{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba , rekonstrukce
| | |-+  Proč elektrocentrála vyhazuje neustále jistič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Proč elektrocentrála vyhazuje neustále jistič?  (Přečteno 6465 krát)
Tomáš kučera
Neverifikovaný uživatel @1

« kdy: 11.07.2009, 22:23 »

Mám úplně novou elektrocentrál u, max. výkon 6000 VA, jmenovitý 5000 VA, napětí 1x380, 3x230, jmenovitý proud 21,7A (380V). Jistič 3x16A s max.jmen výkonem 5KV. Tato centrála je napojena na karavan. Problém je v tom, že jakmile zapnu jakýkoliv spotřebič tak jistič na centrále okamžitě vyletí a to i když zapnu např.rychlovar nou konvici přímo do zásuvky na agregátu. Umí mi prosím někdo poradit?

#112#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*

« Odpověď #1 kdy: 12.07.2009, 08:59 »

Je to urcite jistic ?

Nebude to spis nejaky chranic nebo nejaka inteligentni ochrana ?

Napiste presny typ elektrocentral y, takhle je to spise o vesteni z kristalove koule...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš kučera
Neverifikovaný uživatel @1

« Odpověď #2 kdy: 12.07.2009, 12:04 »

Jde o generátor HERON EGM 60 AVR-3
Martin Novák
*

« Odpověď #3 kdy: 12.07.2009, 13:32 »

Jo tu znam.

Pokud jistic vyhazuje uz pri nejmensi zatezi (treba 100W zarovka nebo konvice), bude nejspis problem budto v samotnem jistici, nebo v obvodech AVR centraly. U tehle centraly by mel jistic vybavit nejen pri nadproudu, ale pres pomocnou spoust i v pripade, ze obvody AVR centraly nemuze udrzet napeti v pozadovanem rozsahu. Je to mysleno jako ochrana proti zniceni citlivejsich spotrebicu.

Pokud je v zaruce, doporucuji opravu pres reklamaci, pokud ne, nechal bych to na znackovy servis. Bez dokumentace bych do toho rozhodne nelezl i kdyz jsem elektrikar...
Oliver Mička
*

Automatizácia

« Odpověď #4 kdy: 13.07.2009, 23:42 »

obdobný problém jsem řešil u jedné hoby elektrocentrál e když byl jako hlavný jistič zvolen nějakej neznámej šmejd na kterém byla jenom hodnota 9,1A .elektrocentrá la byla napojena na chatku,jistič vyhazoval už při zapnutí světel v chatce,což je spotřeba kolem 100-150W tak jsem hledal chybu nejdřív v instalaci ale tam bylo vše ok tak jsme se mrknul na elekrocentrálu a zjistil jsem že již zmíněný jistič vyráží už při malém odběru cca 60W žárovky,jinak je zajimavý že majitel před napojením chatky s elektrocentrál ou na ní měl napojenou přiklepovku Bosch s výkonem daleho vyšším než 9,1A a s ni to jelo ok...nakonec jsem jistič nahradil jednofázovým jističem LSN C10 a od té doby je vše ok. Úsměv

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.103 sekund, 22 dotazů.