Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jakou použít krabici do fasádního polystyrenu ESP?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou použít krabici do fasádního polystyrenu ESP?  (Přečteno 8069 krát)
Štecha
« kdy: 09.10.2009, 09:00 »

Jakou použít krabici do fasádního polystyrenu ESP?
Musí být použita krabice KI 68L/1, která je určena do hořlavých materiálů (A až C3).
Nebo stačí  použít krabici KP 68/3 která je určena do hořlavých materiálů (A až C2).

Podle výrobců je udávaná třída hořlavosti ESP C1 - těžce hořlavý

Tedy pokud se nepletu mohl bych použít krabic KP 68/3  (A až C2)?



#105# Není to již jednou řešené téma?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Klinský
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 09.10.2009, 22:22 »

Jak krabici do sádrokartonu přichytíte? Jenom volně? Nedávno jsem to potřeboval řešit, udělal jsem to tak, že jsem použil normální krabici (KPR 68),  tu jsem "oblepil" vrstvou asi 3 cm sádry okolo celé krabice, takže je mimo vlastní polystyren. Ale zjistil jsem, že dali polystyren ještě jinak, než jsme se původně dohodli a budu to muset celé předělat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize E2/B, montáže
www.klinsky-elektro.cz
www.jardak.cz - moje fotky, ale ne s tematikou elektro
Valter Mayer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 11.10.2009, 06:45 »

Pokud nemáte potřebu řešit osazení více přístrojú do společného rámečku, je KI dobrá volba, kterou nic nezkazíte. Cenový rozdíl není tak hrozný.

Další možnost je povrchová montáž krabic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 11.10.2009, 09:26 »

Stavbári píšu EPS = Expandovaný PolyStyrén.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 11.10.2009, 09:28 »

Osvědčilo se nám použít krabici KPR 68, která má větší hloubku, vruty ji mechanicky připevnit do zdiva a po jejím obvodě ji omazat cca 1-2 cm vrstvou fasádního lepidla. Tím je uložena v nehořlavém materiálu a vruty ji spolehlivě chrání proti vytržení. Podle síly polystyrenu upravte i hloubku krabice, nebo použijte vymezovací podložky od Koposu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 22 dotazů.