Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak nacenit rodinný dům bez rozpočtového software?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak nacenit rodinný dům bez rozpočtového software?  (Přečteno 18212 krát)
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 01.02.2006, 18:01 »

Dostal jsem za úkol nacenit rodinný dům ale mám problém, že nemám žádné programy, které by za mě vyřešili kolik stojí např. montáž jedné zásuvky. Samozřejmě jsem již nějaké položky odhadnul. Prosím můžete mi poradita pomoci? Zda někdo máte již tyto položky třeba v excelu, můžete se se mi svěřit? Děkuji vám moc za jakoukoliv pomoc. Jen pro příklad jedná se mi např. o : montáž: zásuvky Tango vypínače Tango 1,6,6+6 atd. kabelu CYKY 3Cx1,5, 2,5, 4x10, atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 01.02.2006, 20:11 »

Nechejte si to nacenit,když nevíte jak na to,mohl by jste také ve finále dělat zadarmo.Navýše ní o víc jak 10% je mnohdy složité.Je třeba znát trochu více údajů než jste uvedl,lepe kdyby to ten kdo naceňuje viděl.Pokud jste z moravy, můžete se ozvat.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #2 kdy: 01.02.2006, 21:58 »

váš dotaz je pro mnoho elektrikářů ožehavé téma a většinou o tom nechtějí mluvit. Nejlepší je varianta o které píše pan Pavézka, ale u rodinných domů je to další navýšení ceny pro zákazníka. Já používám metodu odhadu podle praxe. Materiál se dá lehce spočítat (musím si to nakreslit do stavebních plánů, protože elektroplány na rodinný dům jsem viděl za svoji praxi jen dvakrát a stejně byla realita jiná) a práci odhadnu. Když to všechno sečtu, porovnám to s druhou metodou. Za 1m položeného kabelu včetně sekání a sadrování dosadim 12 - 14Kč na práci, za krabičku 20 kč, za trubku 14-16Kč. Kompletace mi vychází 10min na přístroj a 1 den na rozvaděč, světla a další podle toho co zákazník chce namontovat. Celkovou cenu porovnám a pokud se moc neliší vezmu průměr.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 02.02.2006, 12:46 »

Děkuji za Vaše rady, došel jsem k názoru, že když dám 30-40 procent na montáž z ceny výrobku jakš takš to vychází je samozřejmě potřeba zhodnotit každá položka individuálně ale tak nějak to vychází. Přesto i tak budu rád když přibude nějaký názor nebo připomínka. Věřím tomu, že zde někdo na elektrice tyto věci dělá často.
Pane Pavézka vám moc děkuji za nabídku ale bohužel jsem z Prahy :-(

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #4 kdy: 02.02.2006, 14:25 »

30-40% z ceny materiálu na montáž je dle mého názoru práce zadarmo. Znamenalo by to např. pokládání kabelu jen za 4 Kč/m. U klasických elektroinstala cí se cena montáží dle mých zkušeností blíží ceně inst. materiálu. Sečtěte kabely, krabice, trubky, hromosvodný materiál atd... a zhruba tolik by měla maximálně stát práce. Nemluvím o práci na černo, nezdaněnou, melouchářskou, nekvalitní, odbytou atd... I tak je to ovšem jen hrubý odhad. Berte to jako strop. Když seženete levného ičaře, udělá vám to levněji, ale ne za 30% ceny materiálu. Samozřejmě mám na mysli klasický elektroinstala ční materiál. Montér musí vědět, zda musí např. počítat i zednické práce, drážkování, omítání apod... atd... Je tam hodně neznámých.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 02.02.2006, 14:32 »

To máte pravdu přeci jen ten kabel mě nenapadl. Tak já se z toho už přestávám nějak orientovat přeci jen by mohli existovat daná taxa tak jako to mají stavaři ne? Podle nějakého ceníku, který by nemusel tedy stát zrovna majlant ne?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Nalezinek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 02.02.2006, 14:53 »

Používám rozpočtový program a ceny práce vycházejí opravdu o něco méně než materiál.
Pokud to není dům 10+3 tak v případě zájmu mohu po zaslání dokumentace pomoci.Používá m program BUILD power.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #7 kdy: 04.02.2006, 12:25 »

Pro konkrétní rozpočet používám bývalý cení M21. Z něho vychází i některé oceňovací programy. V podstatě ta M21 byla obsažena v cenové pomůcce od p.Lojkáska (STROM, 1993, dnes IN-EL). Protože tam jsou úkony převedeny na normohodiny je to použitelné kdekoli a kdykoli. Stačí dosadit hodinovou sazbu. Podobná pomůcka vyšla v r.1995 ve fa BYVIP s.r.o. Ostrava. Pro toho, kdo nechce zakoupit drahý program jsou tyto tištěné pomůcky plně funkční, ostatně data lze nazobat třeba do excelu a už se to dá docela dobře používat.
Jinak ta zásada půl materiál půl montáž vychází jenom pokud nejsou použité příliš drahé přístroje a spotřebiče. Zásuvku za 90,- zapojím skoro stejně rychle jako zásuvku za 400,-(pokud ta dražší není hodně pitomá, což také může být někdy pravda, hlavně u svítidel, výrobci často zapomínají pro design na vlastní funkci, o montáži nemluvě).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #8 kdy: 04.02.2006, 16:21 »

Zakázky naceňuji podobně jako p.Pikhart.Je ale pravda,že je to poněkud zdlouhavé a při větších akcích to docela leze na nervy.Momentál ně zkouším program OCEP od SELPO Broumy:  http://www.selpo.cz/selpo/index.htm
Jsem s ním velice spokojený a vážně přemýšlím o zakoupení plné verze.Práce s ním je jednoduchá,vše je přehledné a výsledná rekapitulace zakázky vypadá opravdu dobře.Chce-li profesionál být opravdu profesionálem,musí pro to něco obětovat.
Nezapomeňte při tvoření nabídky také na vedlejší náklady (doprava,příprava zakázky,revize,úklid staveniště atd.atd)!!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 26.02.2006, 08:04 »

pane Matějka, podle mých zkušeností stavaři používají u rodinných domků a bytů ceny řemesel jako procento z celkové investice. U elektroinstala ce počítaji 4 až 6 procent. (V základu 4% u lepší vybavenosti DT, STA, komfornější přístroje 6%.)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Němec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 27.02.2006, 08:48 »

Z praxe se přikláním k názoru kolegy Fasulise. Sečtěte cenu kabelů, krabic a jiných montážních prvků, ne světla, jističe a nepřekročte tuto cenu. Předpokládám že děláte na živnosťák. Jinak pokud jdete do nějakého výběru, počítejte s tím, že živnostník- plátce DPH, má na bytovou výstavbu 5% DPH, což v tomto případě hraje jemu do noty.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 01.03.2006, 15:18 »

Vidím to tak, základ tvoří projektová dokumentace a výkaz výměr. To ostaní lze už nějakým (i zde uvedeným) způsobem dopočítat. Bývalý ceník M21 s koeficientem je asi nejpřesnější,co kdy bylo na trhu. To to,je pouze můj názor,nikoliv dogma. Děkuji

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Bláha
« Odpověď #12 kdy: 21.03.2006, 14:05 »

nemáte někdo ceník M21 v počítačové podobě?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Brhel Svatopluk
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 30.03.2006, 07:23 »

letos vyšel nový ceník M 21 v tištěné verzi stojí cca 500.-kč ,bohužel už nemám starý můžete mi někdo porovnat ceny jestli došlo k navýšení ?

210 01 -0301 mont krabce bez zapojení KU68/1901  21,50kč
210 01 -0351 mont krabic Acidur do průřezu 4mm kus 159,-kč
210 80 -0105 mont CYKY 3*1,5mm ve stěně   18,10kč
210 11 -0031 mont vypínač č.1 zapuštěný  31,50kč

děkuji

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.