Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Co platíme při podílení se na elektropřípojce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co platíme při podílení se na elektropřípojce?  (Přečteno 8525 krát)
Jirka Šťastný
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 18.09.2009, 09:03 »

Koupil jsem pozemek vč.zasíťování. Elektopřípojku provede ČEZ a já při 3x25A zaplatil 12.500Kč. Je to platba za "Podíl žadatele na nákladech spojených s připojením a zajištěním požadovaného příkonu". Podle energetického zákona tento podíl hradí žadatel, ale já si zřízení přípojky zaplatil v ceně pozemku a tak požaduji po prodejci pozemku úhradu tohoto poplatku. On tvrdí, že se ho to netýká protože platba je paušál za jistič. Mám na úhradu nárok a čím argumentovat?

#112#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 18.09.2009, 12:01 »

Tady to vypadá, že došlo k záměně pojmu přípojka a připojení. To že máte udělanou přípojku, tedy přípojný bod, kde vám distributor umožní se připojit, ještě neznamená, že vám poskytne bezplatně odběrné místo.
V tuto chvíli distributor nebo majitel pozemku vám zajistili onen přípojný bod na základě uvedené smlouvy. Vy nyní musíte zaplatit poplatek za zajištění požadovaného příkonu, což je lidově řečeno onen paušál za jistič, který platíte jednorázově při podpisu smlouvy. Je to 500 Kč za každou ampéru třífázově, ve Vašem případě oněch 12500 Kč při jističi 3x25A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jirka Šťastný
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.09.2009, 13:27 »

Zaplatit 12.500Kč za přípojný bod ČEZu je v pořádku, jen mě mrzí ta šílená cena za zasíťovaný pozemek a to, že bývalý majitel se na přípojném bodě vůbec nepodílel.
Domníval jsem se, že platím ČEZu příspěvek na vybudování přípojného bodu a ten se bohužel vypočítává z velikosti jističe.
Tzn.,  že s přefakturací částky neuspěju. Tak vám tedy pěkně děkuji (myšleno v dobrém) Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 18.09.2009, 17:07 »

A teď si představte tenhle případ: je již postavený RD, který byl i připojen k el. síti a majitelé odebírali a platili. Potom dům třeba prodali a odběr elektriky odhlásili. Nový majitel dům nepotřeboval obývat a odběr si ihned neobnovil. Po uplynutí 2 let mu ona původní "rezervace" propadne a pokud posléze bude žádat o připojení elektriky bude muset znovu zaplatit  "Podíl žadatele na nákladech spojených s připojením a zajištěním požadovaného příkonu",  přesto, že rozvodné závody s konkrétní přípojkou žádné náklady ve skutečnosti mít nebudou.
Je to prostě jen takové zákonem stanovené "výpalné" pro nešťastníky, kteří touží po elektrřině.  Zlej Podobně to máte i se zdravotním či sociálním pojištěním, také za Vámi zaplacenou částku nedostáváte adekvátní službu, nýbrž náš superstát to moudře přerozdělí tam, kam se mu to zrovna hodí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.