Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Mám pro rozvod TV.R.SAT natáhnout spíš tři koaxy samostatně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám pro rozvod TV.R.SAT natáhnout spíš tři koaxy samostatně?  (Přečteno 7394 krát)
pslava
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.01.2009, 20:34 »

Provádím rekonstrukci anténího rozvodu v malém domku a nevím,
jestli dát přednost jednomu koaxu v husím krku a
koncovou zásuvku s integrovanou rozbočkou TV.R.SAT,

nebo
do husího krku natáhnout tři koaxy samostatně.
nejedná se o velkou vzdálenost, jen chci předejít rušení ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
XL
« Odpověď #1 kdy: 28.01.2009, 20:40 »

Záleží na tom, zda chcete použít více satelitních přijímačů či  jen jeden. Pokud jich chcete mít více, pak pravděpodobně použijete nějaký multipřepínač a pak musíte tahat více koaxů. Koax ke každé zásuvce zvlášť je univerzálnější řešení i pro případné budoucí změny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pslava
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.01.2009, 20:50 »

jde mi spíše o to rozbočení v té účastnické zásuvce
mám zásuvku,kde je přívod jedním kabelem a z ní jsou tři výstupy sat.tv.r.,takže v ní je nějaký rozbočovací člen , , , , ,jde mi o to zda ho nemam odstranit a ke každému výstupu sat.tv.a r vést samostatný koax......nemu sel bych tak na půdě slučovat všechny signály do jednoho koaxu a zásuvkou zase rozbočovat ....slučovače a rozbočovače mají přece útlum
?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
XL
« Odpověď #3 kdy: 28.01.2009, 21:03 »

Aha, nečetl jsem asi pozorně. Pokud máte každý zdroj signálu samostatný (anténa pro R, další pro TV a LNB) je "elektricky" výhodnější natáhnout tři koaxy - ušetříte si útlum signálu na slučovačích, kmitočtové výhybce v zásuvce a později případné problémy s oxidací většího množství spojů. Pokud je průměr trubky daný, může na delší trase vyjít lépe jeden tlustý koax a ty slučovače, než 3 tenké koaxy. To vše je ale teorie, často jsou problémy i s příliš silnými signály a na nějaký ten dB se nemusí hledět, navíc při použití jednoho koaxu vám stačí jedna "bleskojistka" a ta bude ve Vašem případě asi nejpodstatnějš í cenovou položkou. Prostě babo raď.......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.