Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Jak najdu "svého" elektrikáře?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak najdu "svého" elektrikáře?  (Přečteno 17886 krát)
Tea
« kdy: 06.02.2010, 21:57 »

Potřeboval bych udělat rozvody elektriky v přízemní domě v Brně-Slatině. Moje představa je taková: nechám si udělat projekt, projdu si dům s elektrikářem, vyvrtám krabice nadrážkuji drážky (stavím svépomocí),  koupím materiál, elektrikář natahá kabely a po omítkách za cca 2 měsíce zkompletuje, zajistí revizi. Elektrikáři bych byl k ruce, práce v hodinovce. Byl by někdo ochoten  mi tuto práci udělat nebo to mám vymyšlený špatně?

#112#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 06.02.2010, 22:07 »

Máte to vymyšlené dobře. Elektrikáře najdete v sekci Kutil. Ale materiál elektrikář mnohdy sežene laciněji než vy (rabaty či přebývající materiál).


* elektrikari.jpg (394.29 KB, 1360x719 - prohlédnuto 874 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 06.02.2010, 22:19 »

rozumný přístup...

materiál bych nechal na elektrikáři - větší odběratelé mají ve velkoobchodech množstevní slevy, vy ji nedostanete takovou...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.02.2010, 00:09 »

A ještě může fakturovat v nižší sazbě DPH.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Tea
« Odpověď #4 kdy: 07.02.2010, 00:55 »

Materiál bych neřešil, koupím co bude třeba ve velkoobchodě, DPH odečtu nebo to koupí elektrikář je mi to fuk. Spíše mi jde o to sehnat šikovného chlapíka se kterým se domluvím co kde jak přesně chci a on mi to v hodinovce udělá. Ta stavba je můj koníček, baví mě to a hledám někoho, koho práce taky baví a přemýšlí u ní než nějakou firmu s lidma co to naflákaj.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 07.02.2010, 08:41 »

Pak se tedy řiďte dle odpovědi od kolegy Doležala.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 07.02.2010, 09:53 »

Hodně štěstí s výběrem kvalitního kolegy.  Doporučuji osobní kontakt a ten vám napoví, jestli jste na stejné vlně, nebo nejste. Jen bych nevybíral podle ceny za hodinu. Často ten, co je na hodinovce "drahý",  pak na konci vychází velmi dobře. Jde právě o ten přístup k práci. Někdo udělá za hodinu mnoho kvalitní práce a jiný to pak musí hodinu opravovat. Zpravidla si to ti kvalitnější nechají i zaplatit. Požadujte, nebo si sám sežeńte reference o jeho práci. To bývá zpravidla jediná jistota správného výběru elektrikáře (a nejen jeho)

PS: i s tím materiálem pozor. Zažil jsem pána, co v honbě za malou cenou za materiál, nakoupil velké množství a pak pod cenou rozprodal přebitek. Nakonec to po spočítání vyšlo stejně jako od firmy, ale měl by to bez mnoha starostí a problémů. Firma přiveze vše v ceně, odveze to co je navíc a Vy budete bez materiálu, co už nevyužijete a i tím to bývá levnější a hlavně bez starostí a zbitečné práce. (ten materiál se furt přehazoval z místa na místo  zle )
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 07.02.2010, 10:05 »

jak říká kol. Franěk - ptejte se kde koho, a koho tam měli, jak byli a jsou spokojeni :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #8 kdy: 07.02.2010, 10:38 »

Já jsem zadal Rakovník na kutil.elektrik a.cz a nic mi to nenašlo.

Ten vyhledávací dialog bych nějak zvýraznil, já ho dlouho hledal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

navstevnik z ulice
« Odpověď #9 kdy: 07.02.2010, 10:46 »

Kolesa:Ale našlo,jen lépe formulovat dotaz.
http://kutil.elektrika.cz/odbornici/#Rakovn%C3%ADk


* Rakovnik.jpg (217.16 KB, 944x716 - prohlédnuto 617 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 07.02.2010, 15:25 »

Koleso - tebe by si asi nikdo zdejší neobjednal :-)  když tvrdíš že nic dělat nemůžeš....

(a kdo by dobrovolně podstupoval řádění šílence  tanecek tanecek tanecek )

na druhou stranu, když to vezmeme beze srandy - je to příležitost sehnat si práci, pokud v Rakovníku není elektrikář ne? Ale asi máš jen par.5 po škole, tak bys potřeboval získat praxi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 07.02.2010, 15:31 »

Kolesa: mno tak si udělej zkoušky a obnov si 5, po praxi si uděláš znovu zkoušky na 6
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 07.02.2010, 15:57 »

TO:Tea
Je to velký problém najít kvalitního řemeslníka.... znám to z vlastní zkušennosti...
Hledal jsem instalatéra-vodaře a po shlédnutí jejich práce a pak kapání odpadu ve stropě jsem se naštval, koupil polyfúzní svářečku plastů a od jisté doby si vše dělám sám /vodu i odpady/...bez nějakého zádrhelu a abych za 4 roky vyboural koupelku a vyměnil špatně udělané potrubí....
V elektrice je trochu zádrhel v bezpečnosti ,  montér musí být v "obraze" a hlavně dělat svou práci poctivě..!
Přeji šťastnou ruku /nebudete to mít jednoduché/...hodně se ptejte ve svém okolí jak a kdo byl s kým spokojený...ja kou práci odvedl... Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 07.02.2010, 18:01 »

František Šohajda: na zednickém a instalatérském foru by mne ais rozcupovali, ale já jsem na to přistoupil taky.... pravda svářečku si půjčuji od kamaráda, kterému zase já píchnu s elektrikou.

dodposud jsem si dělal zedničinu, instalateřinu sám, dneska je s plasty pěkná práce..  přesto jsem po udělání něchal potrubí dva týdny pod tlakem jestli se něco nehne... nehlo...

u odpadů je to hlavně o čistotě... a vychytat spády...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.