci s veškerou dokumentací, budete ji mít, jinak byt nemusíte kupovat.

Jiné by to bylo u koupě nového bytu, kde musí být kolaudační rozhodnutí a dodat dokumentaci také není problém. Tomu samozřejmě odpovídá cena.

Přeju mnoho štěstí při zabydlování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vážný
« Odpověď #6 kdy: 19.02.2010, 20:54 »

To víte, že ve smlouvě ta funkčnost je, právník jsem lepší než stavař... (a dotlačit to tam pomohl můj advokát). Ale "pán o ničem nevěděl, byt měl jen cca 4 roky, nikdy nezkusil zapnout svítido ve stropě a sám si žádné nekoupil, svítil ze země a ze skříní..." Podle mne koupil nedokončenou rekonstrukci jádra, která se nepovedla právě na tom, že se zlámaly stropní kabely z hliníku a dodělal jen to na co měl (inteligenci), že mu půlka vypínačů nic nedělá mu nevadilo. A mne naivního idiota, to nenapadlo taky, až žena mne přiměla si vzít na předávání voltmetr a židli, abych se dostal ke stropu.

No ono mu toho nevadilo víc, až ho musela banka přinutit pořádně splácet, když se kvůli pokutám dostal za dva roky zpět nad strartovní cenu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #7 kdy: 20.02.2010, 01:45 »

Mj. prý si udělají revizi své práce sami, mají na to papíry... Lze to vůbec?

Lze. Bohužel.  Jsem v rozpacích
Každá elektrikářská firma, ať už "jednomužná" nebo obří korporace, jestliže nemá mezi zaměstnanci vlastního RT, musí mít smlouvu s externím RT, aby vůbec dostala Oprávnění. Což je ideální stav.
Jestliže je ovšem RT přímo zaměstnanec nebo jinak úzce svázán s realizační firmou, pak výsledek zpravidla odpovídá heslu "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej".
O objektivitě takovýchto revizních zpráv lze v drtivé většině případů pochybovat.  Smutek

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Vážný
« Odpověď #8 kdy: 20.02.2010, 02:18 »

No... a tady jde o jednomužného elektrikáře a revizáka v jedné osobě, který si jinak na relizaci najímá k sobě kolegu, aby mu nebylo smutno  Super! . Čili sám si zbastlí, sám zreviduje, nebo možná do kříže navzájem.

Ale vcelku působí důvěryhodně.

Může pololaik (taky jsem měl rok par. 6 z vyhl. 50 během diplomky) něco reálně ověřit po montérech?

Ideální by bylo to nechat podruhé zrevidovat, ale to by asi i děcka za měsíc spala na zemi (my už budeme určitě). Většina peněz padla na vyrovnání doplatku po hypotéce, s tou reinstalací do mědi (jinak určitě užitečnou - kdy jindy, než když je byt volnej) jsme nepočítali, nábytek ve starém bytě je levnější rozštípat než stěhovat...

Navíc co revidovat bez dokumentace, že...

Hodně by pomohlo, pokud by vznikla nějaká závazná pravidla (nebo i zákon) o realitní činnosti, kde by byly jasněji specifikovány povinnosti realiťáků i prodejce i y hlediska informování a dokumentování instalací.  Slovy kamaráda makléře, je to po zločincích druhé nejhorčí povolání.Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Jarovec
« Odpověď #9 kdy: 20.02.2010, 09:10 »

Hodně by pomohlo, pokud by vznikla nějaká závazná pravidla (nebo i zákon) o realitní činnosti, kde by byly jasněji specifikovány povinnosti realiťáků i prodejce i y hlediska informování a dokumentování instalací.
Možná by stačila vyhláška, která by nezávazně určovala cenu bytu podle lokality, vybavení, celkového stavu  a energetické náročnosti. Realitní makléři a prodejci by ji nemuseli dodržovat, ale ti lepší by ji využili jako konkurenční výhodu při obhajování ceny. Kupující by rovněž získal přehled, jestli má takový byt za takovou cenu koupit nebo raději hledat dál. Tím by splaskly podle mne stále nadhodnocené ceny bytů v nerekonstruova ných panelácích a developeři by měli lepší motivaci. Nebo už něco takového existuje (kromě průkazu energetické náročnosti)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline
« Odpověď #10 kdy: 20.02.2010, 10:00 »

Jo jmenuje se to trh s realitami a nezávislý odhad...Ale ten stojí peníze, pokud budu chtít být seriózní prodejce nechám jej udělat a pak jej budu předkládat při prohlídkách kupcům...Ale samozřejmně mohu nechta kupce ať si udělá pro kontrolu odhad ještě "svým" odhadcem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak to že, spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #11 kdy: 20.02.2010, 10:09 »

mno pokud by to bralna hypo, tak si banka často žádá odhad od jejich smluvního odhadce....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #12 kdy: 20.02.2010, 16:33 »

Hodně by pomohlo, pokud by vznikla nějaká závazná pravidla (nebo i zákon) o realitní činnosti, kde by byly jasněji specifikovány povinnosti realiťáků i prodejce i y hlediska informování a dokumentování instalací.  Slovy kamaráda makléře, je to po zločincích druhé nejhorčí povolání.

Možná by stačila vyhláška, která by nezávazně určovala cenu bytu podle lokality, vybavení, celkového stavu  a energetické náročnosti. Realitní makléři a prodejci by ji nemuseli dodržovat, ale ti lepší by ji využili jako konkurenční výhodu při obhajování ceny. Kupující by rovněž získal přehled, jestli má takový byt za takovou cenu koupit nebo raději hledat dál. Tím by splaskly podle mne stále nadhodnocené ceny bytů v nerekonstruova ných panelácích a developeři by měli lepší motivaci. Nebo už něco takového existuje (kromě průkazu energetické náročnosti)?

Nemyslím, že tohle by byla správná cesta.  nenene
Čím míň různých zákonů, vyhlášek a podobných nařízení, tím lépe. Už takhle je byrokracie až dost.  dabel

Byt nebo dům si asi většina nekupuje tak často a je to investice natolik velká, že se určitě vyplatí zvýšená pozornost. Navíc je na trhu s nemovitostmi značný přetlak nabídky a tak je kupující v silnější pozici než prodávající.
Doby, kdy musel člověk, lačný po vlastní střeše nad hlavou, skočit po tom co je, jsou již naštěstí pryč.  funny
Když bych měl vážný zájem o nějakou nemovitost, tak proč bych se nepokusil vyjednat si svolení k provedení revize elektroinstala cí, prohlídky rozvodů plynu, vody, odpadů......
Nastřelím-li průměrnou cenu bytu (mimopražského) okolo 1,5M a cenu revize holého bytu o cca 70m2 okolo 3k, pak se jedná o 0,2%.  piskaci

Proto bych se přikláněl k tomu, nechat to na neviditelné tržní ruce.  box
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
vážný
« Odpověď #13 kdy: 20.02.2010, 22:33 »

Kupovali jsme 3+1 na Jižním Městě v Praze a byli jsme limitovaní gymnáziem (nižším, tj. 2.stupeň ZŠ) syna a základkou dcery, aby nemuseli už zase měnit školy (gympl jde jen omezeně). 

Bylo to na podzim a trh v podstatě stál. Na trhu bylo pár nabídek, kde lidi doufali, že zachovají ty své 3-3,5 milióny za sídlištní 3+1 a ty tam byly furt, a pak pár nabídek reálných mezi 2,5 a 2,8 mil. Ale těch bylo méně než realiťáků, co je nabízeli. Půlka byly podvody (třeba ještě před prvním jednání se najednou objevila plomba na katastru od exmanželky), vyplácení exekucí, dluhů apod., realitky které už v rezervaci měli rozhodčí doložku a principiálně neomezené pokuty apod. a žádné povinnosti. Tenhle byt byl druhý, za půl roku kde se protnula rozumná cena, relativně normální (nikterak kvalitní a pilná, ale aspoň poctivá) realitka.

Ten trh s byty je jungle (žádné velké zisky, mizerní realiťáci), normálnější poměry začínají až u domků.

Tu regulaci jsem nemyslel na cenu, ale na náležitosti prodeje a prefabrikované podmínky a povinnosti prodejce; v USA je to takto více, daleko víc pravidel o tom, kdo co musí a kdo za co odpovídá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Požadujete bezpodmnínečně technickou dokumentaci ke všemu, na co děláte revize?
 Má být příkon montážní zásuvky v rozvaděči uveden v dokumentaci?
 Jaký máte názor na práci bez projektové dokumentace?
 Bude mít po několika letech rozvaděč vliv na kvalitu CD s dokumentací?
 Jak se díváte na požadavek předávání dokumentace v editovatelné podobě?
 Jsem povinnen jako provozovatel mít návody ke všem el. spotřebičům a zařízením?
 Co znamená evidenční číslo xxx/E2-C0,C1,C6/TR-xxxx/03?
 Je nutná technicka dokumentace po rekonstrukci, když instalace zůstává stejná?
 Uvádíte do PD přesný typ výrobku?
 Dájí se někde sehnat příklady projektové dokumentace?
 Kdo má být správně zpracovatelem dokumentace skutečného provedení?
 Jakým způsobem uvádět v PD požadovaný typ výrobku?
 Čo s projektovou dokumentáciou z roku 1998 ?
 V jakém jazyce má být projektová dokumentace?
 Také podpoříte podnět k šetření SÚ podaný ombudsmanovi?
 Zopakujme si časté chyby v projektové dokumentaci bytové a občanské výstavbě
 Je pe elektrotechnika špecialistu na projektovanie potrebné okrúhle razítko?
 Existuje vzor, jak má vypadat kulaté razítko revizního technika?
 Revidovat zařízení bez důležité dokumentace?
 Pořizujete si při revizích kompletní fotodokumentaci?
 Musí se uchovávat revize vyřazených spotřebičů?
 Může být evidence a doklad o provedené revizi spotřebiče v elektronické podobě?
 Je opravdu nutná dokumentace skutečného provedení k revizní zprávě?
 Kdy zahodíš své razítko a budeš se podepisovat elektronicky?
 KLIMŠA: Vítej konečně ve 21. století, aneb můžeme i bez papíru (3. díl)
 Jak se jednoduše nechá předělat projektová dokumentace?
 Děláte kabelové listiny u stavebních instalací?
 Co by měla obsahovat projektová dokumentace skutečného provedení?
 Čo s rozdielnymi udajmi o napajani zariadenia zo skutočnostou?
 Ako má vyzerať dokument o metrologickom poriadku revizneho technika?
 Jaké jsou požadavky na obsah a formu projektové dokumentace silnoproudu?
 Znáte jednotlivé stupně projektové dokumentace?
 Výkony zhotovitele dokumentace pro celé stavby a objekty
 Jaký volíte způsob zabezpečení revizních zpráv?
 Existuje SW pre pre technickú dokumentáciu?
 Je možné u jednoduché instalace v bytě projekt nahradit schématem?
 Máte představu co všechno má obsahovat technická zpráva přiložená k elektroinstalaci?
 Je nutné viesť zoznam vyrobených rozvádzačov v tlačenej podobe?
 Nemá někdo dokumentaci stavebního vrátku EVL300?
 Co musí vždy obsahovat dokumentace a označení obvodů zařízení umístěných v prost
 Přidejte hrůzostrašnou PD kterou jste objevili v terénu!
 Řídíte se při montáži přesně podle projektu?
 Úvod do legislativních požadavků na obsah projektových dokumentací
 Který legislativní předpis udává požadavky na stupně projektových dokumentací?
 DEHN: Chybná projektová dokumentace - co s ní a jak se nenechat oklamat
 Jaké požadovat dokumenty na revize, kontroly, zkoušky podávky budovy na klíč?
 Víte, co vše má obsahovat projektová dokumentace?
 Jak mají vypadat schemata v dokumentaci strojů?
 Jaké doklady mají být součástí předání elektrického zařízení do provozu?
 Jakou dokumentaci požadovat k nábytku (stolu) s vestavěnou zásuvkou 230V a UTP?
 Kdo je povinen dodat dokumentaci ke stroji?
 Ako vypracovat dokumentaci k pracovnímu postupu výměny rozváděčů ?
 Je ve vašem regionu také normální, že stavební úřad nevyžaduje PD elektro?
 L.P.ELEKTRO zve do Kutné Hory na školení Projektová dokumentace
 Kto je zodpovedný za projekt skutočného vyhotovenia?
 Od 1.3.2017 bude projektová dokumentace jako povinná příloha k RZ?
 Kdo může zpracovat projektovou dokumentaci?
 Jak dostat projekt od nespolehlivého projektanta?
 Co robit, autorizacia projektovej dokumentacie, ktoru som nevypracoval?
 Jak postupovat v případě, kdy potřebuji revizi RD, ale nemám žádnou dokumentaci?
 Existuje stavební deník v provedení čeština+angličtina?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Poradíte mi prosím s návrhem přívodu pro garáž?
 Kdo je povinen dodat projektovou dokumentaci?
 Mozem zhotovit el.instal. podla projektu, kde su uz neplatne normy?
 Jaká je běžná cena za projekt pro malou chatičku se 45m2 uzitne plochy?
 Kdo má být správně zpracovatelem dokumentace skutečného provedení?
 Kdo nám vypracuje provozně technickou dokumentaci?
 Je mozne taketo zapojenie elektroinstalacie v dome?
 Ako je to s projektami od elektroinštalácie u novostavieb?
 Kdo musí nakreslit projekt elektro?
 Musí být pro elektroinstalaci ve stříkacim boxu projekt?
 Jaká může být orientačně cena za vypracování PD?
 Je potřeba ke stavbě RD elektro projekt?
 Co dělat při ztrátě výchozí RZ a PD?
 Co znamená uvedené označení v projektové dokumentaci?
 Jak podrobná by měla být projektová dokumentace?
 Je stále nutná projektová dokumentace?
 Musím mít PD a RZ při žádosti o přípojku zahradní chatku?
 Jaké doklady potřebuji pro oficiální převzetí od dodavatele?
 Je opravdu nutná dokumentace skutečného provedení k revizní zprávě?
 Jak provést revizi po úmrtí elektrikáře, který nezanechal dokumentaci?
 Jak rozporovat výchozí RZ novostavby vyhotovenou bez předložení PD?
 Kolik zaplatím za projekt?
 Určuje nějaký zákon, že musím mít projekt na elektroinstalaci?
 Je nutné dodržet projektovou dokumentaci při elektroinstalaci v rodinném domě?
 Je možné u jednoduché instalace v bytě projekt nahradit schématem?
 Kdo je povinen dodat dokumentaci ke stroji?
 Jak postupovat v případě, kdy potřebuji revizi RD, ale nemám žádnou dokumentaci?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.206 sekund, 23 dotazů.