Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Proč mám nekompletně provedenou rekonstrukci el. instalace bytu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč mám nekompletně provedenou rekonstrukci el. instalace bytu?  (Přečteno 10223 krát)
Martin z Hor
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 01.04.2009, 15:18 »

Vím, že zde existují thready o blikajících světlech ale ani jeden nepopslal můj problém,takže:

Stala se mi taková nemilá věc. Začali mi blikat občas světla za hlasitého cvakotu rozvodné skříně. Tu mám v bytě (činžovní dům 30tá léta). Mám sice nízký tarif, ale na celej byt, takže nemám ani stykač (původně jsem myslel, že problém bude v něm-kotva se "nepřilepí"). Zkoušel jsem odpojit většinu zátěžových spotřebičů a pak postupně zapínat který by to mohl dělat. Občas některý spotřebič spustil blkání cvakání, nic konkrétního. Zkoušel jsem různá zásuvky na různých jističích. Co mě zarazilo, pokud je příčinou přetížení spotřebičů, jak je možný, že se to projeví na světlech(jinej jističovej okruh). Jediný spojení je hlavní jistič (ten tam je minimálně z pravěku 500V, 16A),  samozřejmě zaplombovanej. Takže zavoval jsem elektrikáře, jsem zvědav co vymyslí.
Navíc byt prošel před loni komplet rekontrukcí ale. Ale zapomnělo se jaksi na rozvodnou skříň(nezapomnělo ale dle nových norem nesmí být rozvodná skříň v bytě-můj případ). Ta je původní, až na digi elektroměr a nové jističe (součástí rekontrukce) jsou zapojený před starými původními jističi
Nesetkal se někdo s něčím podobným?
Mimochodem díky blikání mi okmažitě hned první den odešla lednice.

#116#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 01.04.2009, 16:43 »

Viděl bych to na povolený přívodní vodič PEN vedoucí z elektroměrovéh o rozvaděče do bytového rozvaděče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Hrádek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 01.04.2009, 17:31 »

Brr  Pláč ,  proboha kdo to dělal, to jako máte nové jističe jednotlivých obvodů v sérii se starými původními jističi ? Alespoň jsem to tak pochopil.  zle jinak bych se taky přiklonil PEN vodiči, to bude možná i to cvakání (prskání někde ve spoji pod tou deskou s jističi) To by chtělo fotku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 01.04.2009, 21:21 »

Trochu mimo téma na okraj:
nezapomnělo ale dle nových norem nesmí být rozvodná skříň v bytě-můj případ
To vám řekl proboha kdo? A citoval číslo té normy?  ajoooo To víte, člověk se pořád učí, je možné, že mi pod návalem práce něco uteklo pod prsty.
Bytové podružné rozvodnice se běžně umísťují v prostorech bytu. Jiná situace je, pokud je v bytě umístěn i elektroměr. Pokud se ale dělá pouze rekonstrukce bytu a ne celého domu, zpravidla distributor nemá námitek k tomu, aby byl elektroměr dále umístěn za dveřmi bytu při dodržení daných pravidel.
Otázkou dále zůstává, jaké skutečné důvody vedly k Vámi uvedenému rozhodnutí , ,odborníka,, . Jestli to nakonec nebyl bastlíř elektrozedník, pro kterého byla řádná výměna rozvaděče nadlidský úkol a raději to nějak obkecal.
Jak psal kolega Hrádek, chtělo by to fotku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #4 kdy: 01.04.2009, 21:33 »

Viděl bych to taky na PEN. Poutahujte šrouby v rozvodnicích. Pokud i to nepomůže, nezbývá než revizní technik, který to proměří kvalitními měřícími přístroji než elektrikář vadaskou. 
Martine z Hor, nespletl jste si rozvodnici s elekroměrem s bytovou rozvodnicí?? Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #5 kdy: 02.04.2009, 08:50 »

Trochu mimo téma na okraj:
nezapomnělo ale dle nových norem nesmí být rozvodná skříň v bytě-můj případ
To Vám řekl proboha kdo? A citoval číslo té normy?  ajoooo To víte, člověk se pořád učí,  je možné,  že mi pod návalem práce něco uteklo pod prsty.

TO: Červený

Zde asi došlo k nedorozumění.
Tazatel uvádí,  že došlo pouze ke změně digitálního elektroměru, to znamená že se nejedná o bytovou rozvodnici, ale o odběrné elektroměrové místo, a to nemá v bytě co pohledávat. pozor nenene

Usuzuji, že problém je právě na ponechané původní instalaci (přívod k elektroměru),  která může být stará cca 50-60 let (elektroměr v bytě)! ajoooo

Další problém vidím v tom, že se po provedené rekonstrukci neprovedla výchozí revize. Kdyby ano, tyto problémy by se nevyskytovaly.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
mhendrych
« Odpověď #6 kdy: 02.04.2009, 13:13 »

Take jsem mel stejny problem se svetlem v kuchyni (svetlo obcas blikalo za hlasiteho cvrkotu z bytove rozvodnice) a pomohlo, tak jak uvadi pan Horsky a Kroutil, dotahnout srouby v bytove rozvodnici. Tehdy jsem mel jeste instalaci z AL a srouby nikdo nedotahoval od doby kolaudace (20let).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.