Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Musí mít nový dům v síti TNCS v rozvaděči pospojované všecky zeme?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí mít nový dům v síti TNCS v rozvaděči pospojované všecky zeme?  (Přečteno 19241 krát)
prochy_michal
« kdy: 05.08.2009, 00:35 »

V našem novém domě nejmenovaná firma *.** 30/6/2009 připojila k síti, ovšem kvůli nepřipojení vodiče PEN nám pusitili do zásuvek napětí 400V, které způsobilo nepřijemné škody na zařízeních  Hněv
Neotáleli jsme a sepsali reklamační dopis, kde jsme vyjmenovali všechny škody a popsali praktiky elektrikářů této megafirmy.
Musím podotknout, že jsem napřed volal na zákaznickou linku, kde mi řekli, že vše vyřídíme formulářem o náhradě škody, ptal jsem se na reklamaci - velmi mě odrazovali.
Bylo mi porazeno řešit vše písemně a tudíž reklamací.
Tuto jsem tedy podal a dnes, po 30 dnech mi poslali dopis, ve kterém se z celého problému vykrucují.  podivej
Jednatel firmy píše, že pracovníci provedli všecky nutné úkony!
a já se ptám:

"Je nutností spojit všecky zeme a nulové vodiče v elektroinstala ční skříni na rozhraní sítí TNC a TNS?"

Mohu dodat fotografie.




#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 05.08.2009, 06:05 »

Rada na dálku se nedá dát.
Doporučuji nezávislého RT EZ který vám vše potřebné řekne a poradí!
Jak píšete na spojení PE+N jsou různá kritéria.../zda je proud. chránič,a pod../
Jako laik toho moc nenařešíte../usuzuji tak protože elektrikář by si měl poradit
co a jak spojit...jinak nemá v elektrice co dělat !/..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 05.08.2009, 08:16 »

"Je nutností spojit všecky zeme a nulové vodiče v elektroinstala ční skříni na rozhraní sítí TNC a TNS?"

Obecně lze říci, že v tomto místě (TN-C/TN-S) se opravdu spojují všechny vodiče s potenciálem země.

Jestliže se ve vašem případě jedná o škodu většího rozsahu, tak by asi bylo dobré požádat o stanovisko přímo soudního znalce. Seznam znalců je na ZDEpodivej
Revizní technik je na "přesvědčování" pravděpodobnéh o škůdce o uznání viny malý kalibr.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 05.08.2009, 08:24 »

Zde bych viděl největší problém v onom nezapojeném vodiči PEN. To je opravdu velká chyba, která se nedá oddiskutovat. Fotodokumentac e je základ k jakékoli při.

"Je nutností spojit všecky zeme a nulové vodiče v elektroinstala ční skříni na rozhraní sítí TNC a TNS?"

Jistě že je. Ono rozhraní se nazývá "bod rozdělení" z PEN na PE a N a tento bod musí být spojený se zemí. Na tento jsou pak samozřejmě zapojeny všechyn PE i N ( zjednodušený výklad).




 
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Michal Procházka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 06.08.2009, 15:50 »

Ano, tak už dokonce i e.on uznal, že chyba byla v nepřipojeném vodiči PEN  Úsměv,  mohu se ještě prosím zeptat na jednu věc? A to jestli "za zapojení uvnitř skříně ve které je jen elektrika, hodiny a jistič našeho domu a do které nemůžu sahat (na hodiny vidím),  kterou e.on plombuje zodpovídá právě e.on nebo elektrikář stavby?" Dle mého názoru jasně e.on Úsměv,  plomba je podle mě dostatečně důležitým artefaktem...  Zlej

Ještě jednou mockrát děkuji za Vaši ochotu odpovídat a to v tak krátkém termínu  Kroutím očima

Zde ještě dodávám fotografie:

takhle provedli připojení odběrného místa experti z e.onu:  Pláč
http://picasaweb.google.com/lh/photo/21iEhtmylBdO9F315zzrlA?authkey=Gv1sRgCM-os_fEyNqOpwE&feat=directlink
tři minuty po nehodě dorazil náš elektrikář, dovolil se o na nehodové lince o odstranění plomby a zapojil PEN vodič: Šok
http://picasaweb.google.com/lh/photo/N-3EXvqS_mexL05rM7etJw?authkey=Gv1sRgCM-os_fEyNqOpwE&feat=directlink
tady mám ještě schéma TNCS sítě ze skript FEKT VUT Brno:  Mrknutí
http://picasaweb.google.com/lh/photo/JMCustGUZOShQhhT7ipQuQ?authkey=Gv1sRgCM-os_fEyNqOpwE&feat=directlink

S pozdravem Michal Procházka
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #5 kdy: 06.08.2009, 17:28 »

Za vše co je zaplombované odpovídá distributor elektřiny. Nechápu jak mohl pracovník eonu něco tak bijící do očí zaplombovat. Je vidět, že se ani vůbec nedíval co plombuje.  To je podle mě na okamžité rozvázání pracovního poměru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dušan Šnajdárek
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 06.08.2009, 17:58 »

Před osazením elektoměru se nedělala revize elektroměrovéh o rozvaděče? U nás (okr.Přerov)ji distributor ČEZ před osazením elměru vyžaduje...Poc hybuji že by si revizní technik tohoto nevšiml... A ty vodiče jsou tam naházeny taky jak seno... zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #7 kdy: 06.08.2009, 20:18 »

...Dle mého názoru jasně e.on Úsměv,  plomba je podle mě dostatečně důležitým artefaktem...
S pozdravem Michal Procházka

Za vše co je zaplombované odpovídá distributor elektřiny. Nechápu jak mohl pracovník eonu něco tak bijící do očí zaplombovat. Je vidět, že se ani vůbec nedíval co plombuje.  To je podle mě na okamžité rozvázání pracovního poměru

Podle mne je to naprostý nesmysl.
Pracovníci distributorů pouze přijedou a osadí a zapojí elektroměr na připravené vodiče v odběrném místě, a někdy zkontrolují sled fází. Tím končí jejich pracovní činnost. Žádné další zapojování a kontrolu neprovádí. nenene

Za nepřipojený vodič PEN je dle mého názoru plně zodpovědná dodavatelská montážní firma, a hlavně revizní technik, který potvrdil žádost pro distributora nebo vystavil revizní zprávu na odběrné místo. Ten má povinnost zkontrolovat odběrné místo.  Fackovaci

PS: I v případech, že distributor provádí přípojku na své náklady, tak montáž přípojky končí na pojistkách v hlavní domovní skříni, tzv. HDS. Další část instalace za HDS již provádí dodavatelská montážní firma vybraná investorem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 07.08.2009, 09:26 »

Za nepřipojený vodič PEN je dle mého názoru plně zodpovědná dodavatelská montážní firma, a hlavně revizní technik, který potvrdil žádost pro distributora nebo vystavil revizní zprávu na odběrné místo. Ten má povinnost zkontrolovat odběrné místo.  Fackovaci

Přesně tak !
Ani bych se nedivil, kdyby dotyčný RT s tzv. "podpisovým právem" v tomto případě na místě vůbec nebyl.
I když vlastně v revíru E-on stačí jakýkoli RT.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Michal Procházka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 07.08.2009, 11:35 »

Mno, dle Vašich reakcí to to vypadá, že e.on tedy kontrolovat zapojení může, ale nemusí.  ?? Myslel jsem, svým laickým rozumem, že možností jak připojit dům je pouze několik a bláhově jsem doufal, že e.on ví, jak má dům být v daném případě připojen a zapojení ve skříni zkontroluje a skříň zaplombuje.  Jsem v rozpacích

Ach jo... čeká mě tedy asi ještě zdlouhavá hádanice.

V našem případě totiž dodavatelská firma udělala rozvody ale dům jel ještě dlouho na elektriku stavby, protože jsme nebyli ochotni našemu "reviznímu technikovi" zaplatit navíc 1500 za odeslání dopisu na e.on, peníze za základní věci samozřejmě dostal. Tento revizní technik se na nás naštval a naši žádost odložil, takže se cca o 45 pozor dní zpozdila žádost na e.on (nám řekl, že to tak dlouho trvá běžně). Tento technik - přesně jak říká pan Novák - na místě v době připojování nebyl. Podle mě revizní technik jen zkonzultoval zapojení s elektrikářem stavby (hádám po telefonu).  Hněv


"Je tedy zodpovědný revizní technik? Kdo má mít revizní zprávu? Majitel domu nebo developer stavby (bydlíme v řadovém domě)."

Máme domluveno osobní setkání s vedoucím reklamací e.onu, ten nám pravděpodobně podá vysvětlení, že za celou věc může revizní technik.

Nakonec ještě přikládám dopis, který jsem poslal e.onu:
podivej

Stížnost + reklamace pracovního příkazu XXXXXX ze dne 30.6.2009

Vážená paní, vážený pane,
   obracíme se na vás se stížností na nekvalitní práci Vašeho zaměstnance a jeho následné neprofesionáln í chování.
Dne 30.6.2009 nám váš zaměstnanec na základě pracovního příkazu XXXXXXX prováděl montáž dodavatelského zařízení – elektroměru do našeho rodinného domu, při kterém opomněl připojit PEN vodič. Elektroměr byl po tomto zapojení zaplombován Vaším zaměstnancem.
Protože po odchodu Vašeho zaměstnance jsme zjistili alarmující činnost našich spotřebičů, upozornili jsme na tento stav elektrikáře provozovatele stavby našeho domu, který byl přítomen na stavbě. Ten po návštěvě našeho domu a kontrole elektrospotřeb ičů okamžitě odhalil příčinu. Nezapojení PEN vodiče. Zatelefonoval ihned technikům EON.u, kteří zapojení provedli, Ti mu dovolili odplombovat elektroměr. Zástupce provozovatele stavby tedy odplomboval elektroměr, vyfotil stav a zapojil PEN. Vaši pracovníci po příjezdu zjistili svoji chybnou práci a elektroměr znovu (se zapojeným PEN) zaplombovali.
Po upozornění, že svou nekvalitní prací nám způsobili škody, neměli zájem toto řešit. Což považujeme u Vaší firmy, která si jistě zakládá na dobré pověsti, za šokující.

Z důvodu nekvalitní práce Vašeho zaměstnance nám vznikly škody na následujících zařízeních:
-   nabíječka k notebooku ASUS
-   reproduktory Creative - 2 sady
-   rádio Panasonic RXDS11 s CD
-   router 2 ks (A-Link, Zcomax)
-   2 ks přepěťové ochrany + instalace
-   domovní zvonek
-   optická část zesilovače Yamaha
-   Subwoofer Yamaha
-   ohořelé zásuvky
(http://picasaweb.google.com/prochy007/EOn?feat=directlink)

Prosíme vás o rychlé řešení této záležitosti a úhradu našich vzniklých škod.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dušan Šnajdárek
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 07.08.2009, 14:46 »

Podle mne je to naprostý nesmysl.
Pracovníci distributorů pouze přijedou a osadí a zapojí elektroměr na připravené vodiče v odběrném místě, a někdy zkontrolují sled fází. Tím končí jejich pracovní činnost. Žádné další zapojování a kontrolu neprovádí. nenene

Za nepřipojený vodič PEN je dle mého názoru plně zodpovědná dodavatelská montážní firma, a hlavně revizní technik,  který potvrdil žádost pro distributora nebo vystavil revizní zprávu na odběrné místo. Ten má povinnost zkontrolovat odběrné místo.  Fackovaci

PS: I v případech, že distributor provádí přípojku na své náklady, tak montáž přípojky končí na pojistkách v hlavní domovní skříni, tzv. HDS. Další část instalace za HDS již provádí dodavatelská montážní firma vybraná investorem.
To je naprosto přesná odpověď a takto vždy postupuji při svých zakázkách i já.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Edmund Pantůček
Pouze život máme doživotně, užívejme jej!
*
Offline Offline



Soudní znalec obor EMC a riziková analýza


« Odpověď #11 kdy: 07.08.2009, 14:59 »

Musí. A k nim napojený i hromosvod.

Pokud něco není propojeno, máte zaděláno na dost velký problém. Zeptejte se jinak - na pojmy krokové napětí, dotykové napětí, bezpečný proud, proudový chránič, napěťový chránič. Hlavně ale zažalujte toho, kdo všechny země nepropojil. Zkuste cokoli - od napadení až po obecné ohrožení. Nějaký trestný čin se najde.

 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 07.08.2009, 16:25 »

V našem případě totiž dodavatelská firma udělala rozvody ale dům jel ještě dlouho na elektriku stavby, protože jsme nebyli ochotni našemu "reviznímu technikovi" zaplatit navíc 1500 za odeslání dopisu na e.on, peníze za základní věci samozřejmě dostal. Tento revizní technik se na nás naštval a naši žádost odložil, takže se cca o 45 pozor dní zpozdila žádost na e.on (nám řekl, že to tak dlouho trvá běžně).

Přiznám se, že tomuto bodu moc nerozumím.  Nerozhodný
Netuším, co skrývá pod označením "náš" RT.
Jestliže jste firma, která má mezi zaměstnanci nějakého RT, tak je vše jasné (toho byste ale asi nenaháněl do práce 45 dnů).
Jestliže se ale jedná o běžný smluvní vztah (tedy o službu za úplatu),  pak nevím, proč nebyl ten "váš" již dávno nahrazen.   Šok
Když se "vašemu" nechce pracovat, nebo toho má třeba moc, tak by se jistě v okolí našlo několik dalších, kteří by jej rádi nahradili.


"Je tedy zodpovědný revizní technik? Kdo má mít revizní zprávu? Majitel domu nebo developer stavby (bydlíme v řadovém domě)."

Takto na dálku těžko jednoznačně určit viníka, ale RT je od toho, aby zjistil jak bezpečnostní stav odběrného místa, tak i funkčnost podle standardů toho, kterého distributora.
RT je navíc oficiálně "pracovník znalý s vyšší kavlifikací",  kdežto montér elektroměrů může být i s §6.
RT musí být vybaven nejen příslušnými znalostmi, ale i dpovídající měřící technikou. El.měrový montér přichází zpravidla "na plac" s elektroměrem, šroubovákem, plombami, výkazem práce, případně skenerem.
El.měrový technik by musel mít pro ověření základních bezpečnostních a funkčních parametrů přístup do objektu (za měření),  k čemuž ho ale v běžných situacích nic neopravňuje.

Popisuji situaci proto, že ve vašem případě za chybné zapojení a následnou škodu lze asi těžko vinit el.měrového technika (a Prozřetelnost je mi svědkem, že tito pánové nepatří k mým oblíbencům) !

Na druhou stranu ale i RT je jen člověk, tedy omylný.  angel


Vážená paní, vážený pane,
   obracíme se na vás se stížností na nekvalitní práci Vašeho zaměstnance a jeho následné neprofesionáln í chování.
Dne 30.6.2009 nám váš zaměstnanec na základě pracovního příkazu XXXXXXX prováděl montáž dodavatelského zařízení – elektroměru do našeho rodinného domu, při kterém opomněl připojit PEN vodič. Elektroměr byl po tomto zapojení zaplombován Vaším zaměstnancem.

Obávám se, že jste ukázali prstem na nepravého, neboť el.měrový technik nic v této části rozvaděče připojovat nemusí.  nenene
Ten, jestliže má k dispozici revizní zprávu nebo u jiných distributorů potvrzenou Žádost, tak ani nemusí pod kryt v této části el.měrového rozvaděče vůbec nahlížet.
On si připojí pouze vodiče do svorkovnice vlastního el.měru, případně spínače sazby.
To vám ale jistě zástupci E-on vysvětlí.   boss 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Hakl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 07.08.2009, 16:58 »

Mě by jen zajímalo kde se "vzalo" v zásuvkách 400V? Kvůli nepřipojenému PEN vodiči nebude elektroinstala ce fungovat, to je mi jasné, ale nechápu těch 400V, může mi to někdo vysvětlit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr E.Liska
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 07.08.2009, 21:17 »

Mě by jen zajímalo kde se "vzalo" v zásuvkách 400V? Kvůli nepřipojenému PEN vodiči nebude elektroinstala ce fungovat, to je mi jasné, ale nechápu těch 400V, může mi to někdo vysvětlit?
Napětí v třífázové soustavě je 230/400V. 230 fáze-nula a 400 fáze-fáze.
Když si představíte několik jednofázových spotřebičů jako 3f zátěž ve tvaru Y (hvězda) se středem uchyceným na N(PEN),  tak i při velmi rozdílných impedancích těchto spotřebičů je na nich 230V a vodičem N protéká vyrovnávací proud...
Pokud N přerušíte, tak se střed hvězdy posune někam jinam. Na jednotlivých spotřebičích může být napětí nulové až plné sdružené. Kolik na kterém bude, závisí na jejich vzájemných impedancích a protékajícím proudu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Procházka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 07.08.2009, 23:59 »

Přiznám se, že tomuto bodu moc nerozumím.  Nerozhodný
Netuším, co skrývá pod označením "náš" RT.
Jestliže jste firma, která má mezi zaměstnanci nějakého RT, tak je vše jasné (toho byste ale asi nenaháněl do práce 45 dnů).
Jestliže se ale jedná o běžný smluvní vztah (tedy o službu za úplatu),  pak nevím, proč nebyl ten "váš" již dávno nahrazen.   Šok
Když se "vašemu" nechce pracovat, nebo toho má třeba moc, tak by se jistě v okolí našlo několik dalších, kteří by jej rádi nahradili.
Napsal jsem náš "revizní technik" Úsměv myslel jsem to ironicky, když uvážím jakým způsobem s námi jednal a jak vše odborně zrevidoval...  Mrknutí

Tento revizní technik byl vybrán developerem stavby a vyřizoval všecky domy v okolí, 45 dní říkal, že trvá, než e.on žádost o připojení zaeviduje. Dopis jsme smolili 30/6/09, kdy jsme ještě byli přesvědčeni o vině e.onu...

Hlavně ale zažalujte toho, kdo všechny země nepropojil. Zkuste cokoli - od napadení až po obecné ohrožení. Nějaký trestný čin se najde.
 tanecek
Super! Mno, stačilo by mi, kdyby mi nahradili škodu... ale v krajním případě i tohle je možnost...
Mnohokrát děkuji za Vaše odpovědi!  na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 08.08.2009, 08:25 »

TO:Procházka
E ON má své odborníky aby nemuseli nic platit....to je mimořádný stav když něco zaplatí....mimochodem proč musí být uzemněn PRIS nebo hl. rozvaděč.....aby se předešlo
těmto stavům jak popisujete že se na straně ditributora přeruší vodič PEN..../nebojte se distributor je sychrován kvůli škodám/.....tady pomůže jen soudní znalec oboru elektro....
distributor E ON vám dá tolik poznatků že proč oni neodpovídají za škodu při přerušení vodiče PEN že to lejstro bude číst půl hodiny.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Rudo
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 10.08.2009, 23:27 »

http://picasaweb.google.com/lh/photo/21iEhtmylBdO9F315zzrlA?authkey=Gv1sRgCM-os_fEyNqOpwE&feat=directlink, na prívodovom ističi 25A - je klema ! - medzi L1 a L2, nerozumiem.... ....vid fotto!!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 22 dotazů.