Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Existuje předpis, který by řešil montáž kabeláže v podhledu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje předpis, který by řešil montáž kabeláže v podhledu?  (Přečteno 9299 krát)
Vladimír Mojský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 23.09.2009, 12:45 »

Při otevření sádrokartonové ho podhledu jsem zjistil, že kabeláž (silno- i slaboproudá) je vedená volně po roštu podhledu. Existuje předpis nebo norma, které by mi potvrdili, že tento způsob není v pořádku?

#116#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 23.09.2009, 20:54 »

Opakované téma.
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,10495.0.html
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,10110.0.html
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,9564.0.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vladimír Mojský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 24.09.2009, 08:53 »

Vím, že na toto téma je několik článků, kde je mnoho dobrých rad od zkušených odborníků, ale nikde jsem se nedočetl, jestli tuto problematiku řeší nějaký předpis. Já si prostě myslím, že 6 pětižilových kabelů CYKY a nějaké slaboproudé k tomu by měli být nějak přichyceny ke stropu a ne volně položené na podhledu, který zatěžují. Ale nevím jestli je toto někde napsané anebo je to pouze nejenom moje domněnka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #3 kdy: 24.09.2009, 14:12 »

Vím, že na toto téma je několik článků, kde je mnoho dobrých rad od zkušených odborníků, ale nikde jsem se nedočetl, jestli tuto problematiku řeší nějaký předpis. Já si prostě myslím, že 6 pětižilových kabelů CYKY a nějaké slaboproudé k tomu by měli být nějak přichyceny ke stropu a ne volně položené na podhledu, který zatěžují. Ale nevím jestli je toto někde napsané anebo je to pouze nejenom moje domněnka.
TO: Mojský

Základní normou pro kladení vedení je ČSN 33 2000-5-52 "Výběr soustav a stavba vedení".
Další normou je ČSN 34 7402 "Pokyny pro používání nn kabelů a vodičů".
Jinak stále ještě platí již stařičká norma z roku 1985 ČSN 37 5245 "Kladení elektrických vedení do stropů a podlah".

Můžete začít studovat. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 27.09.2009, 15:58 »

....ne volně položené na podhledu, který zatěžují.

A on ty podhledové desky nejsou uchyceny v žádné konstrukci ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Vladimír Mojský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 02.10.2009, 16:19 »

A on ty podhledové desky nejsou uchyceny v žádné konstrukci ?  ??
SDK desky jsou samozřejmě kotveny k rastru. Rastr je ovšem dimenzován na SDK desky, svítidla a vyústky VZT. Tento je příslušně rozstříhaný dle potřeby osazení světel a VZT. Jedna věc je ta, že kabely jsou volně položeny na tomto rastru a tedy jim podle mě hrozí poškození o ostré hrany SDK roštu a druhá věc je ta, že v místě,  kde jsou kabely ve větším počtu je mírně prohnutý podhled.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 02.10.2009, 16:53 »

... v místě, kde jsou kabely ve větším počtu je mírně prohnutý podhled.

To musí být už ale řádný svazek!  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #7 kdy: 02.10.2009, 17:44 »

To Vam delala firma nebo nejaky kutil? Šok
Kabely bych minimalne prichytil ke stropu, Wapro dela super prichytky, bezne je pouzivam, staci jen navrtat a upevnit kabely vazaci paskou, nez se to prekryje SDK a je to Mrknutí
Ono to zase tolik prace navic neni Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 02.10.2009, 18:49 »

Mezi starým stropem a SDK je nechán vždy nějaký prostor. Kabely vedené v blízkosti příčky na rastru nemohou prohnout strop. A pokud montážníci SDK šetří a udělají větší rozestupy mezi rastry a nepoužijí dráty k přichycení na starý strop.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.