{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Co mohu udělat pro povolení charakteristiky C jističe před elektroměrem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Co mohu udělat pro povolení charakteristiky C jističe před elektroměrem?  (Přečteno 35262 krát)
Petr Koder
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« kdy: 13.04.2006, 16:09 »

Mam problem s zadosti o moznost pouzit pred elektromerem jistic s chr. C.
V zadosti o upravu rozvadece jsem zadal o moznost pouzit jistic 3x25A char. C z duvodu velkeho rozbehoveho proudu klimatizace/tepelneho cerpadla (70A podle stitku, po rozbehu 14A).
Zadost byal zamitnuta s oduvodnenim ze "v uvedene lokalite neni mozno pripojit jistic char. C".
Prekvapuje me vsak ze jako povolene spotrebice mam i pohony, svarecky, tepelne cerpadlo o vykonu 10kW.
Je opravdu pouze na rozhodnuti poskytovatele site jakou povoli char. jistice?
Povolenu mam B (ta je urcena k jisteni vedeni).
Co udelat pro povoleni zadane char.?
V rozhodnuti ERU je uvedeno "Hlavní jistič před elektroměrem je jisticí zařízení odběratele, které svou funkcí omezuje výši maximálního odebíraného elektrického výkonu v odběrném místě. Jako hlavní jistič před elektroměrem může být použit pouze jistič odpovídající technické normě ČSN EN 60898 nebo ČSN EN 60947 s vypínací charakteristik ou „B“, v případě odběrů se spotřebičem s velkým záběrovým proudem je možno použít jistič s vypínací charakteristik ou „C“. V případě použití jističů s nastavitelnou tepelnou a zkratovou spouští musí být tyto konstrukčně upraveny tak, aby bylo možné nastavení spouště řádně zaplombovat. Pokud tato úprava nebude konstrukčně možná, bude pro stanovení měsíčního platu za příkon uvažována maximální nastavitelná hodnota jističe. V opodstatněných případech může dodavatel povolit jistič s charakteristik ou „D“ specifikovanou podle výše uvedených norem."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #1 kdy: 13.04.2006, 19:38 »

To: Koder
Nepochopil jsem o co vám jde. Připojovací podmínky jsou dané. Můžete připojit pouze to,  a takovým způsobem, jaký vám dodavatel povolí.
Samozřejmě lze povolit dodavatelem i jinou charakteristik u jističe, pokud dodavatel uzná, že není jiný způsob řešení.
Ve Vašem případě bych si pořídil a zaplatil poplatek za jistič s vyšší hodnotou, nebo použil Solid state řídící jednotky pro měkký rozběh (http:\\www.enika.cz), nebo zvýšil sponzorský dar pro dodavatele elektřiny.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline OfflineWWW
« Odpověď #2 kdy: 13.04.2006, 20:17 »

Tak, tak, jak píše p. Fuksa, zřejmě jste správně nepochopil co to je monopolní dodavatel, vlastněný ze 75 % státem  . Na druhou stranu se na to dívejte optimisticky, když jste vydal nějakou tu stovku tisíc za tepelné čerpadlo, předpokládá se, že jste solventní a jistě vám ještě zbývá na technické opatření pro měkký rozběh, nebo na poplatek pro rozvodné závody.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Létal
*
Offline Offline
« Odpověď #3 kdy: 13.04.2006, 21:33 »

Na www.cez.cz v sekci distribuce mate zverejneny pripojovaci podminky. Doporucuji Vam si je stahnout. Pak na straně č.8 najdete i odpověď. Jen je třeba ji obhajit. Zde se totiž hovoří, že jistič před elektroměrem musí být s charakteristik ou "B" nebo "C" dle..... Zajímavá to věta. A jsou to oficiální technické podmínky společnosti ČEZ Distribuce platné od 1.9.2005. Nevim jetli jste napojen na disribuční soustavu, kterou obhospodařuje tato společnost, ale třeba vám tato informace pomůže. Já vám přeji hodně zdaru.Úsměv

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline OfflineChránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 13.04.2006, 22:24 »

Myslím si, že je to úplně jedno. V poslední době se setkávám s vyjádřením dodavatele, který jednou napíše B a jednou C, bez ohledu na požadavky žadatele. Záleží asi na tom, kdo vyplňuje vyjádření a vůbec se charakteristikou nezabývá. Důležitá je jen hodnota jističe. Myslím si, že omezovat zákazníka danou charakteristik ou je neoprávněné a v podstatě se nic nestane, osadíte li jistič B nebo C. Důležité je, abyste měl tuto charakteristik u uvedenou v žádosti o uzavření kupní smlouvy, a schválenou revizním technikem, tj. vyhovující hodnota impedance smyčky.


 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Petr Koder
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #5 kdy: 14.04.2006, 07:49 »

Ano, v pripojovacich podminkach je uvedeno "B" nebo "C". V mem pripade se jedna o zadost o rekonstrukci stavajiciho rozvadece, ktera byla sepsana na obchodnim miste partnera CEZ (Brandys n.L.). Pani ktera zadost prebirala mnou uvedene "C" v kolonce charakteristik a neakceptovala s tim, ze na zadosti pro domacnost je VZDY "B" a pokud to chci jinak, tak ze musim dat separatni zadost (sama ani netusila co pismenko "B" znamena). Zadost o zmenu jsem konzultoval s technicky zdatnym zamestnancem CEZ primo na Vinohradske (u prepazky jsem ale nejdriv slecne 15min. vysvetloval co potrebuju, ta vsak nechapala proc si teda nevemu ten formular na sazbu C pro podnikatele - C jako C). Sam zadost vytvoril a odeslal spravci pripojneho mista (Mlada Boleslav)s tim, ze je to pouze formalita. Lec ve vyrozumeni char. "C" povolena nebyla s oduvodnenim ze v dane lokalite neni tato charakteristik a mozna. V soucasne dobe je domovni privod jisten "postaru" pojistkami.
Byl jsem prekvapen jednak tim ze v pripojovacich podminkach je "C" uvedeno jako volitelna alternativa a presto nebyl povolena a zadruhe jako technik pozazuju za samozrejme pro jisteni spotrebicu pouzit jistic k tomu urceny a ne jistic urceny k jisteni vedeni. A dokonce bych povazoval za rozumne pouzit pro jisteni motoru jistic D.

Samozrejme chapu snahu CEZu donutim me platit za vetsi rezervovany prikon nez realne potrebuju ale nema to technicke opodstatneni.
Motory mam ve smlouve povolene s nasobne vetsim prikonem a tak rozvodna sit zjevne me naroky muze pokryt. Pokud zadam o "C", sit musi zajistit pokryti pouze spicek narozdil od stavu, kdy si rezervuji dvojnasobny proud "B" ktery by musela sit byt schopna dodavat trvale.

Proto me stve kdyz ekonomicke duvody schovava CEZ za technicke a dela ze me vola. Naco potom investuje tolik penez do reklam kdyz zakaznika odradi "necestnym" chovanim?

Uvedomuju si ze asi placu na spatnem hrobu ale chtel jsem slyset nazory a zkusenosti i od ostatnich.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline
« Odpověď #6 kdy: 14.04.2006, 09:07 »

Šoupněte tam C a třeba se nic nestane. Kdysi jsem to otestoval a fungovalo to. Montéři  od rozvodných závodů taky mívají dost práce a musí rozlišovat, co je podstatné a co ne.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Vodehnal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline« Odpověď #7 kdy: 14.04.2006, 11:13 »

Jistič s charakteristik ou C není problém, kromě PRE, kde to není v souladu s připojovacími podmínkami. Pokud však bude trvat na svém a řádně odůvodníte, tak vám ho nakonec povolí. Mám s tím osobní zkušenost. U STE, dnes ČEZ není problém.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Šedivý
*
Offline Offline
« Odpověď #8 kdy: 14.04.2006, 19:52 »

U PRE to také není problém.... Stačí mít v objektu výtahy. Takto mi bylo odpovězeno na otázku možnosti charakteristik y C.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Filip
*
Offline Offline« Odpověď #9 kdy: 14.04.2006, 21:10 »

Setkal jsem se také s nepovolení jističe s char.C před elektroměrem a jako důvod bylo uvedeno nedostatečně dimenzované vedení sítě v dané lokalitě. Při spínání elektromotorů jsou díky velkým rozběhovým proudům způsobovány, v nedostatečně dimenzovaných sítích, velké úbytky napětí všem odběratelům. Potom je řešením použití softstartéru popř. frekvenčního měniče (nákladnější), jak již zde bylo navrhováno výše.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline
WWW
« Odpověď #10 kdy: 16.04.2006, 15:40 »

To Strycharski:
Je pravdou, že největší problém bývá domluvit se se zaučenou absolventkou na call centru, co o elektrice ví jen to, že kope. A ze zkušenosti když mi jedna řekne, že něco nejde, nebo že mi něco chybí, položím telefon a volám znovu. Vezme to jiná a zas platí jiná pravidla. Pak to většinou jde. Jinak montéři jsou zpravidla lidé na svém místě a normální chlapi, kteří sami leckdy kroutí nechápavě hlavou nad výroky svých šéfů. Věřím, že když dáte jistič char. ,,C,, místo ,,B,, , tak to montér zaplombuje a dál to řešit nebude.

Jinak jde ještě udělat jiná věc. Vzhledem k tomu, že EON už neví jak oškubat odběratele a miliardové zisky ČEZu jsou stále malé, byli zavedeny od 1.3.06 na jížní moravě nechutné pálky za navýšení rez. příkonů za každou ampéru. Pak se dělá pro vlastní potřebu a fakt dobré známé to, že se koupí dva jističe, např. 3x16A a 3x25A, nebo 3x25A/B a 3x25A/C které se roznýtují a do plastových obalů se přeskládají vnitřky druhého. Je ovšem nutné, aby byl člověk manuálně zručný. Pro šikovné ruce není problém jistič poskládat tak, že EON nic nepozná. Vzhledem k jejich aroganci a nenažranosti není bohužel jiná cesta.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline OfflineChránič je chránič!


« Odpověď #11 kdy: 16.04.2006, 18:23 »

TO: Červený


 


1) Poplatky za A jsou v celé ČR dány zákonem, a tak se EON řídí tímto zákonem jako všichni distributoři.


 


2) Ten váš popis úpravy jističe nemyslíte snad vážně? Měl byste si příště rozmyslet, než napíšete něco podobného!!! Uvědomujete si, že se jedná o trestný čin ohrožení osob a majetku?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Václav Filip
*
Offline Offline« Odpověď #12 kdy: 16.04.2006, 20:53 »

To: Červený

To skutečně myslíte vážně a ještě to zde rozvádíte ?

Každý jistič je od výrobce pečetěn a navíc některé energetické společnosti se vybavily zařízením pro testování jističů. Co je to neoprávněný odběr a pokuty a tresty to vám nic neříká ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline
« Odpověď #13 kdy: 17.04.2006, 07:26 »

Je to kalvárie,
tito novodobí dodavatelé energií úspěšný ČEZ , EON a Pražská energetika, ta jistě není lepší.
   Jejich kartelové dohody zatím procházejí i pozornosti Úřadu pro hospodářskou soutěž, věřme, že v rámci Evropské únie někomu dojde trpělivost a podívá se na jejich podnikání.
Ale po pana Kodera,
buď se dohodnete, nebo požádáte o zásah Státní energetickou inspekci příp. o vysvětlení Energ. regulační ústav v Jihlavě, anebo napadnete celou záležitost u soudu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline OfflineChránič je chránič!


« Odpověď #14 kdy: 17.04.2006, 11:15 »

Jen pro zajímavost.


Mám na stole stanovisko ČEZ na bytovou instalaci: přímotopy, sporák, boiler, apod. Žádný motor, žádný požadavek ze strany odběratele (vyřizoval jsem osobně) a ve vyjádření je napsáno toto:...... může být požitý pouze jistič s vypínací charakteristik ou C podle technické normy (ČSN EN 60898 ) .....Opravdu je to jedno, důležité je splnit podmínky z hlediska ochranné impedance a povolenou jmenovitou hodnotu jističe před elektroměrem. Jaká se použije charakteristik a, o tom by měl rozhodnout RT, který provedl kontrolu (revizi) a potvrzuje žádost. Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*
Offline OfflineChomutov, projekty, revize.


WWW
« Odpověď #15 kdy: 15.06.2008, 22:36 »

pokud je vas problem s charakteristik ou C  stale aktualni zaslu vam silnejsi jistic se slabsim potiskem a nebo jinou charakteristik ou.
S pozdravem Petr Liška.
sewarf@seznam.cz
Tak toto důrazně nedoporučuji. Technici RZ nejsou včerejší a po odhalení tohoto podvodu si vás pěkně vychutnají. Účet za neoprávněné navýšení odběru může přijít dost draho! Navíc, jističe jsou odlišeny barvou páčky, takže sorry.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
Václav 3
« Odpověď #16 kdy: 16.06.2008, 12:22 »

Tohle by měl snad čistič  smazat, nebo to bude za chvíli jak, když v televizi Nova ukážou nějaký povedený fígl a potom se to všichni snaží napodobit. Není nad to , když se lidem řekne , jak se to nemá dělat. Hned to zkusí, jak malé děti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*
Offline OfflineChomutov, projekty, revize.


WWW
« Odpověď #17 kdy: 16.06.2008, 17:19 »

Ten krb dodáváte i s tou obsluhou?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký je rozdíl mezi charakteristikami jističů B, C, D?
 ČEZ povolil jako jističe před elektroměrem s vypínací charakteristikou B a C.
 Proč je na pojistkové vložce u závitové pojistky nakreslen šnek?
 Jak měřit charakteristiky přepěťové ochrany?
 Neměl by někdo z kolegů naskenované A-s charakteristiky jističů řady J7K50?
 Mohou se kombinovat jističe s různou vypínací charakteristikou?
 Akou mám použít charakteristiku chrániča pro rd?
 Jakou zvolit charakteristiku jističe pro svítidla s elektronickými předřadníky?
 Jakou charakteristiku chrániče zvolit pro stroj s měničem frekvence?
 Jaká je skutečná vypínací charakteristika staré řady jističů(deonů) OEZ?
 Jak vyřešit velký proudový ráz?
 K čemu je určen typ jističe s charakteristikou K?
 Co je Ampér sekundová charakteristika?
 Jakou charakteristiku má jistič bez označení?
 Jakou charakteristiku má jistič G?
 Započítává se charakteristika jistícího prvku při výpočtu?
 Jak řešit nesprávnou charakteristiku zaplombovaného hlavního jističe?
 Dá se předejít častému výpadku jistíče jinou charakteristikou?
 Proč po zapojení čerpadla na elektrocentrálu vybavuje jistič vyšší hodnoty?
 Je použití jističe s charakteristikou"C", když nemusí být, závadou?
 Jakou použít charakteristiku jističe pro domácí použití? B, nebo C?
 Jaký velký je rozdíl vypínacích charakteristik jističů různých výrobců?
 Mohu v RD zaměnit kvůli zábleskovému světlu u zásuvkového okruhu B16 za C16?
 Jakou charakteristiku jističe má J1K63 M21A~?
 Kdy se používá vypínací charakteristika K?
 EATON: „Neznámé“ vypínací charakteristiky instalačních jističů
 Existuje nižší charakteristika jističe, než B?
 Aky mate nazor na istice charakteristiky C, pouzite v obytnych priestoroch?
 Jak řešit proudový náraz (náběhový proud) při zapnutí LED osvětlení?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Co vše potřebuji ke změně charakteristiky hlavního jističe objektu?
 Jaký kabel mám koupit pro 1km vzdálenou chatku?
 Musí byť kábel od elektromeroveho rozv. po domový rozv. 5-žilový resp. stačí aj 4-žilový?
 Jaký kabel od elektroměrového rozvaděče k RD ?
 Lze vyměnit hlavní jistič za silnější?
 Není CYKY 4x16 na 20A předimenzované?
 Jak spočítat průřez přívodního kabelu pro jistič 32A?
 Jaky pouzit kabel k pripojeni chatky pripojeni z objektu vzdaleneho cca 200m?
 Potřebuji něčí souhlas pro výměnu pojistek z 16A na 25A ve starém rozvaděči?
 Jakou mám zvolit hodnotu hlavního jističe pro rod. dům?
 Jak předělat jedno fázovou přípojku na třífázovou
 Jaký použít kabel na 16A jistič na chatě?
 Navyseni Hlavniho Jistice - Nove predpisy (Cu 10mm2, na kraji pozemku, atd.)
 Jak dimenzovat vodic pripojky rodinneho domu?
 Pro přívod 25A z HDS do elektroměrové skříně prý nestačí CY 5x6?
 Za jakých pomínek je možno zvýšit hodnotu jističe pro domácnost?
 Jaké jsou rozměry kabelu AY 4x16mm do nově umístěné HDS?
 Neni kabel CYKY 4Bx16 pro přípojku RD předimenzován?
 Jaky doporucujete prikon pro RD do 150m2?
 Jaký jistič potřebuji k přípojce na staveniště RD ?
 O kolik zvýšení příkonu mám požádat pro bazén s jističem 40A?
 O jaký typ přípojky mám zažádat pro stavební buňku na pozemku?
 Jaký potřebuji průřez přívodního kabel pro pro spotřebiče cca 11kW?
 Jaký kabel použít k 550m dlouhé přípojce nn k rekreační chatě?
 Stačí připojení CYKY 4x10 na jeden RD?
 Mám zachovat stávající velikost hlavního jističe nebo zvolit navýšení?
 Může být přívod do chatky udělán jen dvoufázový?
 Je možné přívod do garáže napojit na zásuvkový obvod rodinného domu?
 Co by jste doporučili za přívodní kabel od elektroměru do bytové rozvodnice?
 Jaký použít kabel z elektroměrového rozváděče ke dvěma rozvodnicím v chatách?
 Jak efektivně připojit chatku?
 Kolik stoji zmena 1f pripojeni na 3f u spolecnosti CEZ ?
 Jak připojit agregátu k síti rodinného domu?
 Jaký mám nasmlouvat jistič pro RDs 20kW kotlem?
 Může být jedna přípojka nad 50m pro více domů?
 Je taková změna sazby a výměna jističe před el.měrem normální?
 Kdo mi povolí předělání hlavního přívodu do bytu z 1 fáze na 3 fáze?
 Co bude obnášet výměna jističe pro navýšení příkonu o 0,3A?
 Jak velké hlavní jištění použít pro RD 5+1, stačí 3x25A?
 Jaká je maximální hodnota hl. jističe pro 1.fáz. přívod?
 Jakou uvést hodnotu jističe do přihlášky odběru, když netuším jakou potřebuji?
 Stačí pro napájení dílny přívod kabelem Cu 5x2,5mm?
 Jaky je dostatecny prurez kabelu pro el pripojku tri rodinnych domu ?
 Jak mám navrhnou a realizovat vedeni do a od elekroměrového rozvaděče?
 Jakou velikost jističe pro nový RD?
 Jaké zvolit hlavní jištění dvougeneračního domu?
 Jaký průřez použít od jističe 50A k elektroměru na fázi a N?
 Ako určit požadovanú výšku hlavného ističa u starého domu?
 Bude stačit současný kabel pro navýšení z 1x16A na 1x25A?
 Jak slozite je posilit jistice pro venkovni podium s obcerstvovacim zazemim?
 Jakou přípojku k RD použít při příkonu 8kW?
 Jaký zvolit kabel pro připojení RD k sloupu vzdáleného 167metrů?
 Bude kábel 1-AYKY 4x25 stačit na 400m pri maximalnom odbere 25A?
 Stačí dnes v bytě 1-fáze nebo je nutné mít 3-fáze?
 Za co je třeba platit při zřízení přípojky?
 Jakou mám zvolit velikost hlavního jističe na instalovaný příkon 25 kW?
 Jak určit či posoudit hodnotu hlavního jističe?
 Jaké jsou měsíční poplatky za stavební přípojku?
 Kolik mě bude stát zřízení třífázové přípojky pro jednu zásuvku pro pilu?
 Jaké jsou poplatky za připojení nového odběrného místa u VČE?
 Je lepší řešit instalaci chatky z autobaterie 12V nebo 230V ?
 Kolik spotřebičů mohu použít současně při třífázovém jističi 50A?
 Jaké komunikační přípojky umístit v podnikatelském objektu?
 Jakým způsobem se vyměří zálohy pro znovupřipojení objektu?
 "Utáhne" 1kW elektrocentrála dvě lednice a žárovku?
 Je potřeba mít v bytě 25A třífázový hlavní jistič když nemáme el. vytápění?
 Postačí pro RD bez plynu jako hlavní jistič pouze 3x16A?
 Je pro nás správná volba jistič před elektroměrem 3x25.0 A?
 Lze připojit 2 byty na jeden elektroměr?
 Potřebuji na stavební parcele třífázovou přípojku nebo mi stačí jednofázová?
 Je možné využití 3-fáz. přípojky jen se čtyřmi vodiči?
 Jak vyměnit hlavní domovní jistič za pomalejší?
 Jaká je povolena charakteristika jističe před elektroměrem?
 Je průřez 4mm2 Al vodiče, jakožto hlavního přívodu do bytu, dostatečný?
 Co budu platit za připojení zahradního domku na nn?
 Jak volit velikost přípojky pro starý odpojený dům před rekonstrukcí?
 Stačí pro objekt s povoleným 40A jističem před elměrem kabel CYKY B 4x10A?
 Jak pripojit vzdalene odberove misto (RD) s co nejnizsimi naklady?
 Jaký zvolit průřez pro 25A/3f 40m v zemi?
 Připojili byste pasívní dům jedno nebo třífázově?
 Jaký kabel potřebujeme pro elektrickou přípojku k RD na vzdálenost 900m?
 Jaký průřez vodiče doporučujete mezi elektroměrným a bytovým rozvaděčem?
 Utáhne hlavní jistič 3x40A troubu i třífázovou indukční desku?
 Povolí E.ON na 30m dlouhém AYKY 4x16 např. char. B 3x40A nebo 3x50A?
 Jakou zvolit velikost hlavního jističe dle níže uvedených spotřebičů?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Jaké jsou možnosti využití hlídacího proudového relé v domácnosti?
 Staci 3f pripojka alebo sa musi samostatne prieviest 1f aj 3f pripojka?
 Jak se klasifikuje větší hodnota hlavního jističe než je deklarovaná?
 Který distributor nabízí nové zřízení odběrného místa nejlevněji?
 Jak probíha zřízení nového 3-fázového okruhu do garáže v SVJ?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.087 sekund, 23 dotazů.