Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jak se tvoří cena za elektroprojekt?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se tvoří cena za elektroprojekt?  (Přečteno 25095 krát)
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« kdy: 05.01.2006, 23:05 »

Vážení elektroprojekt anti poradíte mi prosím jak se tvoří cena za elektroprojekt? Slyšel jsem názory že je to částka v % z ceny díla, někdo používá HZS, pak mi ale chybí informace kolik času se vlastně na projektu stráví. Nebo máte jinou pomůcku pro oceńování elektroprojekt ů?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 06.01.2006, 14:36 »

Např: Sazebník UNIKA, Honorářový řád ČKAIT. Ale jsou to pouze berličky které použijete pro nějaké základní odpíchnutí. Pak už záleží na Vašem obchodním umu, jak dokážete svoji práci prodat.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 06.01.2006, 15:51 »

6 až 10% z celkové ceny za elektroinstala ci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 06.01.2006, 18:31 »

smluvně

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #4 kdy: 06.01.2006, 20:34 »

Děkuji, za zejména věcné odpovědi, no zrovna od p. Doležala bych očekával spíš radu, ale i on má vlastně pravdu.
Jedná se mi o to, že pokud připravuji pro zákazníka celkový rozpočet za el. instalaci, potřebuji použít rozumnou metodiku pro tvorbu ceny projektu. Není problém rozpočtovat montážní práce dle úkonů, rovněž na revize existuje cenová pomůcka dle úkonů. Jsem přesvědčen, že je to "nejspravedlivě jší" tvorba ceny.
Pro solidní tvorbu ceny za projekt snad také něco existuje? Nebo tvoří projektanti ceny "dle ksichtu" - má drahý hodinky, vypadá bohatě, tak mu to tam namastím ; - je to chudák v ošmajdanejch botách, dám to za ...? Nechce se mi věřit, že by celá projektantská obec tvořila ceny jenom takhle!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 06.01.2006, 22:15 »

Starší projektanti si vzpomenou na CPP (ceník projektových prací),  kdy se cena odvozovala dle charakteru stavby, stupně projektu a nakonec od výše rozpočtu. A bylo jedno, odkud projekční firma byla. Podobně se postavena i dnes též Unika, apod.

Jenže trh je trh. Když mě někdo osloví třeba ze severu Čech, abych mu udělal projekt na elinstalaci nového jádra, kde rozpočet může být cca 20-30 tisíc, tak třeba do 10% (jak uvádí p.Pavézka) se nevlezu ani náhodou.  Už jen když spočítám náklady na jednu cestu,  kterou, pokud chci udělat solidní projekt, musím absolvovat (300 km tam, to samé zpět). Se svou smluvní cenou samozřejmě neprorazím, ale to je v pořádku, protože by to bylo nelogické, aby projektant byl z takové dálky.

Nicméně, aby to nebylo celé na vodě, dávám všem k dispozici svůj kalkulační list. Jedná se především o stavby malého rozsahu

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #6 kdy: 06.01.2006, 22:33 »

Ještě k tabulce:

Každý si tam nasadí svoje jednotkové sazby, tabulka je vyplněna jako příklad, aby bylo zřejmé jak to počítá. Rozhodně to nemusí být reálné hodnoty. Také počet A4 by měl být asi 7x větší (zapomněl jsem to vynásobit).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 06.01.2006, 22:52 »

Práce chápu takto:

Vysoce koncepční práce: např. výpočet zkratových poměrů

Koncepční práce: stanovení ochran proti úrazu elproudem, SICHR, výpočet osvětlení, přehledová schemata

Projekční práce: kreslení výkresů v tužce (dispozice, obvodová schemata)

Konstruktérské práce: překreslení na pauzák, soupis kabelů, výpis materiálů

Pomocné práce: vybavování projektu, ztráta času na pochůzkách, na cestách a pod.

V dnešní době kreslení na PC a chytrého SW, projekční a konstruktérské práce splynou v jedno.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #8 kdy: 12.01.2006, 20:44 »

Děkuji pane Doležale, teprve dnes jsem našel čas vaší perfektní tabulku prozkoumat. Je to super pomůcka. Ještě byste ze své jistě bohaté zkušenosti mohl přidat pár informací o normohodinách, co se jak dlouho projektuje. Dám pár otázek (jestli to už není moc troufalé): byt 3+1 ; domek 2 byty 3+1 ; skladová hala 45x25m, 2xWC, zářivky,2x zás.skříň ; běžný obchod 2 místnosti ; kancelář.objek t 5 místností. Vše myšleno v normálním standartu, bez zvláštností (vím, že každý objekt je originál atp...). (já také umím nahrubo odhadnout čas revize u uvedených příkladů) Díky.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Libor Sedláček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 12.01.2006, 21:30 »

Pokud dělám elektroinstata ci na rodinném domku,menší dílně apod.tak neůčtuji za projekt ani za cenovou nabídku.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #10 kdy: 12.01.2006, 21:39 »

TO: Sedláček > to je od vás jistě šlechetné, nicméně mi to nic nevypovídá o skutečné výši nákladů, kterou stejně někdo musí zaplatit a tudíž je nutné s ní v rozpočtech pracovat. To jestli cenu projektu v konečné fázi zaplatí zákazník, nebo el.firma ze svého je pro potřebu rozpočtu nepodstatné.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Mikolášek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 20.01.2006, 01:18 »

Klobouk dolů pane Doležale,

 na 86 hodin 2000Kč režie to je za  měsíc 4000,-
za rok 4000x11(dovolená)je režie 44000,-Kč/rok.
To je bídně na odpis auta.Já nevím co dělám ,ale jen telefony a iternet mě stojí 15000,- za rok.Rozepisuji:internet za 24 hod480,- a mobil 500 až 900 to je za měsíc.A to dost hovorů jde přes SKYPE nebo YAHOO.Pevnou linku jsem zrušil a tak jsem ušetřil za nula hovorů přes 3000,-,jinak telecom stál ročně přes 7000,-.Když vemu nájem za kancl,elektriku,topení,vodu ,školení, normy účetnictví,papíry,inkousty,obnova PC soft i hard,pomocné práce(psaní na stroji=manželka,ta je rychlejší,umí i EXCEL, ale zadarmo ani kuře nehrabe)tak to včetně auta a daní(nejsem plátce DPH)dělá přes 200 000,-ročně .Odpracované hodiny ročně 186x11
to je 2046hod.Režije je tudíž min.100za hod.vám vychází  tak max.40,-.podle mě jste kouzelník,nebo projektování máte jako hobby vedlejší práci.Samozřej mě,že nás stavaři drbou co se dá a proto jsem si udělal i rev.technika.K dybych byl ale mladší tak se raději zaměstnám, OSVČ jsou dnes na odstřel.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Mikolášek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 20.01.2006, 01:44 »

To pan Karvánek,rodinný domek dvě podlaží vč.překreslení stavební dispozice a opravy vzorové tech.zprávy ,bez určení vnějších vlivů protože jsou normální a není třeba protokol, pro stavební povolení,rozvaděč jednopólový(pouze úprava)cca
6-8hod.6paré,cca2500,- i více dle složitosti.
Projekt pro provedení stavby vám nikdo nezaplatí.Na tom strávíte min 30 hod a 12 000,-vám nikdo nedá.Předpokla d PC a uložené vlastní projekty,které jenom opravujete.Ted jsem dělal na př.skladovou logistickou halu a jenom s návrhem osvětlení a výpočtem na Wilsu jsem si hrál 4 dny (varianty na různé výrobce,sklad.uličky,vychystávací plocha,administrativa.)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Mikolášek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 20.01.2006, 01:48 »

Teď jsem na internatu tady 2 hodiny a to taky někdo zaplatí,protože to vedu jako vzdělávání.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #14 kdy: 20.01.2006, 09:23 »

To Mikolášek: To jste mě špatně pochopil, anebo četl jen povrchně.

Výslovně jsem napsal (dokonce podtrženě),  že si každý dá svoje jednotkové ceny. Zadaná nebo předvyplněná čísla byla jen ilustrační, aby bylo vidět, jak to počítá. Do zelených políček si zadávejte své hodnoty, klidně na hodinu 600, režie 200% a zisk třeba 100%. 

Neměl jsem na mysli zveřejňovat nějaké ceny, nýbrž kalkulační list.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #15 kdy: 20.01.2006, 10:32 »

To Doležal :
Opravdu před Vámi smekám pane Doležal. Máte vše perfektně propracované !

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #16 kdy: 20.01.2006, 12:18 »

ještě to Mikolášek:

I když jsou čísla vycucaná z prstu, tak když tu mzdu za práci 13.240 Kč "žvejknu" přes 86 hodin na cca 200 hodin, tak ke zdanění (pojištění se již přihodilo v kalkuláku) máte mzdu ( u OSVČ se o mzdu v pravém slova smyslu nejedná) 30.790 Kč. Malá mzda, když ji ještě navýšíte o zisk ? Když ostatní náklady jdou mimo mzdu (ty telefony, školení ,  normy, auto, apod.,  které jsou obsaženy v jiných kolonkách) ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Richard Krompaský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 22.01.2006, 12:50 »

najlepsia cena je cena dohodou, potom sú spokojne obydve strany. treba zvažit to ze aj projektant ma naklady, zodpovednosť.. ...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je treba projekt k revizi kameroveho systemu?
 musi byt projekt pre stavebne povolenie schvalený stavebným inžinierom?
 Neposkytl by mi někdo ukázku již realizovaného projektu haly?
 Jaká je přiměřená cena za projekty?
 Mohu nesouhlasit se změnou elektroprojektu?
 Co říkáte na projektování podle map aneb virtuální realitu?
 V jakém měřítku má být zpracován projekt pro novou el. instalaci v budově ?
 V kterém předpise je v současnosti předepsána dokumentace v češtině?
 Kreslit schémata rozváděčů jednopólově nebo trojpólově?
 Mozem zhotovit el.instal. podla projektu, kde su uz neplatne normy?
 Jaká je běžná cena za projekt pro malou chatičku se 45m2 uzitne plochy?
 Je autor projektu zproštěn odpovědnosti, pokud jeho práci někdo změní?
 Disponuje někdo projekty elektroinstalace panelových domů?
 Na kom leží zodpovědnost v případě starého projektu?
 Je nutné požadovat na přemístění zásuvky projekt?
 Musí být pro elektroinstalaci ve stříkacim boxu projekt?
 Kdo a v které fázi tvorby elektrického zařízení zajistí dimenzování tohoto EZ?
 Jaká může být orientačně cena za vypracování PD?
 Jak by měl vypadat projekt hromosvodu pro stavební povolení?
 Poskytne mi někdo projekt ochranného pospojování, abych viděl jak má vypadat?
 Zopakujme si časté chyby v projektové dokumentaci bytové a občanské výstavbě
 Správné navržení a provedení elektroinstalace, zajištění souladu s legislativními a normativními pož
 Uvádíte v projektech konkrétní typy prvků a zřízení?
 Spadá projekt výmeny elektromerováho rozvádzača pod projektanta v SKSI?
 Taky máte rádi formulace typu: "Ale, můj elektrikář říkal ...." ?
 Jaké požadavky jsou na elektroinstalaci pro bezbariérové užívání?
 Jak uvažovat potrubí, které původně v projektu nebylo?
 Musí být pro každou změnu elektroinstalace a následnou revizi projekt?
 Co si představujete pod slovem projekt?
 CADKON+ Elektroinstalace: projekty snadno a rychle
 Jak postupovat v provedení hromosvodu, když bude změna proti projektu?
 Víte, jak to dopadne, když si někdo splete vnitřní a vnější stranu zdi?
 Nedostatky v projektových dokumentacích zjišťované při inspekcích státního odborného dozoru
 Jak se přesně definuje pojem "stavba?
 Nač vše pamatovat při rozšiřování stávající elektroinstalace?
 Kdo je povinen zakreslovat skutečný stav elektroinstalace po rekonstrukci?
 Máte už někdo zkušenosti s BIM projektováním elektro?
 Rýsovací prkno PANA projektanta!
 PHXC: Edmund Pantůček o praktickém projektování
 PHXC: Jiří Prchal o praktickém projektování
 Ako projektovať elektroinštaláciu rekreačnej rezidencie v Rusku?
 Jak rozumět měřítku na výkresu projektu?
 Víte, co vše má obsahovat projektová dokumentace?
 Jaké máte zkušenosti s realizací svých projektů?
 Jak se při tvorbě výkazu výměr vypořádat s rozčlenění konečného součtu položky?
 Má zhotovitel povinnost upozornit na chybu v projektu?
 Do akého času je potrebná realizácia od vypracovania projektovej dokumentácie?
 Jak postupovat v případě, kdy si přeji vyšší průřez přívodu než uvádí projekt?
 Jak vybrat projektanta?
 Přišli jste profesně do kontaktu s BIM (Building Information Modelling)?
 IN-EL: Příručka pro zkoušky projektantů elektrických instalací
 Jak moc lze důvěřovat výkazu výměr?
 Co vše musí obsahovat projekt pro provedení revize?
 Je potrebné k projektu skutočného vyhotovenia robiť PVV?
 eDEHN#23: Návrh vnější ochrany z pohledu projektanta REPRÍZA
 Musí skutečný stav kreslit ČKAIT nebo projektant dle par. 10?
 EPLAN Data Portal nyní v cloudovém prostředí
 Nový lexikon projektanta jde do tiskárny!
 UČEBNICE EVP#6: Projekce a konstrukce
 Podle jakých technických norem řešit elektroinstalaci levitujícího domu?
 PŘÍBĚH: Dvakrát měř, jednou řež
 Jaký máte tip na plotr projektanta živnostníka?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 22 dotazů.