Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Víte jak to dopadne, když se šetří na elektroinstalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte jak to dopadne, když se šetří na elektroinstalaci?  (Přečteno 22861 krát)
Jan Němec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.01.2010, 11:47 »


Šetření na přestavbě udělalo z majitele
domu málem vraha sedmi lidí

Máte poloprázdný rodinný dům a tak si řeknete, že si polepšíte a budete v něm
podnikat - uděláte si penzión. Jenže to si vyžaduje stavební úpravy na které nemáte
moc peněz. A tak šetříte, kde se dá. To se rozhodně nevyplácí, jak potvrzuje jeden z
verdiktů Nejvyššího soudu.
Více příloha ....

Co na to říkáte?
Myslím si, že v tomto případě by mohli mít hasiči pravdu.
Líbí se mi, že to tady je celkem detailně popsané.

* dum_shorel.pdf (157.18 KB - staženo 1797 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 07.01.2010, 14:41 »

Konečně někdo nenapsal pouze "příčinou byla závada na elektroinstala ci",  
ovšem to přeskakování jisker ...
 zed
bych zkrátil na jedinou větu ...
Příčinou byl špatně uložený jednofázový obvod s nevhodnou velikostí předřazeného jističe,
... tedy sbastlená klasika bez revize ...
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 07.01.2010, 17:33 »

Takových zpráv víc, aby si ti všeumělové konečně uvědomili, že správné provedení elektroinstala ce není jako stavba krmítka pro ptáky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 07.01.2010, 17:36 »

Na mě jde z toho článku malinko hrůza bojim. Ani ne proto že jsem elektrikář RT, ale kvůli celé jeho zmatečné skladbě a protimluvům. Soudní znalec na nic nepřišel, ale jinak všichni všechno vědí Šok Pakliže tento vítr vane ze soudních síní, je mrazivý asi jako počasí venku a bez ohledu na tento případ z toho vyplývá, že chceš-li život spravedlivý míti, snaž se veškerému soudnictví obloukem vyhýbati. Paradoxně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #4 kdy: 07.01.2010, 17:53 »

Takových zpráv víc, aby si ti všeumělové konečně uvědomili, že správné provedení elektroinstala ce není jako stavba krmítka pro ptáky.

Veškerý materiál si může každý koupit bez zjišťování odborné způsobilosti. Třeba potýpěčskou výstroj si člověk bez prokázání, že je potápěč nekoupí. Když už lze koupitz materiál, tak by měla být k dispozici "publikace" jak vše udělat bezpečně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 07.01.2010, 18:14 »

Když už lze koupit materiál, tak by měla být k dispozici "publikace" jak vše udělat bezpečně.

Takové publikace jsou běžně k dostání. Otázkou je, zda-li se jim dá věřit a jestli je jejich obsah věrohodný.
Jestli-že ale použijete publikaci starou pár let ( dnes už vlastně pár měsíců) pak si do ní můžete tak akorát zabalit svačinu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 07.01.2010, 18:29 »

Třeba potápěčskou výstroj si člověk bez prokázání, že je potápěč nekoupí.

Z čeho tak soudíte? Naopak, když jim řeknete, že teprve jdete do kursu, ještě vám rádi při nákupu poradí, aniž by vás měli za blbce.
Dokonce mi i při účasti na různých potápěcích výjezdech párkrát prošlo čestné prohlášení, že průkaz mám a jenom jsem si ho, i s potápěcím deníkem, nechal na hotelu. Kšeft je kšeft, že? Mluvím samozřejmě o rekreačním potápění (kvalifikace např. IANTD OWD - pro neznalé: to je něco jako §6 ve vyhl.50),  ne o hlubinném.


* DIVER.jpg (48.99 KB, 580x181 - prohlédnuto 586 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #7 kdy: 07.01.2010, 20:08 »

Je rozdíl jestli si kupujete ABC nebo tlakovou láhev
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 07.01.2010, 22:05 »

Je rozdíl jestli si kupujete ABC nebo tlakovou láhev
Jo, ale jenom v ceně. Buďte zcela bez obav - žaket, láhev, automatiku, kompresor, závaží - to všechno koupíte i na netu, stejně jako jističe, chrániče, kabely.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Tomáš Jarovec
« Odpověď #9 kdy: 07.01.2010, 22:10 »

Tohle není příběh o šetření, to je o zodpovědnosti. Nikdo asi nevíme, v jakém stavu byla elektroinstala ce, ale mnohem větší hrozbou je velké požární zatížení - mnoho hořlavých materiálů. Takový požár pak nikco není schopen uhasit. Navíc dnes máme všude spoustu předmětů, jejichž hořením vznikají vysoce toxické zplodiny. Od toho je ta buzerace při získání stavebního povolení.

Podnět k požáru nemusí být od elektroinstala ce, může to být vánoční stromek, věnec, svíčka, kuřák... ale když chceme zůstat u elektriky, tak instalace může být perfektní a stačí jeden vadný spotřebič, který si navzdory zákazu může přivézt třeba host. Stačí hloupá nabíječka na mobil, poblíž záclona a malér je na světě.

Takže samozřejmě elektroinstala ce musí být v pořádku, zvlášť když jde o zdraví cizích osob, ale zdaleka to nestačí. Nějaké zakazování prodeje elektromateriá lu je úplně scestné a naštěstí není tolik hlupáků, aby něco takového prošlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 07.01.2010, 22:46 »

Ano, je to o odpovědnosti. Pokud dělám něco proti předpisům, musím počítat s postihem, který bude růst s velikostí ohrožení majetku a hlavně lidí. Navíc, když jde o stavbu, kde chodí spousta lidí.
Toto vždy zveřejnit jako špatný příklad. Navíc bych byl důsledný i v soudním jednání tak, aby je přešla (i ostatní) chuť ještě něco bastlit a tím ohrožovat všechny okolo sebe. A to nejde jen o elektriku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #11 kdy: 07.01.2010, 22:59 »

Jo, ale jenom v ceně. Buďte zcela bez obav - žaket, láhev, automatiku, kompresor, závaží - to všechno koupíte i na netu, stejně jako jističe, chrániče, kabely.

Mě jednou nechtěli v obchodě prodat 2 tužkové baterie. nejdříve jsem musel ukázat peněženku, že vůbec na ně mám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 07.01.2010, 23:02 »

Z čeho tak soudíte? Naopak, když jim řeknete, že teprve jdete do kursu, ještě vám rádi při nákupu poradí, aniž by vás měli za blbce.

Přesně tak. Rozdíl je pouze v tom, že při potápění ohrozíte maximálně sám sebe.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 07.01.2010, 23:05 »

Mě jednou nechtěli v obchodě prodat 2 tužkové baterie. nejdříve jsem musel ukázat peněženku, že vůbec na ně mám.

A měl ?  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 07.01.2010, 23:13 »

te´d se spožděním víme, že to elektrikář asi nebyl a správně to neměl... ale víc asi, vzhledem k tomu, že to shořelo komplet.. asi ani nezjistíme...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 07.01.2010, 23:21 »

Přesně tak. Rozdíl je pouze v tom, že při potápění ohrozíte maximálně sám sebe.....
To je právě těžký omyl. Můžete ohrozit život svéhu buddyho  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
filip vesely
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 08.01.2010, 03:03 »

taky sem chtěl jednou ušetřit. zbyly mi nějaký ocelový dvacetikilový láhve od biogonu, tak sem začal řešit, jak přešroubovat ventil, aby mi tam šel nasadit třmen od dejchačky, a když sem to řešil s odborníkem, tak řekl: žádnej problém, to vám přešroubujem novej ventil za 1500. no a když sem se bavil s kamošem, co se taky potápí a řešil sem váhu a výtlak a okolik míň se budu muset dovažovat o proti jeho duralovkám, tak se mě zeptal, jestli se budu vždycky potápět hlavou nahoru a nebo jestli su sebevrah a pak mi vysvětlil, že ocelový láhve rezaví a rez se dostane do ventilu a do automatiky a nebude zavírat, nebo se rovnou uplně ucpe. dál si pučuju ty jeho hliníkovky Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektroinstala ce, ezs, eps, mar, cctv, acces, IT, telekomunikace,
ozvučovací, osvětlovací a divadelní technika (vývoj, výroba, pronájem, servis)
Martin Lima
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 10.01.2010, 20:50 »

Mě jednou nechtěli v obchodě prodat 2 tužkové baterie. nejdříve jsem musel ukázat peněženku, že vůbec na ně mám.
Nojo, na to jsou teď nové předpisy z EU:
Chlápek přišel do koloniálu a chtěl dvě plechovky krmení pro psa.  "Máte psa, pane?" ptá se prodavač.   "Jasně, že mám!" "Promiňte, pane, ale podle nové vyhlašky budete muset dokázat,že  máte psa,než vám prodám psí žrádlo." Chlápek s frustrovaným výrazem ve tváři zmizel a o půl hodiny později se objevil znovu a na vodítku táhl svého psa: "Tady je!" "Děkuji mnohokrát, tady máte ty dvě plechovky." O pár dní později ten samý chlápek znovu přijde a chce dvě plechovky krmení pro kočku. "A máte kočku, pane?"
"Jasně, že mám!" "Promiňte, ale musíte mi ji ukázat, než vám pro ni prodám  krmení." Chlápek vyběhne z krámu a za chvíli je zpátky a před prodavačem za ocas zvedne kočku.  "Děkuji vám, zde je vaše krmení." Další den se chlápek opět objeví v krámě a postaví před prodavače krabici od bot s malou dírou ve víku.   Prodavač se ptá: ",  co pro vás mohu udělat?!"  "Strčte prst do té díry."  "Promiňte?"  "Udělejte, co říkám!"   Tak prodavač opatrně strčil prst dírou do krabice.  "Teď ho vyndejte a řekněte mi, jako co to vypadá!"  Prodavač vytáhl prst a znechuceně si jej prohlédl: "Uf, vypadá to jako hovno..." " Taky že je! Vzal bych si dvě roličky toaletního papíru."

Sorry za OT, ale nedalo mi to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 23 dotazů.