Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Kolik mě bude stát navýšení příkonu z 15A na 25A včetně práce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolik mě bude stát navýšení příkonu z 15A na 25A včetně práce?  (Přečteno 76970 krát)
Jiří K.
« kdy: 29.12.2009, 23:49 »

Provedli jsme rekonstrukci bytu - mimo jiné jsme přestali vařit "plynem" a koupili si indukční desku.
Vznikl nám menší problém.
Při použití el. trouby a indukční desky současně (což je normální - v troubě se peče maso, na indukční desce se vaří brambory, polívka ...) nám deska "hapruje".
Jedna plotýnka jede, další již né ...
Podotýkám že deska je nová, stejně tak ostatní zařízení v bytě.
Až na to hlavní - elektroinstala ci.
Samozřejmě že nemyslím elektroinstala ci v kuchyni - ta je vedena nová (deska má svůj okruh včetně jističe, trouba dtto, myčka ..... ).
Ale na chodbě je pouze 15A hlavní jistič!
Všiml jsem si, že sousedi jak na patře tak pode mnou mají nhlavní jistič 25A. Je to můj problém?

Vyřeším to zvýšením příkonu - to znamená že požádám o navýšení jističe na 25A? Jsem zákazníkem ČEZu. Kolik mě to bude stát a je to spojeno například s novou revizí? Zařídí vše na ČEZU?


#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Wolfram
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 31.12.2009, 17:02 »

 Mrknutí Pane vy si podáte žádost na CEZ a budete čekat až vám přijde vyjádření a pokud vám to povolí navýšit z 15A na 25A, tak si zavoláte elektrofirmu a ta vám ten jistič vymění.Nevím jaké jsou ceny, ale asi 500 za Ampéru + výměna jističe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Osvojit si alespoň základy elektroinstala cí není na škodu.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 31.12.2009, 17:18 »

ČEZ Distribuce a.s. účtuje 500 Kč za 1A třífázové nebo 200 Kč za 1A jednofázové přípojky.

Cenu si spočítáte snadno:
25A třífázové přípojky stojí 15.500,- Kč. Pro napájení sklokeramické desky doporučuji samozřejmě třífázovou přípojku. Pokud se vám poplatek zdá vysoký, možná postačí i 3x20A.

Od toho si odečtěte to, co už máte. Pokud je to 15A třífázově, tak 7.500,- Kč, pokud jednofázově, tak 3.000,- Kč.

Toto navýšení si dohodněte s vaším distributorem. Po odsouhlasení (a zaplacení) se obraťte na nejbližší elektroinstala ční firmu. Ta slušnější za vás vyřídí i jednání s distributorem.

Cenu za práci vám nesdělím, no, kolik může stát výměna jističe před elektroměrem, vydrátování elektroměrovéh o rozvaděče, doplnění jističe do bytové rozvodnice a výměna kabelu? Určitě vás to nezrujnuje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 31.12.2009, 18:46 »

Cenu za práci vám nesdělím, no, kolik může stát výměna jističe před elektroměrem, vydrátování elektroměrovéh o rozvaděče, doplnění jističe do bytové rozvodnice a výměna kabelu? Určitě vás to nezrujnuje.

Myslím že v tomto případě to bude trochu složitější a bude to znamenat novou elektriku v celém bytě. Pokud se bude měnit jednofázový rozvod za třífázový tak je to kompletní nová elektrika určitě. To se to pak prodraží.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 01.01.2010, 17:25 »

Poplatek, a princip určení jeho výše distributorovi již vysvětlil kolega Švejkovský.
Další část je fyzická úprava měření. Ta se sestává z předběžného jednání se zákazníkem, kde se provede posouzení stavu a obhlídka na místě, navrhne se konkrétní postup, vyřídíme potřebnou administrativu s distributorem, provede se výměna hlavního jističe, která obnáší prakticky kompletní nový výplet a mnohdy i úpravu rozvaděče, a na závěr se provádí revizní zpráva. Ta se provádí i v případě, kdy ji distributor nevyžaduje a stačí mu jen potvrzení montážní firmy. Je to z důvodu, že došlo v rozvaděči k zásadní změně v jeho provedení. Toto kompletní kolečko, kdy zákazník dostává vše naservírované na "zlatém podnose" a prakticky se po celou dobu o nic nemusí starat kromě odeslání podepsaných formulářů s revizní zprávou a zaplacení faktury na závěr vás u nás vyjde plus minus na cca 4500 Kč. Vše trvá přibližně 1 měsíc.
Pokud situace vyžaduje další úpravy, například výměnu hlavního domovního vedení, cena se mění. To je již věcí cenové nabídky na základě konkrétní výměry v tom či onom případě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 02.01.2010, 20:49 »

něco podobného jsem nedávno řešil.
V paneláku jsem při rekonstrukci bytu měnil i přípojku. Narazil jsem, ale ne  problém. Byla tam nízká stoupačka a při změně měření se mi tam nevešel třífázový elektroměr (o 12mm jsem nesplnil podmínky ČEZu). Musel jsem udělat odbočku ze stoupačky a vedle přidělat nový rozvaděč PER1. I s trasováním přívodu do bytu včetně poplatku to vyšlo na necelých 5800. Plus navýšení sazby.
K tomu ještě předělání bytové rozvodnice, ale to už je k posouzení na místě a na Vašem požadavku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaromír Urbanec
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 04.01.2010, 17:11 »

Provedli jsme rekonstrukci bytu - mimo jiné jsme přestali vařit "plynem" a koupili si indukční desku.
Vznikl nám menší problém.
Při použití el. trouby a indukční desky současně (což je normální - v troubě se peče maso, na indukční desce se vaří brambory, polívka ...) nám deska "hapruje".
Jedna plotýnka jede, další již né ...
Podotýkám že deska je nová, stejně tak ostatní zařízení v bytě.
Až na to hlavní - elektroinstala ci.
Samozřejmě že nemyslím elektroinstala ci v kuchyni - ta je vedena nová (deska má svůj okruh včetně jističe, trouba dtto, myčka ..... ).
Ale na chodbě je pouze 15A hlavní jistič!
Všiml jsem si, že sousedi jak na patře tak pode mnou mají nhlavní jistič 25A. Je to můj problém?

Vyřeším to zvýšením příkonu - to znamená že požádám o navýšení jističe na 25A? Jsem zákazníkem ČEZu. Kolik mě to bude stát a je to spojeno například s novou revizí? Zařídí vše na ČEZU?


#105#
Řekl bych, že zde opět došlo k situaci, kdy se nejdříve opravuje elektrika a pak řeší připojení indukční desky. Co dodat  - do kuchyně se bude muset znovu sekat nový třífázový přívod pro desku. To vám paní poděkuje Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #7 kdy: 04.01.2010, 17:28 »

ČEZ Distribuce a.s. účtuje 500 Kč za 1A třífázové nebo 200 Kč za 1A jednofázové přípojky.
Cenu si spočítáte snadno:
25A třífázové přípojky stojí 15.500,- Kč.
Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 04.01.2010, 20:23 »

Řekl bych, že zde opět došlo k situaci, kdy se nejdříve opravuje elektrika a pak řeší připojení indukční desky. Co dodat  - do kuchyně se bude muset znovu sekat nový třífázový přívod pro desku. To vám paní poděkuje Jsem v rozpacích

To vidím i jako problém v komunikaci mezi elektrikářem a zákazníkem. I v bytě kde je jen jedna fáze, tahám automaticky do kuchyně kabel 5x CYKY. Vždy se to snažím u zákazníka vysvětlit a obhájit, a ještě se mi snad nestalo, aby na to někdo nepřistoupil. Zapojím na něm pouze jednu fázi a čekám (většinou 1-3 roky)n než se znovu ozvou s požadavkem na úpravu pro sporák, nebo varnou desku.  Cena kabelu  oproti 3x CYKY v montáži je minimální a pozdější problémy odpadnou. Teprve pak zákazní pořádně docení to co si nechal poradit a mnou připravit. Už se mi to opravdu mockrát vyplatilo  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaromír Urbanec
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 04.01.2010, 21:52 »

Přěsně tak, takto to snad dělá každý myslící elektrikář. Ale asi to tak časté nebude, viděl  jsem dnes od mistrů GO 3+1 s třemi  Šok 16A jističi (pračka, kombinovaný sporák a ostatní zásuvky všude možně),  tak nevím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 05.01.2010, 07:13 »

ČEZ Distribuce a.s. účtuje 500 Kč za 1A třífázové ... přípojky.

Cenu si spočítáte snadno:
25A třífázové přípojky stojí 15.500,- Kč.
No teda já nevím, ale na základní škole nás učili násobit trochu jinak  Úsměv Mrknutí Smích Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 05.01.2010, 08:07 »

No teda já nevím, ale na základní škole nás učili násobit trochu jinak  Úsměv Mrknutí Smích Škleb
Omlouvám se, klávesy 2 a 5 jsou těsně vedle sebe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 05.01.2010, 08:40 »

Pohoda, nic se neděje.
Jednoho, ale trochu zlomyslně potěší, že i jiní dělají chyby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #13 kdy: 26.04.2010, 11:52 »

Že do toho kecám. Mě vždy fascinuje, když si někdo nechá udělat novou kuchyň se všemi těmi moderními spotřebiči, troubami, myčkami atd...   A když to všechno má hotové, tak zjistí, že jednofázový opřívod 15 A je mu k h...u.
Je to jako byste si postavili domek s bazénem a se vším a pak zjistili, že nemáte ani studnu ani vodovod. Takže raději No Coment.  :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaké podklady budu potřebovat při výměně přívodního kabelu do panelového bytu?
 Čo všetko musím zabezpečiť aby som dostal elektromer na väčší prúd?
 Jak postupovat při změně připojení ze sloupu závěsným kabelem na připojení zemí?
 Jak připojit firmu sídlící v RD na soukromou elektropřípojku?
 Lze požadovat přeložku nn v režii ČEZ?
 Je nutné hlásiť premiestnenie el. zařízení dodavateľovi energie?
 Bude nutné žádat o navýšení příkonu pro elektrokotel 9 kW?
 Mohu věřit elektrikářovi a zvednout hodnotu hlavního jističe?
 Jak je složitá příprava bytu na třífázovou přípojku?
 Kolik stojí znovupřipojení objektu u ČEZ?
 Ako presunut pripojku z chaty na pozemku na hranicu pozemku?
 Musí se ohlásit výměna jističe 25A v rozvodné skříňi v panelovém domě?
 Jak postupovat u výměny přívodního kabelu?
 Co obnáší změna charekteristiky odběru?
 Kto môže realizovať pripojenie na rozvodnú sústavu pri rekonštrukcii prípojky?
 Komu mám hlásit výměnu elektroměru za vícesazbový?
 Mohu si zvětšit průřez přívodního vedení garáže?
 Jaké povolení jsou potřeba k instalaci nového závěsného kabelu?
  Jaké jsou podmínky položení kabelu pro připojení RD?
 Budu muset kvůli energetice při navýšení vyměnit starý Al přívod k rozvodnici?
 Jaká je maximální lhůta od zaslání výzvy Čezem k připojení odběru?
 Kdy se platí poplatek 12.500,- za připojení elektriky?
 Jak postupovat vůči dodavateli energie při výměně starého jističe ?
 Ako postupovať v prípade neoprávnenej výmeny hl.ističa za vyšší?
 Může provést přeložku nástřešáku i jiná firma než ČEZ?
 Lze změnit hlavní jistič z 3x32 A na 3x25A?
 Je možné změnit stávajicí el. přípojku z nadzemního vedení na podzemní?
 Kolik lidí v Sk musí být přítomno pro výměnu jednoho jističe před měřením?
 Jaký je postup při sloučení dvou odběrných míst na jediné?
 Kdo je investor nucené přeložky elektroměru, umístěného v cizí nemovitosti ?
 Jak vyměnit hlavní jistič a snížit tarif?
 Co vše nás čeká při přemístění odběrného místa?
 Jak se rozhodovat při změně jističe u velkoodběru?
 Je možné mít do bytového domu vlastní přívod el. enerie?
 Jaký postup zvolit pro navýšení hodnoty hlavního jističe?
 Je nutné při změně sazby z D25 na D35 vyměnit vodiče na elektroměr Al za Cu?
 Je lepší použít nebo změnit zaplacený odběr 3x10A ještě neinstalované přípojky?
 Jakou velikost a typ jističe použít místo porcelánových pojistek 15A?
 Musí být ve starém domě jistič venku?
 Jaké mám možnosti, pokud chci navýšit domovní příkon z 20A na 25A?
 Jaký je postup jednání s distributorem při výměně ER pro nepřímé měření?
 Je nutná výměna jističe IJV za nový 10kA při výměně elektroměru?
 Dají se nějak sloučit fáze dvou elektroměrů 1x15A a 3x10A do jedné fáze 25A?
 Lze nahlásit bez sankcí zpětně vyšší hlavní jistič?
 Mohu elektrikáři věřit, že dodrží požadované připojovací podmínky?
 Jak v bytě vyměnit jistič typu B za typ D?
 Jak je složité a finančně nákladné vyměnit u přípojky charakteristiku B za C?
 Je reálné po ČEZ žádat stíněný závěsný kabel místo neizolovaného pro vvn 110 kV?
 Budu při navýšení rezervovaného příkonu muset doplnit chybějící nulový můstek?
 Existuje nějaký systém, který by vyřešil proudový náraz při spouštění hoblovky?
 Jak nejsnadněji přeložit přípojku nn na štítu střechy který se má zbořit?
 Jak správně postupovat při výměně hlavního jističe v RD nebo v bytě?
 Musím přechodu na 3f příkon změnit všechny rozvody v bytě?
 Je kvôli rekonštrukcii lepšie preložiť alebo zrušiť a urobiť novú prípojku?
 Jak probíhá přesunutí hlavní pojistkové skříně na RD?
 Jaké jsou podmínky ČEZ u výměny 1f elektroměru za 3f?
 Jak vyřešit přeložení přípojky z nadzemní do země a jaké budou náklady?
 Jaké doklady jsou potřebné pro revizi přípojky po navýšení hodnoty jističe?
 Lze v bytovém domě něco udělat s hlavním jističem?
 Je nutné přejít na třífázové napětí nebo máme i jiné možnosti?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.