Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Pomůže mi elektrocentrála napájení teplovodního čerpadla?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pomůže mi elektrocentrála napájení teplovodního čerpadla?  (Přečteno 35233 krát)
M.Kácha
« kdy: 19.01.2006, 22:45 »

Uvažuji o koupi hoby elektrocentrál y DEK BC 065 o výkonu 600W z hypermarketu za cca 3000Kč. Potřeboval bych ale posoudit vhodnost použití. Chtěl bych ji použít pro napájení teplovodního čerpadla kotle ústředního topení v době výpadů el. proudu. Parametry čerpadla: Piccola 220V,50Hz, 0,38A, P= 65W Nedochází u těchto laciných elektrocentrál k výkyvům napětí či proudu a je schopna nepřetržitého provozu při doplňování paliva třeba několik dní?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Anonymous User
« Odpověď #1 kdy: 20.01.2006, 18:43 »

Zkušenosti s elektrocentrál ou nemám, ale s jinými lacinými výrobky z hypersupermark etů, a to dosti špatné. Někde jsem o tom četl. Aby mohl být výrobek levný, musí ho vyrobit levná pracovní síla a něco se musí ošidit. Tím vás nechci odradit od koupi a vyzkoušení výrobku. Třeba se ozve někdo, kdo má dobré zkušenosti. Držím vám palce.
P.S. Jak časté a jak dlouho máte výpadky, nebylo by lepší použít měnič.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 20.01.2006, 18:52 »

Zkušenosti s elektrocentrál ou nemám, ale s jinými lacinými výrobky z hypersupermark etů, a to dosti špatné. Někde jsem o tom četl. Aby mohl být výrobek levný, musí ho vyrobit levná pracovní síla a něco se musí ošidit. Tím vás nechci odradit od koupi a vyzkoušení výrobku. Třeba se ozve někdo, kdo má dobré zkušenosti. Držím vám palce.
P.S. Jak časté a jak dlouho máte výpadky, nebylo by lepší použít měnič.

Zapomněl jsem se přihlásit čas: 20.01.2006 18:43

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M.Kácha
« Odpověď #3 kdy: 20.01.2006, 19:34 »

O měniči jsem taky uvažoval, ale ten zálohuje jen do několika málo hodin - a ceny kvalitních akumulátorů jsou vysoké.Řešení elektrocentrál ou jsem bral "pro klidné spaní" v době nouze.Děkuji za názory.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kokeš jiří
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 20.01.2006, 20:08 »

mam centralu honda 2,7kW a jsem spokojen, v pripade potreby mi na ni bezela cela prodejna.Probl em u techto central je v regulaci, honda ma odstredivou ponorenou v oleji, takze se mi zpocatku stalo, ze kdyz jsem ji startoval se zatezi, dostala se do velkeho kolisani otacek, napeti bylo mezi 170 a 280v.pochopite lne jsem si spalil elektroniku frekvenc. menice. Centrala startovana bez zateze makala jako diva a bez poruch. Predtim jsem mel takovou malou z Baumaxu, ta mela regulaci takovym praporkem v proudu nasavane smesi, praporek se zadrhnul a vse slo do haje.Poznamka= vykonu neni nikdy dost.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 20.01.2006, 21:41 »

Zkuste netradiční postup a napište si:

Prohlášení

Prodejce xy prohlašuje, že:

1. Centrála xy má zaručené výstupní napětí 230 plus,mínus 10% při jmenovité zátěži i chodu naprázno a to i při změnách zátěže až do jmenovitých hodnot.

2. Centrála má zabudovanou vlastní ochranu proti zkratu a nadproudům, ať  už  jističem nebo  odbuzovacím vinutím, takže ji nelze přetížit.  

3. Centrála je schopna dávat trvalý, nepřetržitý výkon po dobu 72 hodin, s výjimkou cca 15 minutových přestávek na vychladnutí, potřebných pro doplnění paliva.

4. Prodejce se zavazuje nahradit škodu (spálené čerpadlo a elektronika kotle),  pokud servisní opravna vydá dobrozdání, že škoda vznikla podpětím a nebo přepětím.

5. Prodejce se zavazuje, že uhradí nejen přímou škodu, ale i další náklady, jako převozy do opraven, náklady na cestovné apod.

6. Výše uvedené platí po dobu dvou let od prodeje

7. Podmínkou výše uvedeného je, že kupující zajistí pravidelné servisování elektrocentrál y dle návodu a bude jej moci doložit.

S tímto prohlášením navštivte obchody a schválně nám všem napište, jak se na to obchodníci tvářili.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #6 kdy: 20.01.2006, 21:46 »

A nedejte nic na to, když vám řeknou, že toto vše je obsaženo v záručních podmínkách. Tím spíše by vám to mohli podepsat

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #7 kdy: 20.01.2006, 21:55 »

TO: Doležal > Bravo ! pane kolego Bravo !

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Hasala
« Odpověď #8 kdy: 21.01.2006, 21:22 »

To Doležal:
Tímto jste odpověděl na vše, chtěl bych vidět blázna, který by to podepsal.
To Kácha:
Jednu centrálu asi 850 VA v ceně přibližně 3000 Kč jsem zkoušel. Koupil ji jeden můj zákazník, na stavbu chaty. Moc dobře to nedopadlo - kolísání napětí i kmitočtu, napětí bylo naprázdno kolem 200V, při zatížení asi 500W (ohmická zátěž) kleslo na 120V, po cca 2 sec. stouplo na na 200V. Opravdové divy se děly po odlehčení, napětí vzroslo na 300V, kmitočet 100 Hz.
Asi po 2 hodinách provozu by centrála hodně zahřátá (teploměr v červeném poli),  asi po 10 startování se utrhla startovací šňůra. Navíc byla centrála osazená zásuvkou SCHUKO, do které nejdou naše obyčejné vidlice, jen typ EURO-UNI. Zkušenost tedy dost negativní. Nemusí to být pravidlem, ale u těchto levných výrobků bych na nic nespoléhal. Naštěstí byla centrála zakoupena v nějakém monstermarketu, kde nikdo po ničem nepátral a vrátili bez problémů peníze.
V manuálu bylo jasně napsáno, že elektrocentrál a není vhodná pro napájení elektroniky, výrobce se také nezaručoval za vzniklé škody. Podle mého soudu bych použití omezil na jeden spotřebič, např. bruska, vrtačka a pod.
K vaší otázce : Na to oběhové čerpadlo by se to asi dalo použít bez zvláštních problémů, jen si nejsem moc jistý dobou provozu, ta by měla být jasná z manuálu výrobku.
Když bych měl pro sebe pořizovat centrálu, určitě bych zvolil něco s větším výkonem, aby to bylo možné použít i na něco jiného.
Je tu ještě jedna věc, a to spotřeba, několikadenní provoz může vyjít docela draho.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #9 kdy: 21.01.2006, 22:05 »

No právě: Nepodepíšeš ? Já nekoupím, ty neprodáš! Tak se vlastně vyselektuje dobrý výrobek. Je však taky možné, že žádná centrála není bez nějakého dodatečného stabilizátoru vhodná pro napájení elektroniky.

Jsou to misky kuchyňských vah. Na jedné straně centrála, na druhé straně peníze. Misky jsou v rovnováze, to prohlášení pak drbne ve prospěch prodávajícího.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #10 kdy: 21.01.2006, 22:21 »

Možná by poradil nějaký dodavatel UPS pro PC. Kdyby vstup do UPS nebyl extra háklivý na kvalitu AC a výstup AC snesl ten charakter zátěže (motor),  velikost zátěže je malá, snad by šlo vytvořit kaskádu: centrála-UPS-zátěž. A dokonce by se dala překlenou ta doba, potřebná pro doplnění paliva.  

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #11 kdy: 21.01.2006, 22:26 »

Nejsem ale jist, jestli je možný provoz bez bypassu, t.j. nejdříve usměrnit DC a pak vyrobit AC.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Václav Filip
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 22.01.2006, 00:00 »

Někteří výrobci dodávají elektrocentrál y určené pro napájení elektroniky a výpočetní techniky ale samozřejmě za podstaně vyšší ceny, než je uváděná.Z vlasní zkušenosti mohu potvrdit poškození elektroniky při použití nekvalitní elektrocentrál y.Důležité je důkladně prostudovat manuál, kde je uvedeno pro jaké el.spotřebiče je zařízení určeno a hlavně jaké má parametry.Poku d výrobce neuvádí některé parametry - nekupovat !:zz:

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Anonymous User
« Odpověď #13 kdy: 23.01.2006, 09:22 »

Zkuste juknout sem.Doba zálohy záleží na baterii kterou připojíte.Může te až 150Ah.
http://www.ups-elektrocentraly-klimatizace.cz/index.php?page=ups_zaloha_pro_cerpadla.htm

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Melichar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 23.01.2006, 16:46 »

Tyto levné malovýkonové elektrocentrál y jsou vybaveny asynchronním generátorem a dochází u nich ke kolísání napětí a kmitočtu v závislosti na zatížení.  Nezapomeňte i na hladinu hluku při jejich provozu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 24.01.2006, 08:14 »

Tak tu hladinu zvuku bych bral jako důležité měřítko.
V létě u nás na pouti prezentovala jistou hudbu skupinka lidí, něco jako "imitace indiánů",  někteří hrají "live",  tihle pouštěli CD a měli právě takovou centrálu, malou červenou, smrděla hrozně a pro kravál z centrály skoro nebyla slyšet hudba. :zz:

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 24.01.2006, 09:02 »

Zákazník mě kontaktoval o náhradní zdroj pto čerpadlo kotle na ÚT.Při výpadku el. energie mu v neřítomnosti "vyvřel" KOTEL. Jako nejúčinější se mi jeví náhradní UPS vyrobená pro čerpadla ÚT.
Na internetu jsem je hledal a prodává je firma ANCER UPS,s.r.o.,  Praha, mail: cepela@ancer.cz
Jsou různého výkonu asi od 80-500W.Napájení je z akumulátoru auta o kapasitě 50-150 Ah.Dle doby požadované zálohy. UPS má i nabíječku baterie.cena asi 3000-4000.-Kč + baterie.
Nemám s ní zkušennosti, proto kdo má ať se o ně podělí.UPS jsou deklarovány jako napájení
oběhových čerpadel.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Anonymous User
« Odpověď #17 kdy: 24.01.2006, 19:56 »

NZ 200, nebo něco stejného jsem montoval loni švagrovi, zatím v pohodě. Má to čidlo na trubku, takže když kotel dotopí/tuhá paliva/,  tak čerpadlo vypne.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 23 dotazů.