{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Doporučuje některá norma vzálenost rozvaděče od kotle na tuhá paliva?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Doporučuje některá norma vzálenost rozvaděče od kotle na tuhá paliva?  (Přečteno 3023 krát)
Kamil Böhm
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 26.03.2009, 22:33 »

Doporučuje některá norma vzálenost rozvaděče od kotle na tuhá paliva?




Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Kadlec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 27.03.2009, 18:31 »

Normy tento problém přímo neřeší, pouze je stanoveno, že před rozvaděčem by měl být volný prostor o min. hloubce 80 cm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 27.03.2009, 19:48 »

A co určení vlivů okolního prostředí? V kotelně je všeobecně vyšší prašnost.  pozor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 27.03.2009, 21:37 »

     Pokud možno doporučuji do kotelny na tuhá paliva ani do skladiště tuhých paliv nedávat rozvaděče a vůbec tam dávat pokud možno co nejméně el. zařízení těch nezbytně nutných a to kuli velké prašnosti, za pár let jsou totiž na odpis.

     Jinak výrobce kotle by měl mít v návodu pro montáž stanovenu vzdálenost ve které nesmí být kuli teplu od kotle nic instalováno (tudíž ani rozvaděč) + před rozvaděčem musí být manipulační prostor min. 80cm.
Vše ostatní se při volbě materiálu a montáži řídí dle vnějších vlivů, teplo, prach, ....

     Vypínače, zásuvky, svítidla a případně i ten rozvaděč pokud se rozhodnete ho tam opravdu dát každopádně v prachotěsném provedení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky, dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 22 dotazů.