Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Ke zkouškám
| | |-+  Nevíte kde lze podstoupit nějaký kurz elektro?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nevíte kde lze podstoupit nějaký kurz elektro?  (Přečteno 12683 krát)
Ondřej Jahel
« kdy: 26.01.2009, 11:51 »

Nevíte kde lze podstoupit nějaký kurz elektro?

Jsem sice elektrikář s maturitou ale v podstatě 5 let pracuji v oboru kde o elektrice ani neslyším.
Nyní jsem změnil zaměstnání a znalosti které bych potřeboval jsou ty tam.
Nejde mi o nějakou zkoušku nebo osvědčení.
Spíš o nějaký globální kurs silnoproudu, zapojování v rozvaděčích, jištění obvodů a zapojování motorů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 26.01.2009, 11:54 »

Pro začátek toto:
http://www2.outech-havirov.cz/skola/files/knihovna_eltech/te/te_skripta.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #2 kdy: 26.01.2009, 12:42 »

Pro samostudium třeba tyto knihy ...   Mrknutí

Elektrotechnic ké tabulky
http://shop.ben.cz/cz/120833-elektrotechnicke-tabulky.aspx

Příručka pro elektrotechnik a
http://shop.ben.cz/cz/121147-prirucka-pro-elektrotechnika.aspx
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
kajmanovec
« Odpověď #3 kdy: 26.01.2009, 12:59 »

"Globální" kurz elektrotechnik y asi neexistuje
Ten jste už absolvoval a byl zakončený maturitní zkouškou.
Ve vašem případě doporučuji zvolit nějakou formu samostudia (viz. třeba odkaz p. Doležala) a potom se zaměřit na věci, které vám nejsou jasné.
Konkrétní specializační kurzy a školení najdete snáze........

U IN-ELu naleznete množství publikací a tabulek, špatné nejsou ani příručky pro zkoušky elektrotechnik ů.....

Stejně se asi při práci v oboru nevyhnete přezkušování, tak budete mít čerstvé informace..... .
Největším přínosem bude určitě jako vždy vlastní praxe.

Přeji hodně úspěchů v novém zaměstnání.

P.S.
Pan Drda je zkušený a hlavně rychlý.... Mrknutí



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Bauer
živnostník
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 26.01.2009, 15:08 »

Pokud navštívíte stránky f. OEZ a zaregistrujete se, dostanete možnost stáhnout si příručku elektrikáře kde můžete získat přehled o jištění, zkratech..... je tam dost povídání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT E1/B, EZS, CCTV, elektromontáže, projektování slaboproudu

Říkali nám: elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky, prý to občas kope.....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 26.01.2009, 15:27 »

,
Prosím vás o radu.Nevíte kde lze podstoupit nějaký kurz elektro?Jsem sice elektrikář s maturitou ale v podstatě 5 let pracuji v oboru kde o elektrice ani neslyším.Nyní jsem změnil zaměstnání a znalosti které bych potřeboval jsou ty tam.Nejde mi o nějakou zkoušku nebo osvědčení....

BTW : Obávám se, že o zkoušku a následné osvědčení ve vašem případě stejně nakonec půjde.
Jestliže jste 5 let nepracoval v oboru, tak Osvědčení dle vyhl. 50/1978 Sb. máte pravděpodobně propadlé a bez něj jako elektrotechnik pracovat nemůžete.  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #6 kdy: 26.01.2009, 18:08 »

Pro samostudium třeba tyto knihy ...   Mrknutí

Elektrotechnic ké tabulky
http://shop.ben.cz/cz/120833-elektrotechnicke-tabulky.aspx

Příručka pro elektrotechnik a
http://shop.ben.cz/cz/121147-prirucka-pro-elektrotechnika.aspx

Obě knihy mám a líbí se mi
Akorát tam jsou "trochu" nesmysly vinou překladu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.