Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Kam umístit rozvaděč pro rámovou pilu? Ponechat na stroji nebo na bet. patce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kam umístit rozvaděč pro rámovou pilu? Ponechat na stroji nebo na bet. patce?  (Přečteno 5532 krát)
kajmanovec
« kdy: 12.12.2008, 20:06 »

Před nedávnem po mně chtěl soused opravit „něcoposraného“ na katru (RP xx).
Přívod přes svorky na vypínač, dále pak trafo 400/230V pro cívky stykačů, ZAP/VYP tlačítko pro pomocný stykač.
Ovládání: hlavní motor katru – stykačově Y/D; motor předního ozubeného válce – stykačová reverzace pro zdvih a spuštění, motor zadního ozubeného válce – dtto.
Vydrátování rozvaděče – mix vodičů (Cu+Al, plný+slaněný, barvy asi co byly po ruce)!!

Po zapnutí ovládání katru fungovalo dokud se nespustil hl. motor. Pak do 2s vypadlo ovládání
(jištění OK). Změřil jsem – vše OK, zapnu a situace se opakuje (potupně několikrát po sobě..)
Měl jsem podezření, že nedrží pomocný stykač vlivem otřesů (celý litinový rozvaděč je přes staré ztvrdlé silentbloky uchycen na rámu stroje). Vyměnil jsem ho za jiný šuplíkový, ale všechno se opakovalo.
Po 2 hodinách jsem zjistil, že vinou nedotaženého trafa k základové desce se za ta léta otřesů přelomil jeden  vývod sekundáru v ohybu 90° tak šikovně, že navenek nebyla poškozená izolace, v klidu držel lom u sebe za chodu se rozpojil a po vypnutí byl zase v doteku. Samozřejmě byl Al!! Smutek

Závadu popisuji jenom proto, že to může někomu usnadnit hledání v podobné situaci ……

Má někdo z vás zkušenosti s podobnými stroji?
Rozvaděč komplet přepojím, ale potřebuji poradit. Mám ho ponechat na stroji a vyměnit silentbloky nebo celý přemístit vedle katru na bet. patku  a prodloužit vývody k motorům?
Doufám, že vydrátováním se nestanu výrobcem rozvaděče - snad se jedná o el. zařízení prac. stroje?! (stávající rozvaděč má však samostatný štítek)
Katr je samozřejmě umístěný venku bez zákrytu (slunce, sníh, déšť, mráz ….).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 20 dotazů.